Domy i mieszkania na sprzedaż Hrubieszowski

Odkryj 42 nieruchomości na sprzedaż w powiecie hrubieszowskim. Ceny wahają się od 75 000 zł do 1 119 000 zł, a średnia cena to 450 875 zł.

26 nieruchomości na sprzedaż w okolicach powiatu hrubieszowskiego

Średnia cena 450 875 zł cena sprzedaży
Przedział cen 75 000–1 119 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 175 m² na nieruchomość
Cena za m² 2 571 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

16 łącznie
69% domy
  • Mieszkania 31,3%
    5 nieruchomości
  • Domy 68,8%
    11 nieruchomości

Ile pokoi

16 łącznie
44% 5+ pokoi
  • 1 pokój 12,5%
    2 nieruchomości
  • 2 pokoje 18,8%
    3 nieruchomości
  • 3 pokoje 6,3%
    1 nieruchomość
  • 4 pokoje 18,8%
    3 nieruchomości
  • 5+ pokoi 43,8%
    7 nieruchomości

Przedziały cenowe

16 łącznie
  • 75 000–215 000 zł 31,3%
    5 nieruchomości
  • 230 000–395 000 zł 18,8%
    3 nieruchomości
  • 500 000–505 000 zł 18,8%
    3 nieruchomości
  • 515 000–650 000 zł 18,8%
    3 nieruchomości
  • 1 115 000–1 120 000 zł 12,5%
    2 nieruchomości

Przedziały powierzchni

16 łącznie
  • 40–60 m² 31,3%
    5 nieruchomości
  • 60–140 m² 25,0%
    4 nieruchomości
  • 230–240 m² 12,5%
    2 nieruchomości
  • 260–270 m² 12,5%
    2 nieruchomości
  • 360–370 m² 18,8%
    3 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 56 m² 229 m²
Cena za metr kwadratowy 2 865 zł/m² 2 538 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Rynek sprzedaży powiatu hrubieszowskiego obejmuje 42 nieruchomości. Domy mają średnią powierzchnię 229 m² i cenę 2 538 zł/m²; mieszkania natomiast około 56 m² i 2 865 zł/m².

Domy 6-pokojowe przeważają, wyprzedzając opcje 4- i 5-pokojowe.

Z 88 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 220 000 zł rynek powiatu hrubieszowskiego najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2010–2025 mediana wzrosła o 139,1%.

Mediana ceny sprzedaży 220 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 4 662 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 88 2025
Ceny w ciągu roku +10% mediana
Od 2010 roku +139,1% mediana
Wobec mediany województwa -41,3% lubelskie: 375 000 zł
Wobec mediany krajowej -51,1% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla powiatu hrubieszowskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 220 000 zł, czyli 4 662 zł/m², w obserwowanym przedziale od 93 500 zł do 353 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 52 000 zł do 240 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 43,2% transakcji zawarto między 90 000 zł a 160 000 zł, a 9,3% przekroczyło 240 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43,6% sprzedanych lokali ma od 39 do 57 m², a 8,7% przekracza 65 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 41,3% niższa od mediany województwa (lubelskie: 375 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 51,1% niższa.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi gminami. Najdroższa lokalizacja to Hrubieszów — mediana 130 000 zł (2 700 zł/m², 907 transakcji od 2010 roku), dalej Werbkowice z medianą 80 000 zł (1 970 zł/m²). Trzeszczany: 54 000 zł (1 126 zł/m²). Na drugim biegunie Dołhobyczów ma najbardziej przystępną medianę: 40 000 zł (1 235 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 6 sprzedaży mieszkań, z medianą 250 000 zł i 5 561 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 234 500 zł (4 882 zł/m²) przy 44 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu hrubieszowskiego rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 6 250 000 zł +13,6% 5 561 zł/m²
2025 88 220 000 zł +10% 4 662 zł/m²
2024 67 200 000 zł +1% 4 341 zł/m²
2023 64 198 000 zł +20% 3 960 zł/m²
2022 71 165 024 zł +10% 3 537 zł/m²
2021 69 150 000 zł +20% 3 038 zł/m²
2020 75 125 000 zł +2,5% 2 641 zł/m²
2019 69 122 000 zł +10,9% 2 637 zł/m²
2018 60 110 000 zł +10% 2 370 zł/m²
2017 72 100 000 zł +0% 2 196 zł/m²
2016 59 100 000 zł +3,6% 2 321 zł/m²
2015 72 96 500 zł +7,2% 2 177 zł/m²
2014 58 90 000 zł -10% 2 094 zł/m²
2013 59 100 000 zł -11,1% 2 205 zł/m²
2012 58 112 500 zł +7,1% 2 225 zł/m²
2011 73 105 000 zł +14,1% 2 234 zł/m²
2010 66 92 000 zł — 2 010 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Hrubieszowski: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 88
Mediana ceny 220 000 zł
Cena za m² 4 662 zł/m²
Mediana powierzchni 47,4 m²
Typowy przedział 93 500 –
353 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie hrubieszowskim

