Znajdź swoją nieruchomość w powiecie łosickim: 29 domów na sprzedaż w cenach od 99 000 zł do 1 600 000 zł, średnio 459 172 zł.
Ceny nieruchomości powiatu łosickiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie w powiecie łosickim sprzedawano w 2025 roku za medianę 255 000 zł. Typowa nieruchomość: 42,4 m², 3 izby. Ceny zyskały 1,8% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
255 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 232 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
27
2025
Ceny w ciągu roku
+1,8%
mediana
Od 2013 roku
+94,7%
mediana
Wobec mediany województwa
-61,7%
mazowieckie: 665 000 zł
Wobec mediany krajowej
-43,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla powiatu łosickiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 255 000 zł, czyli 6 232 zł/m², w obserwowanym przedziale od 131 500 zł do 475 200 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 96 000 zł do 290 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 45% transakcji zawarto między 130 000 zł a 230 000 zł, a 10,4% przekroczyło 290 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 47,1% sprzedanych lokali ma od 40 do 57 m², a 11,3% przekracza 63 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 61,7% niższa od mediany województwa (mazowieckie: 665 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 43,3% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 31 sprzedaży mieszkań, z medianą 280 000 zł i 6 263 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 270 500 zł (6 261 zł/m²) przy 50 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu łosickiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
31 |
280 000 zł |
+9,8% |
6 263 zł/m² |
| 2025 |
27 |
255 000 zł |
+1,8% |
6 232 zł/m² |
| 2024 |
26 |
250 500 zł |
+6,6% |
5 423 zł/m² |
| 2023 |
82 |
235 000 zł |
+26,7% |
4 191 zł/m² |
| 2022 |
32 |
185 500 zł |
+48,4% |
4 068 zł/m² |
| 2021 |
14 |
125 000 zł |
-28,6% |
3 121 zł/m² |
| 2020 |
16 |
175 000 zł |
+2,9% |
3 187 zł/m² |
| 2019 |
68 |
170 000 zł |
+74,4% |
3 424 zł/m² |
| 2018 |
14 |
97 500 zł |
+2,6% |
2 433 zł/m² |
| 2017 |
6 |
95 000 zł |
-28,7% |
1 987 zł/m² |
| 2016 |
32 |
133 250 zł |
+4,1% |
2 836 zł/m² |
| 2015 |
47 |
128 000 zł |
+2,4% |
2 878 zł/m² |
| 2014 |
6 |
125 000 zł |
-4,6% |
2 418 zł/m² |
| 2013 |
43 |
131 000 zł |
— |
2 891 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Łosicki: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
27 |
| Mediana ceny |
255 000 zł |
| Cena za m² |
6 232 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
42,4 m² |
| Typowy przedział |
131 500 – 475 200 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie łosickim
Rozkład obliczony na podstawie 444 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 96 000 zł |
10,1% |
| 96 000 – 130 000 zł |
15,1% |
| 130 000 – 230 000 zł |
45% |
| 230 000 – 290 000 zł |
19,4% |
| Powyżej 290 000 zł |
10,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie łosickim
Rozkład ceny za m² na podstawie 444 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 200 zł/m² |
10,6% |
| 2 200 – 2 900 zł/m² |
19,1% |
| 2 900 – 4 700 zł/m² |
42,8% |
| 4 700 – 6 200 zł/m² |
16,7% |
| Powyżej 6 200 zł/m² |
10,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie łosickim
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 m² |
7,9% |
| 35 – 40 m² |
19,8% |
| 40 – 57 m² |
47,1% |
| 57 – 63 m² |
14% |
| Powyżej 63 m² |
11,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Łosicki: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,1% |
106 000 zł |
3 293 zł/m² |
| 2 izby |
23,2% |
130 000 zł |
3 970 zł/m² |
| 3 izby |
50,9% |
170 000 zł |
3 877 zł/m² |
| 4 izby |
19,5% |
215 000 zł |
3 639 zł/m² |
| 5 izb |
5,3% |
279 400 zł |
4 280 zł/m² |
Ceny działek w powiecie łosickim: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
699 |
7,8 zł/m² |
45 000 zł |
3 522 m² |
| Grunty rolne |
2 555 |
2,4 zł/m² |
30 000 zł |
12 259 m² |
| Grunty leśne |
197 |
2,9 zł/m² |
20 000 zł |
4 800 m² |
| Wszystkie działki |
3 498 |
2,7 zł/m² |
30 000 zł |
10 288 m² |
Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie łosickim
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Gmina |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Sarnaki |
548 |
3,5 zł/m² |
30 000 zł |
| Łosice |
873 |
3,5 zł/m² |
46 000 zł |
| Olszanka |
410 |
2,7 zł/m² |
30 000 zł |
| Huszlew |
490 |
2,5 zł/m² |
30 000 zł |
| Stara Kornica |
549 |
2,3 zł/m² |
30 000 zł |
| Łosice |
873 |
3,5 zł/m² |
46 000 zł |
| Olszanka |
410 |
2,7 zł/m² |
30 000 zł |
| Huszlew |
490 |
2,5 zł/m² |
30 000 zł |
| Stara Kornica |
549 |
2,3 zł/m² |
30 000 zł |
| Platerów |
628 |
2,2 zł/m² |
21 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości w powiecie łosickim
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
337 |
32 |
0 |
240 |
65 |
| 2026 (do 17.08) |
216 |
69 |
0 |
117 |
30 |
| Razem 2010–2026 |
5 218 |
543 |
0 |
3 649 |
1 026 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 255 000 zł (6 232 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (50,9% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości w powiecie łosickim: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość w powiecie łosickim?
Licz się ze średnią kwotą 459 172 zł, aby kupić nieruchomość w powiecie łosickim, czyli około 3 347 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta w powiecie łosickim?
Obecnie dostępnych ofert: 29.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny w powiecie łosickim?
Oferty zaczynają się od 99 000 zł i sięgają 1 600 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 137 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu łosickiego:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 35 m² | 326 750 zł |
| 2 pokoje | 89 m² | 328 667 zł |
| 3 pokoje | 95 m² | 326 000 zł |
| 4 pokoje | 100 m² | 338 000 zł |
| 5 pokoi | 211 m² | 565 750 zł |
| 6 pokoi | 170 m² | 866 000 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 3 347 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży powiatu łosickiego?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 4-pokojowy dom.