Domy i mieszkania na sprzedaż Ciechanowiec

Zobacz 21 domów na sprzedaż na terenie Ciechanowca: ceny od 319 000 zł do 899 000 zł, średnio 536 143 zł.

14 nieruchomości na sprzedaż w okolicach Ciechanowca

Średnia cena 536 143 zł cena sprzedaży
Przedział cen 319 000–899 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 183 m² na nieruchomość
Cena za m² 2 932 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

7 łącznie
100% domy
  • Domy 100,0%
    7 nieruchomości

Ile pokoi

7 łącznie
57% 5+ pokoi
  • 4 pokoje 42,9%
    3 nieruchomości
  • 5+ pokoi 57,1%
    4 nieruchomości

Przedziały cenowe

7 łącznie
  • 315 000–415 000 zł 42,9%
    3 nieruchomości
  • 475 000–625 000 zł 42,9%
    3 nieruchomości
  • 895 000–900 000 zł 14,3%
    1 nieruchomość

Przedziały powierzchni

7 łącznie
  • 70–90 m² 28,6%
    2 nieruchomości
  • 180–190 m² 28,6%
    2 nieruchomości
  • 250–260 m² 28,6%
    2 nieruchomości
  • 270–280 m² 14,3%
    1 nieruchomość
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Oferta na sprzedaż na terenie Ciechanowca liczy 21 nieruchomości. Domy mają około 183 m² przy średniej cenie 2 932 zł/m².

Domy 4-pokojowe przeważają, wyprzedzając opcje 7- i 6-pokojowe.

Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Ciechanowca? Odpowiedź dają sprzedaże w 2022 roku: 200 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 65 200 zł a 282 000 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.

Mediana ceny sprzedaży 200 000 zł 2022
Mediana ceny za m² 3 690 zł/m² 2022
Zarejestrowane sprzedaże 9 2022
Wobec mediany gminy tyle samo Ciechanowiec: 200 000 zł
Wobec mediany krajowej -41,9% Polska: 344 168 zł

Statystyki dla Ciechanowca obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 200 000 zł, czyli 3 690 zł/m², w obserwowanym przedziale od 65 200 zł do 282 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 91 000 zł do 300 000 zł (około 68% rynku).

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 54,2 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie gminy (Ciechanowiec: 200 000 zł), a od mediany krajowej (344 168 zł) jest o 41,9% niższa.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Ciechanowca rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2025 4 279 500 zł -1,9% 4 740 zł/m²
2024 4 285 000 zł +81% 3 809 zł/m²
2023 1 157 500 zł -21,2% 4 352 zł/m²
2022 9 200 000 zł +37,9% 3 690 zł/m²
2021 4 145 000 zł — 2 941 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Ciechanowiec: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2022)
Sprzedaże 9
Mediana ceny 200 000 zł
Cena za m² 3 690 zł/m²
Mediana powierzchni 54,2 m²
Typowy przedział 65 200 –
282 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Ciechanowca

Rozkład obliczony na podstawie 22 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 91 000 zł 13,6%
91 000 – 120 000 zł 9,1%
120 000 – 260 000 zł 45,5%
260 000 – 300 000 zł 13,6%
Powyżej 300 000 zł 18,2%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Ciechanowca

Rozkład ceny za m² na podstawie 22 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 1 800 zł/m² 13,6%
1 800 – 2 500 zł/m² 9,1%
2 500 – 4 300 zł/m² 45,5%
4 300 – 5 100 zł/m² 18,2%
Powyżej 5 100 zł/m² 13,6%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Ciechanowca

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 43 m² 13,6%
43 – 49 m² 13,6%
49 – 62 m² 45,5%
62 – 74 m² 9,1%
Powyżej 74 m² 18,2%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Ciechanowiec: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
3 izby 50% 120 000 zł 3 190 zł/m²
4 izby 36,4% 220 000 zł 3 444 zł/m²
5 izb 13,6% 300 000 zł 4 384 zł/m²

Ceny działek na terenie Ciechanowca: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 12 70 zł/m² 92 500 zł 1 321 m²
Grunty rolne 78 15 zł/m² 80 000 zł 4 756 m²
Grunty leśne 11 4,0 zł/m² 70 000 zł 16 827 m²
Wszystkie działki 103 16 zł/m² 80 000 zł 4 370 m²

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Ciechanowca

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 55 4 0 40 11
2026 (do 17.08) 27 0 0 19 8
Razem 2010–2026 211 22 0 129 60

Liczby dla Ciechanowca opierają się na wszystkich sprzedażach notarialnych z lat 2010–2025. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Ciechanowca?

Na zakup nieruchomości na terenie Ciechanowca trzeba przeznaczyć średnio 536 143 zł, czyli około 2 932 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

W tej chwili do wyboru są 21 nieruchomości.

Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Ciechanowca?

Ceny wahają się od około 319 000 zł do 899 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Ciechanowca?

Zazwyczaj oferują około 183 m².

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Średnia cena to 2 932 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Ciechanowca?

Zdecydowanym faworytem jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 7-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.