Rozkład obliczony na podstawie 1 086 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 52 000 zł 9,9%
52 000 – 90 000 zł 17,1%
90 000 – 160 000 zł 43,2%
160 000 – 240 000 zł 20,5%
Powyżej 240 000 zł 9,3%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie hrubieszowskim

Rozkład ceny za m² na podstawie 1 085 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 1 300 zł/m² 10%
1 300 – 2 100 zł/m² 17,1%
2 100 – 3 200 zł/m² 44,5%
3 200 – 4 500 zł/m² 18,2%
Powyżej 4 500 zł/m² 10,1%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie hrubieszowskim

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 31 m² 10,3%
31 – 39 m² 17,9%
39 – 57 m² 43,6%
57 – 65 m² 19,5%
Powyżej 65 m² 8,7%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Hrubieszowski: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 1,9% 59 000 zł 2 718 zł/m²
2 izby 17,7% 80 000 zł 2 627 zł/m²
3 izby 35,1% 110 000 zł 2 898 zł/m²
4 izby 38,3% 147 000 zł 2 913 zł/m²
5 izb 5,8% 160 000 zł 2 634 zł/m²
6 izb i więcej 1,2% 140 000 zł 1 720 zł/m²

Mediana ceny według gmin w powiecie hrubieszowskim

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Hrubieszów 907 130 000 zł 2 700 zł/m²
Werbkowice 105 80 000 zł 1 970 zł/m²
Trzeszczany 22 54 000 zł 1 126 zł/m²
Dołhobyczów 29 40 000 zł 1 235 zł/m²

Ceny działek w powiecie hrubieszowskim: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 773 17 zł/m² 45 000 zł 2 235 m²
Grunty rolne 7 873 3,0 zł/m² 40 000 zł 15 000 m²
Grunty leśne 92 1,6 zł/m² 6 850 zł 5 550 m²
Wszystkie działki 8 849 3,2 zł/m² 40 000 zł 13 400 m²

Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie hrubieszowskim

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Hrubieszów 623 19 zł/m² 45 000 zł
Hrubieszów 1 895 3,7 zł/m² 50 000 zł
Dołhobyczów 772 3,4 zł/m² 60 322 zł
Trzeszczany 770 3,0 zł/m² 37 800 zł
Mircze 1 474 2,9 zł/m² 43 600 zł
Trzeszczany 770 3,0 zł/m² 37 800 zł
Mircze 1 474 2,9 zł/m² 43 600 zł
Werbkowice 1 357 2,9 zł/m² 38 950 zł
Horodło 945 2,8 zł/m² 30 000 zł
Uchanie 1 013 2,5 zł/m² 30 000 zł

Aktywność rynku nieruchomości w powiecie hrubieszowskim

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 877 91 0 622 164
2026 (do 17.08) 94 6 0 66 22
Razem 2010–2026 13 849 1 303 0 9 700 2 846

Zasadnicza część sprzedaży w powiecie hrubieszowskim zamyka się między 93 500 zł a 353 000 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 9,9% nieruchomości sprzedano poniżej 52 000 zł, a 9,3% powyżej 240 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości w powiecie hrubieszowskim?

Nieruchomości w powiecie hrubieszowskim kosztują średnio około 450 875 zł, czyli około 2 571 zł/m².

Jak duża jest oferta w powiecie hrubieszowskim?

W tej chwili do wyboru są 42 nieruchomości: 11 domów i 5 mieszkań oraz 26 innych nieruchomości.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Oferty zaczynają się od 75 000 zł i sięgają 1 119 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Zazwyczaj oferują około 175 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 229 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 56 m².

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego w powiecie hrubieszowskim?

Średnio wychodzi około 2 571 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 2 865 zł/m², a dla domów spada do 2 538 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela w powiecie hrubieszowskim?

Zdecydowanym faworytem jest 6-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 2-pokojowe mieszkanie.