Kup nieruchomość na terenie Bełchatowa: 211 nieruchomości w cenach od 180 000 zł do 2 000 000 zł, przy średniej cenie 553 511 zł.
Ceny nieruchomości Bełchatowa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Mediana ceny sprzedaży na terenie Bełchatowa wyniosła 214 000 zł w 2018 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie powiatu (Bełchatowski) mediana to 152 000 zł. Zmiana roczna: +7,5%.
Mediana ceny sprzedaży
214 000 zł
2018
Mediana ceny za m²
2 685 zł/m²
2018
Zarejestrowane sprzedaże
7
2018
Ceny w ciągu roku
+7,5%
mediana
Od 2016 roku
+7,5%
mediana
Wobec mediany powiatu
+40,8%
Bełchatowski: 152 000 zł
Wobec mediany krajowej
-10,3%
Polska: 238 520 zł
Statystyki dla Bełchatowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 214 000 zł, czyli 2 685 zł/m², w obserwowanym przedziale od 48 300 zł do 269 700 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 78 000 zł do 440 000 zł (około 79% rynku).
Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 79,7 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Bełchatowski: 152 000 zł) o 40,8%, a od mediany krajowej (238 520 zł) jest o 10,3% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Bełchatowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
1 |
616 100 zł |
+50,2% |
3 470 zł/m² |
| 2025 |
2 |
410 050 zł |
+310% |
6 988 zł/m² |
| 2024 |
3 |
100 000 zł |
-74,7% |
1 600 zł/m² |
| 2023 |
1 |
395 000 zł |
+59,3% |
6 320 zł/m² |
| 2022 |
2 |
248 000 zł |
-39,5% |
4 229 zł/m² |
| 2021 |
1 |
410 000 zł |
+182,8% |
5 144 zł/m² |
| 2020 |
3 |
145 000 zł |
— |
2 690 zł/m² |
| 2018 |
7 |
214 000 zł |
+7,5% |
2 685 zł/m² |
| 2017 |
3 |
199 000 zł |
+0% |
3 184 zł/m² |
| 2016 |
5 |
199 000 zł |
+68,6% |
3 184 zł/m² |
| 2015 |
1 |
118 000 zł |
— |
2 262 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Bełchatów: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2018) |
| Sprzedaże |
7 |
| Mediana ceny |
214 000 zł |
| Cena za m² |
2 685 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
79,7 m² |
| Typowy przedział |
48 300 – 269 700 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Bełchatowa
Rozkład obliczony na podstawie 29 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 78 000 zł |
10,3% |
| 78 000 – 140 000 zł |
13,8% |
| 140 000 – 270 000 zł |
44,8% |
| 270 000 – 440 000 zł |
20,7% |
| Powyżej 440 000 zł |
10,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Bełchatowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 29 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 500 zł/m² |
10,3% |
| 1 500 – 2 600 zł/m² |
17,2% |
| 2 600 – 3 500 zł/m² |
48,3% |
| 3 500 – 5 700 zł/m² |
13,8% |
| Powyżej 5 700 zł/m² |
10,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Bełchatów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
6,9% |
42 500 zł |
1 772 zł/m² |
| 3 izby |
75,9% |
221 450 zł |
3 787 zł/m² |
| 4 izby |
13,8% |
142 500 zł |
2 295 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
3,4% |
616 100 zł |
3 470 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Bełchatowa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Kałduny |
236 |
— |
41 zł/m² |
| Wola Mikor.-Zalesna |
141 |
— |
30 zł/m² |
| Dobrzelów |
140 |
221 450 zł |
39 zł/m² |
| Janów |
134 |
— |
17 zł/m² |
| Zdzieszulice Górne |
134 |
— |
37 zł/m² |
| Zawady |
124 |
— |
43 zł/m² |
| Dobiecin |
117 |
94 000 zł |
24 zł/m² |
| Ludwików |
98 |
— |
56 zł/m² |
| Postękalice |
97 |
— |
19 zł/m² |
| Ławy |
94 |
— |
22 zł/m² |
Ceny działek na terenie Bełchatowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
582 |
33 zł/m² |
56 875 zł |
1 544 m² |
| Grunty rolne |
1 852 |
17 zł/m² |
44 000 zł |
2 499 m² |
| Grunty leśne |
70 |
3,5 zł/m² |
20 670 zł |
6 060 m² |
| Wszystkie działki |
2 522 |
20 zł/m² |
47 000 zł |
2 206 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Bełchatowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
235 |
2 |
0 |
193 |
40 |
| 2026 (do 17.08) |
125 |
1 |
0 |
107 |
17 |
| Razem 2010–2026 |
3 354 |
29 |
0 |
2 821 |
504 |
Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Bełchatowa: 79,7 m², 3 izby, za 214 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Bełchatowa: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Bełchatowa?
Nieruchomości na terenie Bełchatowa kosztują średnio około 553 511 zł, czyli około 5 621 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 211: 106 mieszkań i 105 domów.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 180 000 zł do 2 000 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 98 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 140 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 57 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Bełchatowa:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 46 m² | 284 069 zł |
| 3 pokoje | 64 m² | 350 588 zł |
| 4 pokoje | 108 m² | 643 926 zł |
| 5 pokoi | 161 m² | 1 032 795 zł |
| 6 pokoi | 141 m² | 868 286 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Bełchatowa?
Średnio wychodzi około 5 621 zł/m². Dla mieszkań spada do 5 608 zł/m², a dla domów rośnie do 5 626 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Bełchatowa?
Największym zainteresowaniem cieszy się 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 2-pokojowe mieszkanie.