Zobacz 47 nieruchomości na sprzedaż na terenie Płoniaw-Bramury: ceny od 119 000 zł do 479 000 zł, średnio 227 400 zł.
Mediana ceny sprzedaży
72 000 zł
2022
Mediana ceny za m²
2 035 zł/m²
2022
Zarejestrowane sprzedaże
5
2022
Wobec mediany powiatu
-57,4%
Makowski: 169 000 zł
Wobec mediany krajowej
-79,1%
Polska: 344 168 zł
Statystyki dla Płoniaw-Bramury obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 72 000 zł, czyli 2 035 zł/m², w obserwowanym przedziale od 46 000 zł do 112 200 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 54 000 zł do 190 000 zł (około 75% rynku).
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 37 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 57,4% niższa od mediany powiatu (Makowski: 169 000 zł), a od mediany krajowej (344 168 zł) jest o 79,1% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 130 000 zł (3 123 zł/m²) przy 5 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Płoniaw-Bramury rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
2 |
163 000 zł |
+27,8% |
4 014 zł/m² |
| 2025 |
4 |
127 500 zł |
-32% |
2 747 zł/m² |
| 2024 |
2 |
187 500 zł |
+29,3% |
3 477 zł/m² |
| 2023 |
4 |
145 000 zł |
+101,4% |
3 174 zł/m² |
| 2022 |
5 |
72 000 zł |
+2,9% |
2 035 zł/m² |
| 2021 |
4 |
70 000 zł |
-17,6% |
1 983 zł/m² |
| 2020 |
3 |
85 000 zł |
— |
1 529 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Płoniawy-Bramura: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2022) |
| Sprzedaże |
5 |
| Mediana ceny |
72 000 zł |
| Cena za m² |
2 035 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
37 m² |
| Typowy przedział |
46 000 – 112 200 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Płoniaw-Bramury
Rozkład obliczony na podstawie 24 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 54 000 zł |
12,5% |
| 54 000 – 85 000 zł |
12,5% |
| 85 000 – 150 000 zł |
45,8% |
| 150 000 – 190 000 zł |
16,7% |
| Powyżej 190 000 zł |
12,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Płoniaw-Bramury
Rozkład ceny za m² na podstawie 24 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 400 zł/m² |
8,3% |
| 1 400 – 2 000 zł/m² |
20,8% |
| 2 000 – 3 200 zł/m² |
41,7% |
| 3 200 – 3 400 zł/m² |
16,7% |
| Powyżej 3 400 zł/m² |
12,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Płoniaw-Bramury
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 32 m² |
12,5% |
| 32 – 37 m² |
12,5% |
| 37 – 54 m² |
45,8% |
| 54 – 64 m² |
25% |
| Powyżej 64 m² |
4,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Płoniawy-Bramura: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
50% |
95 000 zł |
2 715 zł/m² |
| 3 izby |
33,3% |
112 500 zł |
2 269 zł/m² |
| 4 izby |
16,7% |
133 000 zł |
2 386 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Płoniaw-Bramury
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Szczuki |
36 |
117 500 zł |
6,3 zł/m² |
| Nowy Podoś |
32 |
— |
4,9 zł/m² |
| Węgrzynowo |
27 |
— |
5,3 zł/m² |
| Młodzianowo |
21 |
— |
8,2 zł/m² |
| Płoniawy-Bramura |
20 |
— |
6,2 zł/m² |
| Krzyżewo Nadrzeczne |
20 |
— |
5,9 zł/m² |
| Obłudzin |
18 |
— |
4,8 zł/m² |
| Zawady Dworskie |
18 |
— |
5,8 zł/m² |
| Retka |
17 |
— |
6,5 zł/m² |
| Jaciążek |
16 |
72 000 zł |
7,0 zł/m² |
Ceny działek na terenie Płoniaw-Bramury: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
115 |
11 zł/m² |
48 000 zł |
3 049 m² |
| Grunty rolne |
139 |
4,2 zł/m² |
60 000 zł |
16 800 m² |
| Grunty leśne |
30 |
3,5 zł/m² |
43 500 zł |
10 000 m² |
| Wszystkie działki |
285 |
5,9 zł/m² |
50 000 zł |
9 300 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Płoniaw-Bramury
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
80 |
4 |
0 |
52 |
24 |
| 2026 (do 17.08) |
25 |
2 |
0 |
18 |
5 |
| Razem 2010–2026 |
419 |
24 |
0 |
290 |
105 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Płoniaw-Bramury to lokal dwuizbowy, z medianą ceny 95 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Płoniaw-Bramury
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Płoniaw-Bramury?
Licz się ze średnią kwotą 227 400 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Płoniaw-Bramury, czyli około 2 389 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Płoniaw-Bramury?
Obecnie dostępnych ofert: 47: 3 domy i 2 mieszkania oraz 42 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 119 000 zł do 479 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 95 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 123 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 53 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Płoniaw-Bramury?
Średnio wychodzi około 2 389 zł/m². Dla mieszkań spada do 2 245 zł/m², a dla domów rośnie do 2 430 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Płoniaw-Bramury?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasuje się 2-pokojowe mieszkanie.