Kup nieruchomość na terenie Zelowa: 22 nieruchomości w cenach od 183 360 zł do 2 200 360 zł, przy średniej cenie 738 452 zł.
Mediana ceny sprzedaży
171 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 587 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
16
2025
Ceny w ciągu roku
+17,9%
mediana
Od 2010 roku
+90%
mediana
Wobec mediany gminy
+8,9%
Zelów: 157 000 zł
Wobec mediany krajowej
-62%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Zelowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 171 000 zł, czyli 4 587 zł/m², w obserwowanym przedziale od 93 750 zł do 252 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 45 000 zł do 240 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 41,5% transakcji zawarto między 70 000 zł a 140 000 zł, a 9,9% przekroczyło 240 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 38,2% sprzedanych lokali ma od 36 do 50 m², a 9,9% przekracza 66 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Zelów: 157 000 zł) o 8,9%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 62% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 7 sprzedaży mieszkań, z medianą 185 000 zł i 4 933 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 210 000 zł (5 297 zł/m²) przy 11 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Zelowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
7 |
185 000 zł |
+8,2% |
4 933 zł/m² |
| 2025 |
16 |
171 000 zł |
+17,9% |
4 587 zł/m² |
| 2024 |
15 |
145 000 zł |
+3,6% |
3 879 zł/m² |
| 2023 |
16 |
140 000 zł |
+12% |
4 239 zł/m² |
| 2022 |
13 |
125 000 zł |
+12,6% |
3 293 zł/m² |
| 2021 |
12 |
111 000 zł |
+38,8% |
2 242 zł/m² |
| 2020 |
16 |
80 000 zł |
-5,9% |
2 150 zł/m² |
| 2019 |
21 |
85 000 zł |
-17,5% |
2 082 zł/m² |
| 2018 |
21 |
103 000 zł |
+71,7% |
2 382 zł/m² |
| 2017 |
11 |
60 000 zł |
-18,9% |
1 658 zł/m² |
| 2016 |
13 |
74 000 zł |
-51,6% |
1 958 zł/m² |
| 2015 |
18 |
153 000 zł |
+91,2% |
2 870 zł/m² |
| 2014 |
9 |
80 000 zł |
-3,3% |
2 051 zł/m² |
| 2013 |
10 |
82 750 zł |
+21,7% |
1 883 zł/m² |
| 2012 |
6 |
68 000 zł |
+70% |
1 861 zł/m² |
| 2011 |
3 |
40 000 zł |
-55,6% |
736 zł/m² |
| 2010 |
5 |
90 000 zł |
— |
2 128 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Zelów: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
16 |
| Mediana ceny |
171 000 zł |
| Cena za m² |
4 587 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
45 m² |
| Typowy przedział |
93 750 – 252 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Zelowa
Rozkład obliczony na podstawie 212 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 45 000 zł |
9,9% |
| 45 000 – 70 000 zł |
16% |
| 70 000 – 140 000 zł |
41,5% |
| 140 000 – 240 000 zł |
22,6% |
| Powyżej 240 000 zł |
9,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Zelowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 212 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 100 zł/m² |
10,8% |
| 1 100 – 1 800 zł/m² |
18,9% |
| 1 800 – 3 300 zł/m² |
42,9% |
| 3 300 – 4 700 zł/m² |
17,5% |
| Powyżej 4 700 zł/m² |
9,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Zelowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 26 m² |
10,8% |
| 26 – 36 m² |
19,8% |
| 36 – 50 m² |
38,2% |
| 50 – 66 m² |
21,2% |
| Powyżej 66 m² |
9,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Zelów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,3% |
70 000 zł |
2 914 zł/m² |
| 2 izby |
30,6% |
72 500 zł |
2 798 zł/m² |
| 3 izby |
46,9% |
106 500 zł |
2 661 zł/m² |
| 4 izby |
12,9% |
140 000 zł |
2 694 zł/m² |
| 5 izb |
5,7% |
299 000 zł |
2 559 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,5% |
70 000 zł |
530 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Zelowa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 6 |
149 |
80 000 zł |
63 zł/m² |
| 4 |
84 |
100 000 zł |
45 zł/m² |
| 7 |
72 |
17 930 zł |
48 zł/m² |
| 10 |
61 |
— |
26 zł/m² |
| 9 |
61 |
198 000 zł |
21 zł/m² |
| 12 |
51 |
— |
30 zł/m² |
| 14 |
42 |
— |
40 zł/m² |
| 8 |
24 |
— |
30 zł/m² |
| 5 |
19 |
— |
18 zł/m² |
| 13 |
15 |
— |
35 zł/m² |
Ceny działek na terenie Zelowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
231 |
33 zł/m² |
50 000 zł |
1 256 m² |
| Grunty rolne |
37 |
11 zł/m² |
35 000 zł |
3 869 m² |
| Grunty leśne |
12 |
7,2 zł/m² |
40 000 zł |
5 847 m² |
| Wszystkie działki |
280 |
29 zł/m² |
45 000 zł |
1 570 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Zelowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
63 |
19 |
0 |
25 |
19 |
| 2026 (do 17.08) |
28 |
9 |
0 |
8 |
11 |
| Razem 2010–2026 |
881 |
242 |
0 |
369 |
270 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 171 000 zł (4 587 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (46,9% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Zelowa: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Zelowa?
Nieruchomości na terenie Zelowa kosztują średnio około 738 453 zł, czyli około 4 846 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Zelowa?
Obecnie dostępnych ofert: 22: 10 domów i 6 mieszkań oraz 6 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 183 360 zł do 2 200 360 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Zelowa?
Zazwyczaj oferują około 152 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 213 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 51 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 4 846 zł/m². Dla mieszkań spada do 3 905 zł/m², a dla domów rośnie do 4 981 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Zelowa?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 2-pokojowy dom.