Porównaj 31 domów na sprzedaż na terenie Tymbarku — średnia cena to 833 333 zł, a ceny sięgają od 500 000 zł do 1 000 000 zł.
Mediana ceny sprzedaży
235 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 855 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
5
2025
Od 2022 roku
+5,6%
mediana
Wobec mediany powiatu
-32,8%
Limanowski: 349 500 zł
Wobec mediany krajowej
-47,8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Tymbarku obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 235 000 zł, czyli 4 855 zł/m², w obserwowanym przedziale od 184 000 zł do 337 200 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 51 000 zł do 250 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 40% transakcji zawarto między 110 000 zł a 200 000 zł, a 11,1% przekroczyło 250 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 48,8% sprzedanych lokali ma od 45 do 70 m², a 11,6% przekracza 83 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 32,8% niższa od mediany powiatu (Limanowski: 349 500 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 47,8% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Tymbarku rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
5 |
235 000 zł |
— |
4 855 zł/m² |
| 2022 |
6 |
222 500 zł |
+58,9% |
3 649 zł/m² |
| 2021 |
1 |
140 000 zł |
+41,4% |
3 294 zł/m² |
| 2020 |
2 |
99 000 zł |
-17,5% |
1 484 zł/m² |
| 2019 |
3 |
120 000 zł |
-20% |
3 102 zł/m² |
| 2018 |
4 |
150 000 zł |
+9,5% |
1 746 zł/m² |
| 2017 |
3 |
137 000 zł |
+9,6% |
2 202 zł/m² |
| 2016 |
2 |
125 000 zł |
+15,7% |
2 573 zł/m² |
| 2015 |
3 |
108 000 zł |
-7,7% |
2 319 zł/m² |
| 2014 |
3 |
117 000 zł |
-19,3% |
2 983 zł/m² |
| 2013 |
3 |
145 000 zł |
-34,8% |
2 206 zł/m² |
| 2012 |
2 |
222 500 zł |
+34,8% |
2 643 zł/m² |
| 2011 |
4 |
165 000 zł |
+66,7% |
2 835 zł/m² |
| 2010 |
4 |
99 000 zł |
— |
3 000 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Tymbark: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
5 |
| Mediana ceny |
235 000 zł |
| Cena za m² |
4 855 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
62,2 m² |
| Typowy przedział |
184 000 – 337 200 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Tymbarku
Rozkład obliczony na podstawie 45 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 51 000 zł |
11,1% |
| 51 000 – 110 000 zł |
20% |
| 110 000 – 200 000 zł |
40% |
| 200 000 – 250 000 zł |
17,8% |
| Powyżej 250 000 zł |
11,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Tymbarku
Rozkład ceny za m² na podstawie 43 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 400 zł/m² |
11,6% |
| 1 400 – 2 300 zł/m² |
14% |
| 2 300 – 3 300 zł/m² |
44,2% |
| 3 300 – 4 500 zł/m² |
18,6% |
| Powyżej 4 500 zł/m² |
11,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Tymbarku
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 m² |
9,3% |
| 35 – 45 m² |
18,6% |
| 45 – 70 m² |
48,8% |
| 70 – 83 m² |
11,6% |
| Powyżej 83 m² |
11,6% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Tymbark: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
5,3% |
55 000 zł |
2 750 zł/m² |
| 2 izby |
7,9% |
120 000 zł |
3 851 zł/m² |
| 3 izby |
36,8% |
124 000 zł |
2 597 zł/m² |
| 4 izby |
47,4% |
200 000 zł |
3 062 zł/m² |
| 5 izb |
2,6% |
180 000 zł |
2 118 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Tymbarku
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Tymbark |
263 |
150 000 zł |
25 zł/m² |
| Podłopień |
195 |
— |
20 zł/m² |
| Zamieście |
121 |
— |
19 zł/m² |
| Zawadka |
43 |
— |
20 zł/m² |
| Piekiełko |
32 |
— |
15 zł/m² |
Ceny działek na terenie Tymbarku: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
243 |
30 zł/m² |
40 000 zł |
1 400 m² |
| Grunty rolne |
218 |
15 zł/m² |
18 000 zł |
1 490 m² |
| Grunty leśne |
21 |
6,5 zł/m² |
15 800 zł |
3 600 m² |
| Wszystkie działki |
543 |
20 zł/m² |
25 000 zł |
1 400 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Tymbarku
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
55 |
6 |
0 |
36 |
13 |
| 2026 (do 17.08) |
29 |
0 |
0 |
26 |
3 |
| Razem 2010–2026 |
766 |
48 |
0 |
589 |
129 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Tymbarku to lokal czteroizbowy, z medianą ceny 200 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Tymbarku — ceny i metraże
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Tymbarku?
Na zakup nieruchomości na terenie Tymbarku trzeba przeznaczyć średnio 833 333 zł, czyli około 3 307 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Tymbarku?
W tej chwili do wyboru są 31 nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Tymbarku?
Ceny wahają się od około 500 000 zł do 1 000 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Tymbarku?
Średnia powierzchnia to około 252 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 3 307 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Tymbarku?
Największym zainteresowaniem cieszy się 10-pokojowy dom.