Kup nieruchomość na terenie Zelowa: 24 nieruchomości w cenach od 183 360 zł do 3 999 360 zł, przy średniej cenie 1 003 540 zł.
Ceny nieruchomości Zelowa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 17 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 157 000 zł rynek Zelowa najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2010–2025 mediana wzrosła o 74,4%.
Mediana ceny sprzedaży
157 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 362 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
17
2025
Ceny w ciągu roku
+8,3%
mediana
Od 2010 roku
+74,4%
mediana
Wobec mediany powiatu
-48,5%
Bełchatowski: 305 000 zł
Wobec mediany krajowej
-65,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Zelowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 157 000 zł, czyli 4 362 zł/m², w obserwowanym przedziale od 95 000 zł do 252 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 45 000 zł do 230 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 41,8% transakcji zawarto między 70 000 zł a 140 000 zł, a 10,5% przekroczyło 230 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 42,7% sprzedanych lokali ma od 36 do 51 m², a 10,5% przekracza 71 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 48,5% niższa od mediany powiatu (Bełchatowski: 305 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 65,1% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 8 sprzedaży mieszkań, z medianą 192 500 zł i 4 392 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 205 000 zł (5 253 zł/m²) przy 12 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Zelowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
8 |
192 500 zł |
+22,6% |
4 392 zł/m² |
| 2025 |
17 |
157 000 zł |
+8,3% |
4 362 zł/m² |
| 2024 |
15 |
145 000 zł |
+3,6% |
3 879 zł/m² |
| 2023 |
16 |
140 000 zł |
+12% |
4 239 zł/m² |
| 2022 |
13 |
125 000 zł |
+12,6% |
3 293 zł/m² |
| 2021 |
12 |
111 000 zł |
+38,8% |
2 242 zł/m² |
| 2020 |
17 |
80 000 zł |
-12,6% |
2 089 zł/m² |
| 2019 |
22 |
91 500 zł |
-11,2% |
2 019 zł/m² |
| 2018 |
21 |
103 000 zł |
+68,9% |
2 382 zł/m² |
| 2017 |
12 |
61 000 zł |
-22,3% |
1 682 zł/m² |
| 2016 |
14 |
78 500 zł |
-40,5% |
1 985 zł/m² |
| 2015 |
19 |
132 000 zł |
+65% |
2 867 zł/m² |
| 2014 |
10 |
80 000 zł |
-3,3% |
1 759 zł/m² |
| 2013 |
10 |
82 750 zł |
+21,7% |
1 883 zł/m² |
| 2012 |
6 |
68 000 zł |
+70% |
1 861 zł/m² |
| 2011 |
3 |
40 000 zł |
-55,6% |
736 zł/m² |
| 2010 |
5 |
90 000 zł |
— |
2 128 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Zelów: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
17 |
| Mediana ceny |
157 000 zł |
| Cena za m² |
4 362 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
47,1 m² |
| Typowy przedział |
95 000 – 252 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Zelowa
Rozkład obliczony na podstawie 220 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 45 000 zł |
10% |
| 45 000 – 70 000 zł |
15,5% |
| 70 000 – 140 000 zł |
41,8% |
| 140 000 – 230 000 zł |
22,3% |
| Powyżej 230 000 zł |
10,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Zelowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 220 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 100 zł/m² |
11,4% |
| 1 100 – 1 800 zł/m² |
19,1% |
| 1 800 – 3 200 zł/m² |
41,8% |
| 3 200 – 4 700 zł/m² |
18,2% |
| Powyżej 4 700 zł/m² |
9,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Zelowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 26 m² |
10,5% |
| 26 – 36 m² |
19,1% |
| 36 – 51 m² |
42,7% |
| 51 – 71 m² |
17,3% |
| Powyżej 71 m² |
10,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Zelów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,2% |
70 000 zł |
2 914 zł/m² |
| 2 izby |
30% |
71 000 zł |
2 764 zł/m² |
| 3 izby |
46,5% |
105 000 zł |
2 644 zł/m² |
| 4 izby |
13,4% |
140 000 zł |
2 617 zł/m² |
| 5 izb |
6,5% |
249 500 zł |
2 466 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,5% |
70 000 zł |
530 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Zelowa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Jamborek-Kol.Karczmy |
226 |
— |
30 zł/m² |
| 6 |
149 |
80 000 zł |
63 zł/m² |
| Pożdżenice |
90 |
— |
9,8 zł/m² |
| 4 |
84 |
100 000 zł |
45 zł/m² |
| 7 |
72 |
17 930 zł |
48 zł/m² |
| Sromutka |
66 |
— |
13 zł/m² |
| Wypychów-Podlesie |
65 |
— |
3,5 zł/m² |
| Kolonia Łobudzice |
63 |
— |
7,8 zł/m² |
| Bujny Szlacheckie |
62 |
— |
4,2 zł/m² |
| 9 |
61 |
198 000 zł |
21 zł/m² |
Ceny działek na terenie Zelowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
802 |
17 zł/m² |
40 000 zł |
2 030 m² |
| Grunty rolne |
573 |
2,6 zł/m² |
24 520 zł |
7 800 m² |
| Grunty leśne |
113 |
16 zł/m² |
36 000 zł |
2 547 m² |
| Wszystkie działki |
1 492 |
8,0 zł/m² |
33 000 zł |
3 252 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Zelowa
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Zelów |
280 |
29 zł/m² |
45 000 zł |
| Zelów (obszar wiejski) |
1 212 |
5,1 zł/m² |
30 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Zelowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
175 |
20 |
0 |
114 |
41 |
| 2026 (do 17.08) |
100 |
10 |
0 |
60 |
30 |
| Razem 2010–2026 |
2 737 |
252 |
0 |
1 844 |
641 |
Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Zelowa: 47,1 m², 3 izby, za 157 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Zelowa — ceny i metraże
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Zelowa?
Na zakup nieruchomości na terenie Zelowa trzeba przeznaczyć średnio 1 003 540 zł, czyli około 5 676 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Zelowa?
W tej chwili do wyboru są 24 nieruchomości: 18 domów i 6 mieszkań.
Jaki jest przedział cen na terenie Zelowa?
Oferty zaczynają się od 183 360 zł i sięgają 3 999 360 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Zelowa?
Średnio mają około 177 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 219 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 51 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Zelowa:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 73 m² | 498 953 zł |
| 6 pokoi | 330 m² | 2 444 180 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Zelowa?
Średnia cena to 5 676 zł/m². Dla mieszkań spada do 3 905 zł/m², a dla domów rośnie do 5 814 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Zelowa?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 6-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowy dom i 4-pokojowy dom.