Odkryj 27 domów na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Cieszanów. Ceny wahają się od 195 000 zł do 599 000 zł, a średnia cena to 397 000 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Cieszanów według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na obszarze wiejskim gminy Cieszanów wyniosła 130 000 zł w 2025 roku, na podstawie 7 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny wzrosły o 18,2%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 2 476 zł.
Mediana ceny sprzedaży
130 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 476 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
7
2025
Ceny w ciągu roku
+18,2%
mediana
Od 2020 roku
+61,5%
mediana
Wobec mediany gminy
+1%
Cieszanów: 128 750 zł
Wobec mediany krajowej
-71,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Cieszanów obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 130 000 zł, czyli 2 476 zł/m², w obserwowanym przedziale od 85 100 zł do 195 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 57 000 zł do 160 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 44,4% transakcji zawarto między 72 000 zł a 140 000 zł, a 11,1% przekroczyło 160 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 46,7% sprzedanych lokali ma od 49 do 54 m², a 11,1% przekracza 69 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Cieszanów: 128 750 zł) o 1%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 71,1% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Cieszanów rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
1 |
140 000 zł |
+7,7% |
3 415 zł/m² |
| 2025 |
7 |
130 000 zł |
+18,2% |
2 476 zł/m² |
| 2024 |
6 |
110 000 zł |
-21,4% |
2 107 zł/m² |
| 2023 |
2 |
140 000 zł |
+37,9% |
2 820 zł/m² |
| 2022 |
7 |
101 500 zł |
+30,1% |
1 928 zł/m² |
| 2021 |
7 |
78 000 zł |
-3,1% |
1 494 zł/m² |
| 2020 |
6 |
80 500 zł |
+40% |
1 535 zł/m² |
| 2019 |
4 |
57 500 zł |
+27,8% |
1 361 zł/m² |
| 2018 |
1 |
45 000 zł |
+28,6% |
862 zł/m² |
| 2017 |
1 |
35 000 zł |
-41,7% |
1 036 zł/m² |
| 2016 |
1 |
60 000 zł |
— |
1 386 zł/m² |
| 2012 |
1 |
144 000 zł |
+48,5% |
2 932 zł/m² |
| 2011 |
1 |
97 000 zł |
— |
2 052 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Cieszanów (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
7 |
| Mediana ceny |
130 000 zł |
| Cena za m² |
2 476 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
52,2 m² |
| Typowy przedział |
85 100 – 195 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Cieszanów
Rozkład obliczony na podstawie 45 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 57 000 zł |
11,1% |
| 57 000 – 72 000 zł |
15,6% |
| 72 000 – 140 000 zł |
44,4% |
| 140 000 – 160 000 zł |
17,8% |
| Powyżej 160 000 zł |
11,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Cieszanów
Rozkład ceny za m² na podstawie 45 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 100 zł/m² |
8,9% |
| 1 100 – 1 400 zł/m² |
20% |
| 1 400 – 2 400 zł/m² |
42,2% |
| 2 400 – 3 000 zł/m² |
20% |
| Powyżej 3 000 zł/m² |
8,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Cieszanów
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 40 m² |
6,7% |
| 40 – 49 m² |
17,8% |
| 49 – 54 m² |
46,7% |
| 54 – 69 m² |
17,8% |
| Powyżej 69 m² |
11,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Cieszanów (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,4% |
20 000 zł |
1 136 zł/m² |
| 2 izby |
7,1% |
35 000 zł |
1 117 zł/m² |
| 3 izby |
76,2% |
102 750 zł |
2 167 zł/m² |
| 4 izby |
9,5% |
109 000 zł |
1 862 zł/m² |
| 5 izb |
4,8% |
147 000 zł |
2 430 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Cieszanów
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Dachnów |
157 |
70 000 zł |
2,5 zł/m² |
| Nowe Sioło |
86 |
103 250 zł |
2,7 zł/m² |
| Żuków |
49 |
— |
1,0 zł/m² |
| Kowalówka |
47 |
— |
1,5 zł/m² |
| Niemstów |
45 |
— |
2,1 zł/m² |
| Stary Lubliniec |
45 |
104 000 zł |
1,9 zł/m² |
| Nowy Lubliniec |
44 |
85 000 zł |
1,4 zł/m² |
| Chotylub |
30 |
— |
1,6 zł/m² |
| Gorajec |
27 |
— |
2,3 zł/m² |
| Folwarki |
9 |
— |
1,6 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Cieszanów: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
65 |
6,7 zł/m² |
30 000 zł |
3 010 m² |
| Grunty rolne |
345 |
1,8 zł/m² |
15 000 zł |
8 424 m² |
| Grunty leśne |
15 |
3,2 zł/m² |
90 000 zł |
12 300 m² |
| Wszystkie działki |
439 |
2,0 zł/m² |
17 000 zł |
7 198 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Cieszanów
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
50 |
7 |
0 |
32 |
11 |
| 2026 (do 17.08) |
17 |
1 |
0 |
12 |
4 |
| Razem 2010–2026 |
798 |
47 |
0 |
660 |
91 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na obszarze wiejskim gminy Cieszanów to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 102 750 zł. W ciągu roku mediana zyskała 18,2%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Cieszanów w liczbach
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Cieszanów?
Nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Cieszanów kosztują średnio około 397 000 zł, czyli około 2 117 zł/m².
Jak duża jest oferta na obszarze wiejskim gminy Cieszanów?
W tej chwili do wyboru są 27 nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 195 000 zł do 599 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 188 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na obszarze wiejskim gminy Cieszanów?
Wynosi ona około 2 117 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży obszaru wiejskiego gminy Cieszanów?
Zdecydowanym faworytem jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasuje się 7-pokojowy dom.