Znajdź 38 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Lutomiersk, w cenach między 170 000 zł a 2 300 000 zł, przy średniej cenie 733 002 zł.
Mediana ceny sprzedaży
100 000 zł
2019
Mediana ceny za m²
1 736 zł/m²
2019
Zarejestrowane sprzedaże
5
2019
Wobec mediany gminy
+23,5%
Lutomiersk: 81 000 zł
Wobec mediany krajowej
-60,7%
Polska: 254 231 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Lutomiersk obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 100 000 zł, czyli 1 736 zł/m², w obserwowanym przedziale od 26 000 zł do 117 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 33 000 zł do 820 000 zł (około 75% rynku).
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 51,9 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Lutomiersk: 81 000 zł) o 23,5%, a od mediany krajowej (254 231 zł) jest o 60,7% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 8 sprzedaży mieszkań, z medianą 810 500 zł i 7 707 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 800 500 zł (7 663 zł/m²) przy 9 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Lutomiersk rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
8 |
810 500 zł |
+16,3% |
7 707 zł/m² |
| 2025 |
4 |
697 075 zł |
+252,9% |
5 816 zł/m² |
| 2024 |
4 |
197 500 zł |
+1 260,2% |
3 814 zł/m² |
| 2023 |
3 |
14 520 zł |
-83,9% |
726 zł/m² |
| 2022 |
1 |
90 000 zł |
— |
1 252 zł/m² |
| 2020 |
2 |
80 000 zł |
-20% |
2 220 zł/m² |
| 2019 |
5 |
100 000 zł |
-24,8% |
1 736 zł/m² |
| 2018 |
1 |
133 000 zł |
— |
2 860 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Lutomiersk (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2019) |
| Sprzedaże |
5 |
| Mediana ceny |
100 000 zł |
| Cena za m² |
1 736 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
51,9 m² |
| Typowy przedział |
26 000 – 117 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Lutomiersk
Rozkład obliczony na podstawie 28 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 000 zł |
10,7% |
| 33 000 – 88 000 zł |
17,9% |
| 88 000 – 740 000 zł |
39,3% |
| 740 000 – 820 000 zł |
17,9% |
| Powyżej 820 000 zł |
14,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Lutomiersk
Rozkład ceny za m² na podstawie 28 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 950 zł/m² |
10,7% |
| 950 – 1 900 zł/m² |
17,9% |
| 1 900 – 7 000 zł/m² |
42,9% |
| 7 000 – 7 900 zł/m² |
17,9% |
| Powyżej 7 900 zł/m² |
10,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Lutomiersk
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 m² |
7,1% |
| 35 – 49 m² |
21,4% |
| 49 – 106 m² |
46,4% |
| 106 – 112 m² |
14,3% |
| Powyżej 112 m² |
10,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Lutomiersk (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,8% |
14 520 zł |
726 zł/m² |
| 2 izby |
7,7% |
61 500 zł |
1 754 zł/m² |
| 3 izby |
34,6% |
100 000 zł |
2 310 zł/m² |
| 4 izby |
30,8% |
750 250 zł |
5 802 zł/m² |
| 5 izb |
23,1% |
734 750 zł |
6 640 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Lutomiersk
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Wrząca |
349 |
— |
60 zł/m² |
| Prusinowice |
229 |
— |
27 zł/m² |
| Florentynów |
211 |
— |
78 zł/m² |
| Kazimierz |
148 |
— |
48 zł/m² |
| Dziektarzew |
128 |
— |
39 zł/m² |
| Zdziechów |
124 |
— |
23 zł/m² |
| Mirosławice |
121 |
— |
28 zł/m² |
| Zalew |
117 |
— |
36 zł/m² |
| Babiczki |
116 |
— |
85 zł/m² |
| Kolonia Bechcice |
110 |
— |
46 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Lutomiersk: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
1 989 |
34 zł/m² |
77 102 zł |
2 309 m² |
| Grunty rolne |
280 |
5,7 zł/m² |
58 950 zł |
5 127 m² |
| Grunty leśne |
22 |
9,3 zł/m² |
60 500 zł |
5 740 m² |
| Wszystkie działki |
2 339 |
30 zł/m² |
75 000 zł |
2 537 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Lutomiersk
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
232 |
4 |
0 |
178 |
50 |
| 2026 (do 17.08) |
82 |
8 |
0 |
64 |
10 |
| Razem 2010–2026 |
3 333 |
32 |
0 |
2 728 |
573 |
Typowa nieruchomość sprzedana na obszarze wiejskim gminy Lutomiersk: 51,9 m², 3 izby, za 100 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Lutomiersk — ceny i metraże
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Lutomiersk?
Licz się ze średnią kwotą 733 002 zł, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Lutomiersk, czyli około 5 607 zł/m².
Jak duża jest oferta na obszarze wiejskim gminy Lutomiersk?
W tej chwili do wyboru są 38 nieruchomości: 32 domy i 6 mieszkań.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na obszarze wiejskim gminy Lutomiersk?
Znajdziesz tu oferty od 170 000 zł do 2 300 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Lutomiersk?
Średnia powierzchnia to około 131 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 146 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 51 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Lutomiersk:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 49 m² | 386 000 zł |
| 3 pokoje | 119 m² | 637 669 zł |
| 4 pokoje | 153 m² | 846 090 zł |
| 5 pokoi | 182 m² | 703 800 zł |
| 6 pokoi | 202 m² | 1 446 000 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na obszarze wiejskim gminy Lutomiersk?
Średnia cena to 5 607 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 506 zł/m², a dla domów spada do 5 481 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Lutomiersk?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 5-pokojowy dom.