Domy i mieszkania na sprzedaż Andrespol

Znajdź swoją nieruchomość na terenie Andrespola: 39 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 339 000 zł do 2 790 000 zł, średnio 955 592 zł.

Średnia cena 955 592 zł cena sprzedaży
Przedział cen 339 000–2 790 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 164 m² na nieruchomość
Cena za m² 5 822 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

39 łącznie
85% domy
  • Mieszkania 15,4%
    6 nieruchomości
  • Domy 84,6%
    33 nieruchomości

Ile pokoi

39 łącznie
51% 5+ pokoi
  • 2 pokoje 5,1%
    2 nieruchomości
  • 3 pokoje 28,2%
    11 nieruchomości
  • 4 pokoje 15,4%
    6 nieruchomości
  • 5+ pokoi 51,3%
    20 nieruchomości

Przedziały cenowe

39 łącznie
  • 335 000–585 000 zł 20,5%
    8 nieruchomości
  • 625 000–755 000 zł 23,1%
    9 nieruchomości
  • 790 000–900 000 zł 17,9%
    7 nieruchomości
  • 900 000–1 405 000 zł 23,1%
    9 nieruchomości
  • 1 500 000–2 795 000 zł 15,4%
    6 nieruchomości

Przedziały powierzchni

39 łącznie
  • 60–110 m² 28,2%
    11 nieruchomości
  • 110–130 m² 12,8%
    5 nieruchomości
  • 130–180 m² 20,5%
    8 nieruchomości
  • 180–250 m² 20,5%
    8 nieruchomości
  • 250–360 m² 17,9%
    7 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 98 m² 176 m²
Cena za metr kwadratowy 4 461 zł/m² 5 959 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Łączna oferta na sprzedaż na terenie Andrespola sięga 39 nieruchomości, w podziale na 33 domy i 6 mieszkań; domy dominują z udziałem 85%. Pod względem metrażu i ceny domy oscylują wokół 176 m² i 5 959 zł/m², a mieszkania wokół 98 m² i 4 461 zł/m².

Najczęściej spotykany typ to domy 6-pokojowe, a zaraz po nich opcje 5- i 3-pokojowe.

W 2025 roku 5 mieszkań zmieniło właściciela na terenie Andrespola, przy medianie ceny 560 000 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2019 roku ceny wzrosły o 69,7%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 7 038 zł.

Mediana ceny sprzedaży 560 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 7 038 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 5 2025
Ceny w ciągu roku +0,9% mediana
Od 2019 roku +69,7% mediana
Wobec mediany powiatu +47,8% Łódzki Wschodni: 378 954 zł
Wobec mediany krajowej +24,4% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla Andrespola obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 560 000 zł, czyli 7 038 zł/m², w obserwowanym przedziale od 285 754 zł do 781 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 52 000 zł do 590 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 43,8% transakcji zawarto między 330 000 zł a 420 000 zł, a 11,4% przekroczyło 590 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale pięcioizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 8,6% sprzedanych lokali ma od 73 do 85 m², a 7,6% przekracza 96 m².

Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Łódzki Wschodni: 378 954 zł) o 47,8%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 24,4%.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Andrespola rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2025 5 560 000 zł +0,9% 7 038 zł/m²
2024 15 555 000 zł +370,3% 6 763 zł/m²
2023 12 118 000 zł -77,9% 3 929 zł/m²
2022 11 535 000 zł +28,9% 5 107 zł/m²
2021 22 415 000 zł +4,5% 4 856 zł/m²
2020 20 397 000 zł +20,3% 4 658 zł/m²
2019 9 330 000 zł +1 912,7% 4 248 zł/m²
2018 4 16 396 zł -8,9% 392 zł/m²
2017 1 18 000 zł -91,9% 529 zł/m²
2016 2 222 000 zł — 3 117 zł/m²
2012 1 309 724 zł -12% 3 367 zł/m²
2011 2 351 878 zł +3,5% 3 825 zł/m²
2010 1 339 992 zł — 3 696 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Andrespol: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 5
Mediana ceny 560 000 zł
Cena za m² 7 038 zł/m²
Mediana powierzchni 80,9 m²
Typowy przedział 285 754 –
781 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Andrespola

Rozkład obliczony na podstawie 105 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 52 000 zł 10,5%
52 000 – 330 000 zł 16,2%
330 000 – 420 000 zł 43,8%
420 000 – 590 000 zł 18,1%
Powyżej 590 000 zł 11,4%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Andrespola

Rozkład ceny za m² na podstawie 105 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 1 400 zł/m² 10,5%
1 400 – 4 200 zł/m² 18,1%
4 200 – 5 100 zł/m² 42,9%
5 100 – 6 800 zł/m² 18,1%
Powyżej 6 800 zł/m² 10,5%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Andrespola

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 37 m² 12,4%
37 – 73 m² 16,2%
73 – 85 m² 8,6%
85 – 96 m² 55,2%
Powyżej 96 m² 7,6%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Andrespol: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 1,1% 35 000 zł 1 003 zł/m²
2 izby 17% 40 110 zł 1 903 zł/m²
3 izby 14,9% 247 500 zł 5 030 zł/m²
4 izby 27,7% 408 885 zł 4 875 zł/m²
5 izb 38,3% 415 000 zł 5 137 zł/m²
6 izb i więcej 1,1% 539 000 zł 5 641 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Andrespola

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Justynów 391 389 000 zł 107 zł/m²
Janówka 226 — 99 zł/m²
Wiśniowa Góra 222 397 000 zł 155 zł/m²
Stróża 170 — 95 zł/m²
Bedoń Przykościelny 131 — 96 zł/m²
Andrespol 128 535 000 zł 156 zł/m²
Kraszew 90 — 101 zł/m²
Zielona Góra 79 — 98 zł/m²
Nowy Bedoń 52 — 109 zł/m²
Bedoń-Wieś 33 — 85 zł/m²

Ceny działek na terenie Andrespola: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 762 103 zł/m² 117 000 zł 1 091 m²
Grunty rolne 20 24 zł/m² 160 000 zł 7 318 m²
Wszystkie działki 810 101 zł/m² 112 500 zł 1 088 m²

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Andrespola

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 130 6 0 61 63
2026 (do 17.08) 2 0 0 2 0
Razem 2010–2026 1 860 122 0 961 777

Między obrębami ewidencyjnymi na terenie Andrespola różnice są wyraźne: najdroższy obręb to Andrespol, z medianą 535 000 zł przy 11 sprzedażach mieszkań. Najwięcej transakcji przypada na obręb Justynów (391). Rynek pierwotny odpowiada za 60,2% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Andrespola?

Licz się ze średnią kwotą 955 592 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Andrespola, czyli około 5 822 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

W tej chwili do wyboru są 39 nieruchomości: 33 domy i 6 mieszkań.

Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Andrespola?

Ceny wahają się od około 339 000 zł do 2 790 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Andrespola?

Średnia powierzchnia to około 164 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 176 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 98 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Andrespola:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
3 pokoje109 m²700 455 zł
4 pokoje180 m²1 375 017 zł
5 pokoi153 m²784 000 zł
6 pokoi221 m²1 202 444 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Wynosi ona około 5 822 zł/m². Dla mieszkań spada do 4 461 zł/m², a dla domów rośnie do 5 959 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Andrespola?

Największym zainteresowaniem cieszy się 6-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 3-pokojowy dom.