Znajdź swoją nieruchomość na terenie Radzynia Podlaskiego: 162 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 295 000 zł do 590 000 zł, średnio 393 333 zł.
Ceny nieruchomości Radzynia Podlaskiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 55 mieszkań zmieniło właściciela na terenie Radzynia Podlaskiego, przy medianie ceny 270 000 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2021 roku ceny wzrosły o 54,3%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 5 495 zł.
Mediana ceny sprzedaży
270 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 495 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
55
2025
Ceny w ciągu roku
+8,9%
mediana
Od 2021 roku
+54,3%
mediana
Wobec mediany powiatu
+3,8%
Radzyński: 260 000 zł
Wobec mediany krajowej
-40%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Radzynia Podlaskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 270 000 zł, czyli 5 495 zł/m², w obserwowanym przedziale od 143 500 zł do 453 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 150 000 zł do 360 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 39% transakcji zawarto między 200 000 zł a 280 000 zł, a 11,2% przekroczyło 360 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43,8% sprzedanych lokali ma od 41 do 58 m², a 9,7% przekracza 66 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Radzyński: 260 000 zł) o 3,8%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 40% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 19 sprzedaży mieszkań, z medianą 270 000 zł i 5 959 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 290 000 zł (6 276 zł/m²) przy 37 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Radzynia Podlaskiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
19 |
270 000 zł |
+0% |
5 959 zł/m² |
| 2025 |
55 |
270 000 zł |
+8,9% |
5 495 zł/m² |
| 2024 |
49 |
248 000 zł |
+7,8% |
5 238 zł/m² |
| 2023 |
37 |
230 000 zł |
+2,6% |
5 289 zł/m² |
| 2022 |
152 |
224 128 zł |
+28,1% |
4 238 zł/m² |
| 2021 |
19 |
175 000 zł |
— |
3 986 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Radzyń Podlaski: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
55 |
| Mediana ceny |
270 000 zł |
| Cena za m² |
5 495 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
49,3 m² |
| Typowy przedział |
143 500 – 453 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Radzynia Podlaskiego
Rozkład obliczony na podstawie 331 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 150 000 zł |
9,1% |
| 150 000 – 200 000 zł |
22,1% |
| 200 000 – 280 000 zł |
39% |
| 280 000 – 360 000 zł |
18,7% |
| Powyżej 360 000 zł |
11,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Radzynia Podlaskiego
Rozkład ceny za m² na podstawie 331 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 900 zł/m² |
11,8% |
| 3 900 – 4 100 zł/m² |
14,5% |
| 4 100 – 5 400 zł/m² |
45% |
| 5 400 – 6 800 zł/m² |
18,4% |
| Powyżej 6 800 zł/m² |
10,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Radzynia Podlaskiego
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
8,5% |
| 34 – 41 m² |
18,7% |
| 41 – 58 m² |
43,8% |
| 58 – 66 m² |
19,3% |
| Powyżej 66 m² |
9,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Radzyń Podlaski: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,5% |
132 000 zł |
7 688 zł/m² |
| 2 izby |
13,3% |
170 000 zł |
5 323 zł/m² |
| 3 izby |
45,4% |
210 000 zł |
5 097 zł/m² |
| 4 izby |
33,2% |
270 000 zł |
5 087 zł/m² |
| 5 izb |
7,7% |
300 000 zł |
4 686 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Radzynia Podlaskiego
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Radzyń Miasto |
394 |
239 000 zł |
162 zł/m² |
| Gubernia |
57 |
— |
78 zł/m² |
| Koszary |
56 |
262 500 zł |
28 zł/m² |
| Kozirynek Nowy |
24 |
— |
23 zł/m² |
| Biała |
17 |
232 500 zł |
98 zł/m² |
Ceny działek na terenie Radzynia Podlaskiego: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
141 |
89 zł/m² |
107 000 zł |
1 269 m² |
| Grunty rolne |
26 |
8,4 zł/m² |
51 760 zł |
4 656 m² |
| Wszystkie działki |
169 |
80 zł/m² |
100 000 zł |
1 400 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Radzynia Podlaskiego
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
110 |
55 |
0 |
38 |
17 |
| 2026 (do 17.08) |
56 |
20 |
0 |
19 |
17 |
| Razem 2010–2026 |
607 |
336 |
0 |
180 |
91 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Radzynia Podlaskiego to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 210 000 zł. W ciągu roku mediana zyskała 8,9%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Radzynia Podlaskiego
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Radzynia Podlaskiego?
Nieruchomości na terenie Radzynia Podlaskiego kosztują średnio około 393 333 zł, czyli około 1 468 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Radzynia Podlaskiego?
Obecnie dostępnych ofert: 162: 2 mieszkania i 1 dom oraz 159 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Radzynia Podlaskiego?
Oferty zaczynają się od 295 000 zł i sięgają 590 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Radzynia Podlaskiego?
Średnio mają około 268 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 700 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 52 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 1 468 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 673 zł/m², a dla domów spada do 843 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Radzynia Podlaskiego?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasuje się 6-pokojowy dom.