Znajdź swoją nieruchomość na terenie Łosic: 22 domy na sprzedaż w cenach od 415 000 zł do 1 600 000 zł, średnio 718 000 zł.
Ceny nieruchomości Łosic według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 26 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 255 000 zł rynek Łosic najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2013–2025 mediana wzrosła o 94,7%.
Mediana ceny sprzedaży
255 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 242 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
26
2025
Ceny w ciągu roku
+1,8%
mediana
Od 2013 roku
+94,7%
mediana
Wobec mediany gminy
tyle samo
Łosice: 255 000 zł
Wobec mediany krajowej
-43,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Łosic obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 255 000 zł, czyli 6 242 zł/m², w obserwowanym przedziale od 177 750 zł do 483 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 100 000 zł do 290 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 40,2% transakcji zawarto między 140 000 zł a 230 000 zł, a 10,7% przekroczyło 290 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 46,7% sprzedanych lokali ma od 40 do 57 m², a 11% przekracza 63 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie gminy (Łosice: 255 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 43,3% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 31 sprzedaży mieszkań, z medianą 280 000 zł i 6 263 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 270 500 zł (6 261 zł/m²) przy 50 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Łosic rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
31 |
280 000 zł |
+9,8% |
6 263 zł/m² |
| 2025 |
26 |
255 000 zł |
+1,8% |
6 242 zł/m² |
| 2024 |
26 |
250 500 zł |
+4,4% |
5 423 zł/m² |
| 2023 |
79 |
240 000 zł |
+29% |
4 213 zł/m² |
| 2022 |
30 |
186 000 zł |
+24% |
4 105 zł/m² |
| 2021 |
11 |
150 000 zł |
-25% |
3 748 zł/m² |
| 2020 |
14 |
200 000 zł |
+17,6% |
3 820 zł/m² |
| 2019 |
67 |
170 000 zł |
+70% |
3 424 zł/m² |
| 2018 |
13 |
100 000 zł |
+5,3% |
2 624 zł/m² |
| 2017 |
6 |
95 000 zł |
-28,8% |
1 987 zł/m² |
| 2016 |
31 |
133 500 zł |
+3,5% |
2 838 zł/m² |
| 2015 |
46 |
129 000 zł |
-0,8% |
2 881 zł/m² |
| 2014 |
5 |
130 000 zł |
-0,8% |
2 770 zł/m² |
| 2013 |
43 |
131 000 zł |
— |
2 891 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Łosice: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
26 |
| Mediana ceny |
255 000 zł |
| Cena za m² |
6 242 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
42,9 m² |
| Typowy przedział |
177 750 – 483 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Łosic
Rozkład obliczony na podstawie 428 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 100 000 zł |
8,6% |
| 100 000 – 140 000 zł |
20,3% |
| 140 000 – 230 000 zł |
40,2% |
| 230 000 – 290 000 zł |
20,1% |
| Powyżej 290 000 zł |
10,7% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Łosic
Rozkład ceny za m² na podstawie 428 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 400 zł/m² |
10,7% |
| 2 400 – 2 900 zł/m² |
16,4% |
| 2 900 – 4 800 zł/m² |
45,1% |
| 4 800 – 6 200 zł/m² |
16,6% |
| Powyżej 6 200 zł/m² |
11,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Łosic
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 m² |
8,2% |
| 35 – 40 m² |
19,6% |
| 40 – 57 m² |
46,7% |
| 57 – 63 m² |
14,5% |
| Powyżej 63 m² |
11% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Łosice: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,2% |
106 000 zł |
3 293 zł/m² |
| 2 izby |
23% |
136 000 zł |
4 104 zł/m² |
| 3 izby |
50,8% |
170 500 zł |
3 972 zł/m² |
| 4 izby |
19,5% |
215 500 zł |
3 726 zł/m² |
| 5 izb |
5,5% |
279 400 zł |
4 280 zł/m² |
Ceny działek na terenie Łosic: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
135 |
77 zł/m² |
80 000 zł |
1 066 m² |
| Grunty rolne |
150 |
3,7 zł/m² |
50 000 zł |
10 594 m² |
| Wszystkie działki |
300 |
22 zł/m² |
60 000 zł |
2 722 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Łosic
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
83 |
31 |
0 |
31 |
21 |
| 2026 (do 17.08) |
88 |
69 |
0 |
15 |
4 |
| Razem 2010–2026 |
1 166 |
522 |
0 |
332 |
312 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Łosic to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 170 500 zł. W ciągu roku mediana zyskała 1,8%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Łosic — ceny i metraże
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Łosic?
Nieruchomości na terenie Łosic kosztują średnio około 718 000 zł, czyli około 3 971 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Łosic?
Aktualna oferta to około 22 nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Łosic?
Oferty zaczynają się od 415 000 zł i sięgają 1 600 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Łosic?
Średnio mają około 181 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Łosic?
Średnia cena to 3 971 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Łosic?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.