Odkryj 28 nieruchomości na sprzedaż na terenie Tuszyna. Ceny wahają się od 395 000 zł do 5 600 000 zł, a średnia cena to 1 393 821 zł.
Ceny nieruchomości Tuszyna według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny Tuszyna oscylowały w 2025 roku wokół 181 000 zł (mediana). To około 5 006 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 12,9% sprzedaży od 2010 roku.
Mediana ceny sprzedaży
181 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 006 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
9
2025
Ceny w ciągu roku
-4,2%
mediana
Od 2017 roku
+187,4%
mediana
Wobec mediany powiatu
-52,2%
Łódzki Wschodni: 378 954 zł
Wobec mediany krajowej
-59,8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Tuszyna obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 181 000 zł, czyli 5 006 zł/m², w obserwowanym przedziale od 72 960 zł do 376 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 35 000 zł do 250 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 45,7% transakcji zawarto między 84 000 zł a 190 000 zł, a 11,4% przekroczyło 250 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,5% sprzedanych lokali ma od 34 do 49 m², a 10,1% przekracza 61 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 52,2% niższa od mediany powiatu (Łódzki Wschodni: 378 954 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 59,8% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Tuszyna rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
9 |
181 000 zł |
-4,2% |
5 006 zł/m² |
| 2024 |
13 |
189 000 zł |
+12,5% |
4 701 zł/m² |
| 2023 |
7 |
168 000 zł |
+12% |
4 200 zł/m² |
| 2022 |
5 |
150 000 zł |
+41,5% |
4 053 zł/m² |
| 2021 |
11 |
106 000 zł |
+278,6% |
2 579 zł/m² |
| 2020 |
3 |
28 000 zł |
-74,5% |
1 279 zł/m² |
| 2019 |
7 |
110 000 zł |
+0% |
3 078 zł/m² |
| 2018 |
3 |
110 000 zł |
+74,7% |
2 402 zł/m² |
| 2017 |
8 |
62 975 zł |
-23,7% |
1 249 zł/m² |
| 2016 |
2 |
82 500 zł |
— |
2 261 zł/m² |
| 2014 |
1 |
24 500 zł |
— |
615 zł/m² |
| 2012 |
1 |
80 000 zł |
— |
— |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Tuszyn: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
9 |
| Mediana ceny |
181 000 zł |
| Cena za m² |
5 006 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
35,9 m² |
| Typowy przedział |
72 960 – 376 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Tuszyna
Rozkład obliczony na podstawie 70 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 000 zł |
10% |
| 35 000 – 84 000 zł |
18,6% |
| 84 000 – 190 000 zł |
45,7% |
| 190 000 – 250 000 zł |
14,3% |
| Powyżej 250 000 zł |
11,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Tuszyna
Rozkład ceny za m² na podstawie 69 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 850 zł/m² |
10,1% |
| 850 – 2 400 zł/m² |
17,4% |
| 2 400 – 4 600 zł/m² |
43,5% |
| 4 600 – 5 400 zł/m² |
17,4% |
| Powyżej 5 400 zł/m² |
11,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Tuszyna
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 26 m² |
11,6% |
| 26 – 34 m² |
18,8% |
| 34 – 49 m² |
43,5% |
| 49 – 61 m² |
15,9% |
| Powyżej 61 m² |
10,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Tuszyn: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
4,8% |
97 000 zł |
4 949 zł/m² |
| 2 izby |
45,2% |
105 000 zł |
3 078 zł/m² |
| 3 izby |
38,1% |
167 000 zł |
3 285 zł/m² |
| 4 izby |
9,5% |
235 000 zł |
3 325 zł/m² |
| 5 izb |
2,4% |
368 500 zł |
5 104 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Tuszyna
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Zofiówka |
259 |
— |
66 zł/m² |
| Rydzynki |
220 |
— |
66 zł/m² |
| Tuszynek Majoracki |
218 |
— |
85 zł/m² |
| Bądzyń |
142 |
— |
75 zł/m² |
| 8 |
98 |
155 000 zł |
118 zł/m² |
| 14 |
90 |
180 500 zł |
67 zł/m² |
| 17 |
88 |
— |
51 zł/m² |
| 9 |
78 |
103 000 zł |
116 zł/m² |
| Górki Duże |
67 |
— |
6,5 zł/m² |
| Kruszów |
65 |
— |
12 zł/m² |
Ceny działek na terenie Tuszyna: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
1 185 |
66 zł/m² |
105 500 zł |
1 494 m² |
| Grunty rolne |
393 |
5,8 zł/m² |
60 000 zł |
9 600 m² |
| Grunty leśne |
29 |
19 zł/m² |
70 000 zł |
2 759 m² |
| Wszystkie działki |
1 645 |
49 zł/m² |
95 000 zł |
2 000 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Tuszyna
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Tuszyn |
442 |
57 zł/m² |
100 000 zł |
| Tuszyn (obszar wiejski) |
1 203 |
46 zł/m² |
94 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Tuszyna
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
218 |
12 |
0 |
140 |
66 |
| 2026 (do 17.08) |
19 |
0 |
0 |
13 |
6 |
| Razem 2010–2026 |
2 680 |
108 |
0 |
1 823 |
749 |
Trajektorię cen Tuszyna widać w dłuższej perspektywie: 62 975 zł mediany w 2017 roku, 181 000 zł w 2025 roku, czyli +187,4%. Pod względem liczby transakcji rynek skurczył się o 30,8% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Tuszyna
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Tuszyna?
Nieruchomości na terenie Tuszyna kosztują średnio około 1 393 821 zł, czyli około 3 323 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 28 nieruchomości: 24 domy i 4 mieszkania.
Jaki jest przedział cen na terenie Tuszyna?
Znajdziesz tu oferty od 395 000 zł do 5 600 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Tuszyna?
Zazwyczaj oferują około 419 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 467 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 134 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Tuszyna:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 134 m² | 482 000 zł |
| 4 pokoje | 248 m² | 2 159 600 zł |
| 5 pokoi | 173 m² | 1 253 222 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Tuszyna?
Wynosi ona około 3 323 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 3 610 zł/m², a dla domów spada do 3 310 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Tuszyna?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.