Zobacz 73 nieruchomości na sprzedaż na terenie Gorlic: ceny od 219 000 zł do 3 800 000 zł, średnio 504 916 zł.
Ceny nieruchomości Gorlic według rzeczywistych cen transakcyjnych
Mediana ceny sprzedaży na terenie Gorlic wyniosła 287 500 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie powiatu (Gorlicki) mediana to 280 000 zł. Zmiana roczna: +0,6%.
Mediana ceny sprzedaży
287 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 142 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
116
2025
Ceny w ciągu roku
+0,6%
mediana
Od 2010 roku
+105,4%
mediana
Wobec mediany powiatu
+2,7%
Gorlicki: 280 000 zł
Wobec mediany krajowej
-36,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Gorlic obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 287 500 zł, czyli 6 142 zł/m², w obserwowanym przedziale od 133 798 zł do 479 709 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 80 000 zł do 340 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 47,4% transakcji zawarto między 120 000 zł a 250 000 zł, a 10,8% przekroczyło 340 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 42,3% sprzedanych lokali ma od 39 do 56 m², a 9,5% przekracza 67 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Gorlicki: 280 000 zł) o 2,7%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 36,1% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 12 sprzedaży mieszkań, z medianą 327 148 zł i 6 800 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 312 000 zł (6 388 zł/m²) przy 56 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Gorlic rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
12 |
327 148 zł |
+13,8% |
6 800 zł/m² |
| 2025 |
116 |
287 500 zł |
+0,6% |
6 142 zł/m² |
| 2024 |
148 |
285 850 zł |
+9,9% |
6 175 zł/m² |
| 2023 |
71 |
260 000 zł |
+1,4% |
5 462 zł/m² |
| 2022 |
83 |
256 500 zł |
+28,9% |
5 171 zł/m² |
| 2021 |
44 |
199 000 zł |
+19,4% |
4 546 zł/m² |
| 2020 |
51 |
166 600 zł |
-6,9% |
3 885 zł/m² |
| 2019 |
85 |
179 000 zł |
+14,7% |
3 751 zł/m² |
| 2018 |
12 |
156 000 zł |
+16,4% |
3 161 zł/m² |
| 2017 |
34 |
134 000 zł |
+21,9% |
2 660 zł/m² |
| 2016 |
57 |
109 895 zł |
-6,9% |
2 563 zł/m² |
| 2015 |
69 |
118 000 zł |
+18% |
2 640 zł/m² |
| 2014 |
66 |
100 000 zł |
-18% |
2 127 zł/m² |
| 2013 |
60 |
122 024 zł |
-6,9% |
2 891 zł/m² |
| 2012 |
53 |
131 000 zł |
-6,4% |
2 928 zł/m² |
| 2011 |
84 |
140 000 zł |
+0% |
3 045 zł/m² |
| 2010 |
69 |
140 000 zł |
— |
3 026 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Gorlice: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
116 |
| Mediana ceny |
287 500 zł |
| Cena za m² |
6 142 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48,2 m² |
| Typowy przedział |
133 798 – 479 709 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Gorlic
Rozkład obliczony na podstawie 1 114 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 80 000 zł |
8,9% |
| 80 000 – 120 000 zł |
15,4% |
| 120 000 – 250 000 zł |
47,4% |
| 250 000 – 340 000 zł |
17,5% |
| Powyżej 340 000 zł |
10,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Gorlic
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 110 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 100 zł/m² |
10,7% |
| 2 100 – 2 900 zł/m² |
17,6% |
| 2 900 – 5 200 zł/m² |
43,2% |
| 5 200 – 6 600 zł/m² |
18,3% |
| Powyżej 6 600 zł/m² |
10,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Gorlic
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 31 m² |
8,9% |
| 31 – 39 m² |
20,6% |
| 39 – 56 m² |
42,3% |
| 56 – 67 m² |
18,6% |
| Powyżej 67 m² |
9,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Gorlice: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,2% |
92 500 zł |
4 455 zł/m² |
| 2 izby |
18,8% |
118 273 zł |
3 869 zł/m² |
| 3 izby |
44,4% |
144 000 zł |
3 701 zł/m² |
| 4 izby |
25,2% |
175 000 zł |
3 586 zł/m² |
| 5 izb |
8% |
200 000 zł |
3 176 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,3% |
190 000 zł |
2 316 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Gorlic
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Gorlice |
1 056 |
157 000 zł |
41 zł/m² |
| Sokół |
119 |
— |
28 zł/m² |
| Zagórzany-Kobylanka |
109 |
— |
38 zł/m² |
| Stróżówka. |
68 |
— |
50 zł/m² |
Ceny działek na terenie Gorlic: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
41 |
35 zł/m² |
40 832 zł |
1 263 m² |
| Grunty rolne |
355 |
35 zł/m² |
48 000 zł |
1 308 m² |
| Grunty leśne |
8 |
6,8 zł/m² |
17 500 zł |
3 944 m² |
| Wszystkie działki |
743 |
39 zł/m² |
50 600 zł |
1 398 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Gorlic
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
244 |
121 |
0 |
67 |
56 |
| 2026 (do 17.08) |
19 |
12 |
0 |
3 |
4 |
| Razem 2010–2026 |
3 052 |
1 282 |
0 |
1 015 |
755 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 287 500 zł (6 142 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (44,4% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Gorlic w liczbach
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Gorlic?
Licz się ze średnią kwotą 504 916 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Gorlic, czyli około 2 965 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 73: 38 mieszkań i 35 domów.
Jaki jest przedział cen na terenie Gorlic?
Oferty zaczynają się od 219 000 zł i sięgają 3 800 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 170 m². Najwięcej przestrzeni oferują mieszkania — około 184 m² — podczas gdy domy mają zwykle około 156 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Gorlic:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 36 m² | 255 400 zł |
| 2 pokoje | 57 m² | 325 850 zł |
| 3 pokoje | 383 m² | 455 119 zł |
| 4 pokoje | 116 m² | 437 933 zł |
| 5 pokoi | 142 m² | 697 111 zł |
| 6 pokoi | 162 m² | 706 667 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Gorlic?
Wynosi ona około 2 965 zł/m². Dla mieszkań spada do 1 930 zł/m², a dla domów rośnie do 4 289 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Gorlic?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.