Zobacz 18 nieruchomości na sprzedaż na terenie Makowa Mazowieckiego: ceny od 269 000 zł do 895 000 zł, średnio 537 000 zł.
Ceny nieruchomości Makowa Mazowieckiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 20 mieszkań zmieniło właściciela na terenie Makowa Mazowieckiego, przy medianie ceny 217 500 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2021 roku ceny wzrosły o 47%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 5 556 zł.
Mediana ceny sprzedaży
217 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 556 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
20
2025
Ceny w ciągu roku
+8,8%
mediana
Od 2021 roku
+47%
mediana
Wobec mediany powiatu
+8,8%
Makowski: 200 000 zł
Wobec mediany krajowej
-51,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Makowa Mazowieckiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 217 500 zł, czyli 5 556 zł/m², w obserwowanym przedziale od 128 250 zł do 430 250 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 120 000 zł do 350 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,4% transakcji zawarto między 180 000 zł a 250 000 zł, a 10,1% przekroczyło 350 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 46,6% sprzedanych lokali ma od 43 do 55 m², a 9,5% przekracza 64 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Makowski: 200 000 zł) o 8,8%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 51,7% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 13 sprzedaży mieszkań, z medianą 185 000 zł i 4 779 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 185 000 zł (4 211 zł/m²) przy 23 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Makowa Mazowieckiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
13 |
185 000 zł |
-14,9% |
4 779 zł/m² |
| 2025 |
20 |
217 500 zł |
+8,8% |
5 556 zł/m² |
| 2024 |
27 |
200 000 zł |
-14% |
4 861 zł/m² |
| 2023 |
84 |
232 667 zł |
+29,3% |
4 878 zł/m² |
| 2022 |
24 |
180 000 zł |
+21,6% |
3 397 zł/m² |
| 2021 |
21 |
148 000 zł |
— |
2 744 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Maków Mazowiecki: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
20 |
| Mediana ceny |
217 500 zł |
| Cena za m² |
5 556 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
44,3 m² |
| Typowy przedział |
128 250 – 430 250 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Makowa Mazowieckiego
Rozkład obliczony na podstawie 189 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 120 000 zł |
10,1% |
| 120 000 – 180 000 zł |
18% |
| 180 000 – 250 000 zł |
44,4% |
| 250 000 – 350 000 zł |
17,5% |
| Powyżej 350 000 zł |
10,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Makowa Mazowieckiego
Rozkład ceny za m² na podstawie 189 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 700 zł/m² |
9% |
| 2 700 – 3 700 zł/m² |
19,6% |
| 3 700 – 5 200 zł/m² |
43,4% |
| 5 200 – 6 100 zł/m² |
19% |
| Powyżej 6 100 zł/m² |
9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Makowa Mazowieckiego
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 36 m² |
5,8% |
| 36 – 43 m² |
20,6% |
| 43 – 55 m² |
46,6% |
| 55 – 64 m² |
17,5% |
| Powyżej 64 m² |
9,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Maków Mazowiecki: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,5% |
145 000 zł |
6 872 zł/m² |
| 2 izby |
13,8% |
211 750 zł |
5 031 zł/m² |
| 3 izby |
55% |
204 750 zł |
4 584 zł/m² |
| 4 izby |
24,9% |
242 289 zł |
4 281 zł/m² |
| 5 izb |
5,3% |
199 500 zł |
2 728 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,5% |
220 000 zł |
2 058 zł/m² |
Ceny działek na terenie Makowa Mazowieckiego: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
134 |
60 zł/m² |
90 500 zł |
1 340 m² |
| Wszystkie działki |
146 |
55 zł/m² |
89 582 zł |
1 430 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Makowa Mazowieckiego
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
64 |
22 |
0 |
22 |
20 |
| 2026 (do 17.08) |
34 |
14 |
0 |
12 |
8 |
| Razem 2010–2026 |
477 |
197 |
0 |
156 |
124 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Makowa Mazowieckiego zamyka się między 128 250 zł a 430 250 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 10,1% nieruchomości sprzedano poniżej 120 000 zł, a 10,1% powyżej 350 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Makowa Mazowieckiego: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Makowa Mazowieckiego?
Nieruchomości na terenie Makowa Mazowieckiego kosztują średnio około 537 000 zł, czyli około 4 331 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Makowa Mazowieckiego?
Aktualna oferta to około 18 nieruchomości: 4 domy i 2 mieszkania oraz 12 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Makowa Mazowieckiego?
Ceny wahają się od około 269 000 zł do 895 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Makowa Mazowieckiego?
Średnia powierzchnia to około 124 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 162 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 49 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Makowa Mazowieckiego?
Średnio wychodzi około 4 331 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 490 zł/m², a dla domów spada do 4 155 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Makowa Mazowieckiego?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowy dom.