Zobacz 240 nieruchomości na sprzedaż na terenie Pabianic: ceny od 79 000 zł do 3 250 000 zł, średnio 552 697 zł.
Ceny nieruchomości Pabianic według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 233 mieszkania zmieniły właściciela na terenie Pabianic, przy medianie ceny 330 000 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2011 roku ceny wzrosły o 153,8%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 6 687 zł.
Mediana ceny sprzedaży
330 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 687 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
233
2025
Ceny w ciągu roku
+13,8%
mediana
Od 2011 roku
+153,8%
mediana
Wobec mediany powiatu
-5,7%
Pabianicki: 350 000 zł
Wobec mediany krajowej
-26,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Pabianic obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 330 000 zł, czyli 6 687 zł/m², w obserwowanym przedziale od 134 000 zł do 648 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 70 000 zł do 410 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 44,9% transakcji zawarto między 120 000 zł a 280 000 zł, a 9,8% przekroczyło 410 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,2% sprzedanych lokali ma od 39 do 58 m², a 9,9% przekracza 74 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 5,7% niższa od mediany powiatu (Pabianicki: 350 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 26,7% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 101 sprzedaży mieszkań, z medianą 320 200 zł i 6 849 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 327 000 zł (6 826 zł/m²) przy 177 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Pabianic rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
101 |
320 200 zł |
-3% |
6 849 zł/m² |
| 2025 |
233 |
330 000 zł |
+13,8% |
6 687 zł/m² |
| 2024 |
337 |
290 000 zł |
-1,2% |
6 369 zł/m² |
| 2023 |
385 |
293 500 zł |
+21,2% |
6 122 zł/m² |
| 2022 |
33 |
242 201 zł |
+17% |
5 397 zł/m² |
| 2021 |
6 |
207 000 zł |
-1,4% |
3 453 zł/m² |
| 2020 |
69 |
210 000 zł |
+10,5% |
4 300 zł/m² |
| 2019 |
209 |
190 000 zł |
+29,5% |
3 758 zł/m² |
| 2018 |
213 |
146 700 zł |
+17,8% |
3 088 zł/m² |
| 2017 |
188 |
124 500 zł |
+11,2% |
2 574 zł/m² |
| 2016 |
176 |
112 000 zł |
-0,2% |
2 404 zł/m² |
| 2015 |
185 |
112 169 zł |
+7,9% |
2 363 zł/m² |
| 2014 |
161 |
104 000 zł |
-1% |
2 264 zł/m² |
| 2013 |
185 |
105 000 zł |
-15,7% |
2 384 zł/m² |
| 2012 |
164 |
124 503 zł |
-4,2% |
2 632 zł/m² |
| 2011 |
41 |
130 000 zł |
— |
2 500 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Pabianice: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
233 |
| Mediana ceny |
330 000 zł |
| Cena za m² |
6 687 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48 m² |
| Typowy przedział |
134 000 – 648 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Pabianic
Rozkład obliczony na podstawie 2 686 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 70 000 zł |
9,5% |
| 70 000 – 120 000 zł |
17,6% |
| 120 000 – 280 000 zł |
44,9% |
| 280 000 – 410 000 zł |
18,1% |
| Powyżej 410 000 zł |
9,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Pabianic
Rozkład ceny za m² na podstawie 2 684 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 800 zł/m² |
9,9% |
| 1 800 – 2 600 zł/m² |
18,8% |
| 2 600 – 5 600 zł/m² |
43,8% |
| 5 600 – 7 600 zł/m² |
17,2% |
| Powyżej 7 600 zł/m² |
10,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Pabianic
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 31 m² |
9,5% |
| 31 – 39 m² |
19% |
| 39 – 58 m² |
43,2% |
| 58 – 74 m² |
18,5% |
| Powyżej 74 m² |
9,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Pabianice: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
6,4% |
118 000 zł |
4 226 zł/m² |
| 2 izby |
26,5% |
180 000 zł |
4 874 zł/m² |
| 3 izby |
39,7% |
175 000 zł |
4 570 zł/m² |
| 4 izby |
20,7% |
220 000 zł |
4 127 zł/m² |
| 5 izb |
3,9% |
222 000 zł |
3 860 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
2,7% |
171 926 zł |
3 267 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Pabianic
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| P-5 |
632 |
123 000 zł |
152 zł/m² |
| P-7 |
542 |
160 500 zł |
356 zł/m² |
| P-19 |
404 |
285 250 zł |
135 zł/m² |
| P-8 |
394 |
145 000 zł |
125 zł/m² |
| P-14 |
338 |
158 000 zł |
200 zł/m² |
| P-20 |
262 |
230 000 zł |
74 zł/m² |
| P-12 |
247 |
105 900 zł |
163 zł/m² |
| P-15 |
241 |
163 000 zł |
102 zł/m² |
| P-6 |
217 |
127 500 zł |
123 zł/m² |
| P-1 |
194 |
— |
122 zł/m² |
Ceny działek na terenie Pabianic: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
923 |
100 zł/m² |
105 000 zł |
1 032 m² |
| Grunty rolne |
44 |
13 zł/m² |
80 000 zł |
6 713 m² |
| Wszystkie działki |
980 |
96 zł/m² |
100 000 zł |
1 048 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Pabianic
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
510 |
270 |
0 |
83 |
157 |
| 2026 (do 17.08) |
200 |
122 |
0 |
26 |
52 |
| Razem 2010–2026 |
7 324 |
3 803 |
0 |
1 206 |
2 315 |
Trajektorię cen Pabianic widać w dłuższej perspektywie: 130 000 zł mediany w 2011 roku, 330 000 zł w 2025 roku, czyli +153,8%. Pod względem liczby transakcji rynek skurczył się o 30,9% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Pabianic — ceny i metraże
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Pabianic?
Nieruchomości na terenie Pabianic kosztują średnio około 552 697 zł, czyli około 5 637 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 240 nieruchomości: 177 mieszkań i 63 domy.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Pabianic?
Ceny wahają się od około 79 000 zł do 3 250 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Pabianic?
Zazwyczaj oferują około 98 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 195 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 64 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Pabianic:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 84 m² | 298 746 zł |
| 2 pokoje | 57 m² | 334 921 zł |
| 3 pokoje | 70 m² | 507 763 zł |
| 4 pokoje | 105 m² | 695 265 zł |
| 5 pokoi | 211 m² | 1 080 500 zł |
| 6 pokoi | 231 m² | 1 748 590 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 5 637 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 298 zł/m², a dla domów spada do 5 032 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Pabianic?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.