Znajdź swoją nieruchomość na terenie Łosic: 18 domów na sprzedaż w cenach od 415 000 zł do 1 600 000 zł, średnio 718 000 zł.
Ceny nieruchomości Łosic według rzeczywistych cen transakcyjnych
Mediana ceny sprzedaży na terenie Łosic wyniosła 255 000 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie powiatu (Łosicki) mediana to 255 000 zł. Zmiana roczna: +1,8%.
Mediana ceny sprzedaży
255 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 242 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
26
2025
Ceny w ciągu roku
+1,8%
mediana
Od 2013 roku
+94,7%
mediana
Wobec mediany powiatu
tyle samo
Łosicki: 255 000 zł
Wobec mediany krajowej
-43,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Łosic obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 255 000 zł, czyli 6 242 zł/m², w obserwowanym przedziale od 177 750 zł do 483 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 100 000 zł do 290 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 45,8% transakcji zawarto między 130 000 zł a 230 000 zł, a 10,6% przekroczyło 290 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 47,2% sprzedanych lokali ma od 40 do 57 m², a 10,9% przekracza 63 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie powiatu (Łosicki: 255 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 43,3% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 31 sprzedaży mieszkań, z medianą 280 000 zł i 6 263 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 270 500 zł (6 261 zł/m²) przy 50 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Łosic rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
31 |
280 000 zł |
+9,8% |
6 263 zł/m² |
| 2025 |
26 |
255 000 zł |
+1,8% |
6 242 zł/m² |
| 2024 |
26 |
250 500 zł |
+4,8% |
5 423 zł/m² |
| 2023 |
80 |
239 000 zł |
+28,5% |
4 206 zł/m² |
| 2022 |
30 |
186 000 zł |
+24% |
4 105 zł/m² |
| 2021 |
12 |
150 000 zł |
-25% |
3 662 zł/m² |
| 2020 |
14 |
200 000 zł |
+17,6% |
3 820 zł/m² |
| 2019 |
67 |
170 000 zł |
+70% |
3 424 zł/m² |
| 2018 |
13 |
100 000 zł |
+5,3% |
2 624 zł/m² |
| 2017 |
6 |
95 000 zł |
-28,7% |
1 987 zł/m² |
| 2016 |
32 |
133 250 zł |
+3,3% |
2 836 zł/m² |
| 2015 |
46 |
129 000 zł |
+3,2% |
2 881 zł/m² |
| 2014 |
6 |
125 000 zł |
-4,6% |
2 418 zł/m² |
| 2013 |
43 |
131 000 zł |
— |
2 891 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Łosice: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
26 |
| Mediana ceny |
255 000 zł |
| Cena za m² |
6 242 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
42,9 m² |
| Typowy przedział |
177 750 – 483 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Łosic
Rozkład obliczony na podstawie 432 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 100 000 zł |
9,5% |
| 100 000 – 130 000 zł |
14,1% |
| 130 000 – 230 000 zł |
45,8% |
| 230 000 – 290 000 zł |
19,9% |
| Powyżej 290 000 zł |
10,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Łosic
Rozkład ceny za m² na podstawie 432 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 300 zł/m² |
10,2% |
| 2 300 – 2 900 zł/m² |
17,6% |
| 2 900 – 4 800 zł/m² |
44,7% |
| 4 800 – 6 200 zł/m² |
16,4% |
| Powyżej 6 200 zł/m² |
11,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Łosic
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 m² |
8,1% |
| 35 – 40 m² |
19,4% |
| 40 – 57 m² |
47,2% |
| 57 – 63 m² |
14,4% |
| Powyżej 63 m² |
10,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Łosice: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,2% |
106 000 zł |
3 293 zł/m² |
| 2 izby |
22,9% |
136 000 zł |
4 104 zł/m² |
| 3 izby |
50,9% |
170 000 zł |
3 941 zł/m² |
| 4 izby |
19,6% |
215 000 zł |
3 699 zł/m² |
| 5 izb |
5,4% |
279 400 zł |
4 280 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Łosic
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Łosice |
962 |
180 000 zł |
20 zł/m² |
| Niemojki |
116 |
— |
2,2 zł/m² |
| Chotycze |
71 |
40 000 zł |
2,9 zł/m² |
| Zakrze |
63 |
— |
13 zł/m² |
| Patków |
60 |
— |
2,0 zł/m² |
| Stare Biernaty |
51 |
— |
2,3 zł/m² |
| Woźniki |
39 |
— |
3,1 zł/m² |
| Czuchleby |
35 |
— |
2,4 zł/m² |
| Łuzki |
32 |
— |
2,9 zł/m² |
| Biernaty Średnie |
31 |
— |
2,7 zł/m² |
Ceny działek na terenie Łosic: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
178 |
65 zł/m² |
65 300 zł |
1 130 m² |
| Grunty rolne |
657 |
2,9 zł/m² |
40 000 zł |
13 800 m² |
| Grunty leśne |
21 |
2,1 zł/m² |
10 000 zł |
6 400 m² |
| Wszystkie działki |
873 |
3,5 zł/m² |
46 000 zł |
10 000 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Łosic
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Łosice |
300 |
22 zł/m² |
60 000 zł |
| Łosice (obszar wiejski) |
573 |
2,9 zł/m² |
37 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Łosic
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
133 |
31 |
0 |
72 |
30 |
| 2026 (do 17.08) |
115 |
69 |
0 |
36 |
10 |
| Razem 2010–2026 |
1 902 |
528 |
0 |
943 |
431 |
Między obrębami ewidencyjnymi na terenie Łosic różnice są wyraźne: najdroższy obręb to Łosice, z medianą 180 000 zł przy 427 sprzedażach mieszkań. Rynek pierwotny odpowiada za 73,1% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Łosic — ceny i metraże
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Łosic?
Licz się ze średnią kwotą 718 000 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Łosic, czyli około 3 971 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 18 nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 415 000 zł do 1 600 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Łosic?
Średnio mają około 181 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Łosic?
Średnio wychodzi około 3 971 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Łosic?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.