Znajdź swoją nieruchomość na terenie Tuszyna: 37 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 395 000 zł do 3 730 000 zł, średnio 1 298 000 zł.
Ceny nieruchomości Tuszyna według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na terenie Tuszyna sprzedawano w 2025 roku za medianę 180 000 zł. Typowa nieruchomość: 35,8 m², 3 izby. Ceny zyskały 0% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
180 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 034 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
8
2025
Ceny w ciągu roku
bez zmian
mediana
Od 2017 roku
+185,8%
mediana
Wobec mediany gminy
-0,6%
Tuszyn: 181 000 zł
Wobec mediany krajowej
-60%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Tuszyna obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 180 000 zł, czyli 5 034 zł/m², w obserwowanym przedziale od 69 790 zł do 356 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 32 000 zł do 230 000 zł (około 77% rynku). W szczegółach: 40% transakcji zawarto między 80 000 zł a 180 000 zł, a 12,3% przekroczyło 230 000 zł.
Pod względem powierzchni 48,4% sprzedanych lokali ma od 33 do 47 m², a 10,9% przekracza 58 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 0,6% niższa od mediany gminy (Tuszyn: 181 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 60% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Tuszyna rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
8 |
180 000 zł |
+0% |
5 034 zł/m² |
| 2024 |
11 |
180 000 zł |
+7,1% |
4 569 zł/m² |
| 2023 |
7 |
168 000 zł |
+12% |
4 200 zł/m² |
| 2022 |
5 |
150 000 zł |
+45,6% |
4 053 zł/m² |
| 2021 |
9 |
103 000 zł |
+267,9% |
2 993 zł/m² |
| 2020 |
3 |
28 000 zł |
-74,5% |
1 279 zł/m² |
| 2019 |
7 |
110 000 zł |
+0% |
3 078 zł/m² |
| 2018 |
3 |
110 000 zł |
+74,7% |
2 402 zł/m² |
| 2017 |
8 |
62 975 zł |
-23,7% |
1 249 zł/m² |
| 2016 |
2 |
82 500 zł |
— |
2 261 zł/m² |
| 2014 |
1 |
24 500 zł |
— |
615 zł/m² |
| 2012 |
1 |
80 000 zł |
— |
— |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Tuszyn: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
8 |
| Mediana ceny |
180 000 zł |
| Cena za m² |
5 034 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
35,8 m² |
| Typowy przedział |
69 790 – 356 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Tuszyna
Rozkład obliczony na podstawie 65 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 32 000 zł |
10,8% |
| 32 000 – 80 000 zł |
16,9% |
| 80 000 – 180 000 zł |
40% |
| 180 000 – 230 000 zł |
20% |
| Powyżej 230 000 zł |
12,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Tuszyna
Rozkład ceny za m² na podstawie 64 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 840 zł/m² |
10,9% |
| 840 – 2 300 zł/m² |
17,2% |
| 2 300 – 4 600 zł/m² |
43,8% |
| 4 600 – 5 400 zł/m² |
15,6% |
| Powyżej 5 400 zł/m² |
12,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Tuszyna
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 26 m² |
12,5% |
| 26 – 33 m² |
12,5% |
| 33 – 47 m² |
48,4% |
| 47 – 58 m² |
15,6% |
| Powyżej 58 m² |
10,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Tuszyn: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
5,4% |
97 000 zł |
4 949 zł/m² |
| 2 izby |
51,4% |
105 000 zł |
3 078 zł/m² |
| 3 izby |
37,8% |
152 500 zł |
3 228 zł/m² |
| 4 izby |
5,4% |
235 000 zł |
3 712 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Tuszyna
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 8 |
98 |
155 000 zł |
118 zł/m² |
| 14 |
90 |
180 500 zł |
67 zł/m² |
| 17 |
88 |
— |
51 zł/m² |
| 9 |
78 |
103 000 zł |
116 zł/m² |
| 10 |
64 |
— |
50 zł/m² |
| 5 |
62 |
140 000 zł |
37 zł/m² |
| 7 |
50 |
64 000 zł |
167 zł/m² |
| 11 |
44 |
— |
90 zł/m² |
| 20 |
38 |
— |
24 zł/m² |
| 15 |
37 |
— |
85 zł/m² |
Ceny działek na terenie Tuszyna: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
357 |
80 zł/m² |
118 500 zł |
1 549 m² |
| Grunty rolne |
73 |
6,0 zł/m² |
52 000 zł |
4 836 m² |
| Grunty leśne |
6 |
8,0 zł/m² |
42 500 zł |
2 760 m² |
| Wszystkie działki |
442 |
57 zł/m² |
100 000 zł |
1 889 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Tuszyna
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
81 |
11 |
0 |
38 |
32 |
| 2026 (do 17.08) |
5 |
0 |
0 |
2 |
3 |
| Razem 2010–2026 |
957 |
101 |
0 |
526 |
330 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla Tuszyna średnia bez wartości skrajnych wynosi 168 183 zł, przy medianie 180 000 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 5 034 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Tuszyna
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Tuszyna?
Na zakup nieruchomości na terenie Tuszyna trzeba przeznaczyć średnio 1 298 000 zł, czyli około 2 526 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 37 nieruchomości: 14 domów i 4 mieszkania oraz 19 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 395 000 zł i sięgają 3 730 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Tuszyna?
Zazwyczaj oferują około 514 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 622 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 134 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Tuszyna:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 134 m² | 482 000 zł |
| 4 pokoje | 248 m² | 2 159 600 zł |
| 5 pokoi | 167 m² | 1 131 667 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Tuszyna?
Średnia cena to 2 526 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 3 610 zł/m², a dla domów spada do 2 460 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Tuszyna?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.