Znajdź swoją nieruchomość na terenie Rzekunia: 24 domy na sprzedaż w cenach od 390 000 zł do 1 890 000 zł, średnio 906 250 zł.
Ceny nieruchomości Rzekunia według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na terenie Rzekunia sprzedawano w 2025 roku za medianę 414 500 zł. Typowa nieruchomość: 69,2 m², 4 izby. Ceny zyskały 3,6% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
414 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 175 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
10
2025
Ceny w ciągu roku
+3,6%
mediana
Od 2022 roku
+6,6%
mediana
Wobec mediany powiatu
+1,3%
Ostrołęcki: 409 000 zł
Wobec mediany krajowej
-7,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Rzekunia obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 414 500 zł, czyli 6 175 zł/m², w obserwowanym przedziale od 153 879 zł do 657 750 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 280 000 zł do 550 000 zł (około 86% rynku). W szczegółach: 43,5% transakcji zawarto między 350 000 zł a 470 000 zł, a 8,1% przekroczyło 550 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale pięcioizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 37,1% sprzedanych lokali ma od 69 do 100 m², a 21% przekracza 120 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Ostrołęcki: 409 000 zł) o 1,3%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 7,9% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 9 sprzedaży mieszkań, z medianą 489 000 zł i 7 577 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 419 500 zł (7 534 zł/m²) przy 18 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Rzekunia rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
9 |
489 000 zł |
+18% |
7 577 zł/m² |
| 2025 |
10 |
414 500 zł |
+3,6% |
6 175 zł/m² |
| 2024 |
17 |
400 000 zł |
-2,4% |
5 044 zł/m² |
| 2023 |
11 |
410 000 zł |
+5,4% |
3 863 zł/m² |
| 2022 |
10 |
389 000 zł |
+11,3% |
4 231 zł/m² |
| 2021 |
4 |
349 500 zł |
— |
3 090 zł/m² |
| 2012 |
1 |
88 680 zł |
— |
1 503 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Rzekuń: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
10 |
| Mediana ceny |
414 500 zł |
| Cena za m² |
6 175 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
69,2 m² |
| Typowy przedział |
153 879 – 657 750 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Rzekunia
Rozkład obliczony na podstawie 62 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 280 000 zł |
6,5% |
| 280 000 – 350 000 zł |
22,6% |
| 350 000 – 470 000 zł |
43,5% |
| 470 000 – 550 000 zł |
19,4% |
| Powyżej 550 000 zł |
8,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Rzekunia
Rozkład ceny za m² na podstawie 62 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 000 zł/m² |
9,7% |
| 3 000 – 3 900 zł/m² |
21% |
| 3 900 – 5 600 zł/m² |
38,7% |
| 5 600 – 7 900 zł/m² |
19,4% |
| Powyżej 7 900 zł/m² |
11,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Rzekunia
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 54 m² |
14,5% |
| 54 – 69 m² |
14,5% |
| 69 – 100 m² |
37,1% |
| 100 – 120 m² |
12,9% |
| Powyżej 120 m² |
21% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Rzekuń: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
4,8% |
340 000 zł |
5 813 zł/m² |
| 3 izby |
29% |
380 000 zł |
5 046 zł/m² |
| 4 izby |
24,2% |
399 000 zł |
5 514 zł/m² |
| 5 izb |
30,6% |
469 000 zł |
4 334 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
11,3% |
495 000 zł |
4 549 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Rzekunia
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Dzbenin |
559 |
469 000 zł |
60 zł/m² |
| Rzekuń |
418 |
— |
56 zł/m² |
| Ławy |
306 |
— |
43 zł/m² |
| Czarnowiec |
215 |
— |
45 zł/m² |
| Laskowiec |
207 |
— |
40 zł/m² |
| Tobolice |
198 |
377 500 zł |
55 zł/m² |
| Borawe |
168 |
— |
15 zł/m² |
| Kamianka |
112 |
— |
16 zł/m² |
| Przytuły Stare |
92 |
— |
19 zł/m² |
| Korczaki |
73 |
— |
38 zł/m² |
Ceny działek na terenie Rzekunia: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
1 979 |
48 zł/m² |
70 000 zł |
1 223 m² |
| Grunty rolne |
353 |
3,8 zł/m² |
40 000 zł |
9 300 m² |
| Grunty leśne |
78 |
4,8 zł/m² |
57 500 zł |
12 378 m² |
| Wszystkie działki |
2 433 |
42 zł/m² |
65 000 zł |
1 408 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Rzekunia
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
277 |
10 |
0 |
208 |
59 |
| 2026 (do 17.08) |
130 |
9 |
0 |
87 |
34 |
| Razem 2010–2026 |
3 048 |
63 |
0 |
2 580 |
405 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 414 500 zł (6 175 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale pięcioizbowe (30,6% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Rzekunia
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Rzekunia?
Nieruchomości na terenie Rzekunia kosztują średnio około 906 250 zł, czyli około 5 492 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Rzekunia?
Obecnie dostępnych ofert: 24.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Rzekunia?
Ceny wahają się od około 390 000 zł do 1 890 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Rzekunia?
Średnia powierzchnia to około 165 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Rzekunia:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 71 m² | 454 500 zł |
| 4 pokoje | 112 m² | 570 667 zł |
| 5 pokoi | 191 m² | 1 146 250 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Rzekunia?
Wynosi ona około 5 492 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Rzekunia?
Największym zainteresowaniem cieszy się 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 3-pokojowy dom.