Mediana ceny sprzedaży
217 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 960 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
6
2025
Ceny w ciągu roku
+70,2%
mediana
Od 2010 roku
+169,6%
mediana
Wobec mediany powiatu
-1,4%
Hrubieszowski: 220 000 zł
Wobec mediany krajowej
-51,8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Werbkowic obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 217 000 zł, czyli 3 960 zł/m², w obserwowanym przedziale od 36 000 zł do 361 750 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 22 000 zł do 190 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 45,7% transakcji zawarto między 50 000 zł a 130 000 zł, a 9,5% przekroczyło 190 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 49% sprzedanych lokali ma od 37 do 58 m², a 10,6% przekracza 65 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 1,4% niższa od mediany powiatu (Hrubieszowski: 220 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 51,8% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Werbkowic rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
6 |
217 000 zł |
+70,2% |
3 960 zł/m² |
| 2024 |
6 |
127 500 zł |
-10,5% |
2 984 zł/m² |
| 2023 |
8 |
142 500 zł |
+9,6% |
2 956 zł/m² |
| 2022 |
11 |
130 000 zł |
+2,4% |
2 410 zł/m² |
| 2021 |
4 |
127 000 zł |
+41,1% |
1 609 zł/m² |
| 2020 |
5 |
90 000 zł |
— |
2 077 zł/m² |
| 2018 |
1 |
80 000 zł |
-20% |
1 757 zł/m² |
| 2017 |
3 |
100 000 zł |
+66,7% |
1 300 zł/m² |
| 2016 |
4 |
60 000 zł |
-26,8% |
843 zł/m² |
| 2015 |
6 |
82 000 zł |
+105% |
2 120 zł/m² |
| 2014 |
9 |
40 000 zł |
-11,1% |
710 zł/m² |
| 2013 |
11 |
45 000 zł |
-47,4% |
1 837 zł/m² |
| 2012 |
9 |
85 500 zł |
+24,8% |
2 079 zł/m² |
| 2011 |
10 |
68 500 zł |
-14,9% |
1 431 zł/m² |
| 2010 |
12 |
80 500 zł |
— |
1 835 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Werbkowice: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
6 |
| Mediana ceny |
217 000 zł |
| Cena za m² |
3 960 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
53,2 m² |
| Typowy przedział |
36 000 – 361 750 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Werbkowic
Rozkład obliczony na podstawie 105 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 22 000 zł |
10,5% |
| 22 000 – 50 000 zł |
16,2% |
| 50 000 – 130 000 zł |
45,7% |
| 130 000 – 190 000 zł |
18,1% |
| Powyżej 190 000 zł |
9,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Werbkowic
Rozkład ceny za m² na podstawie 104 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 530 zł/m² |
10,6% |
| 530 – 1 100 zł/m² |
16,3% |
| 1 100 – 2 400 zł/m² |
45,2% |
| 2 400 – 3 500 zł/m² |
17,3% |
| Powyżej 3 500 zł/m² |
10,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Werbkowic
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 28 m² |
10,6% |
| 28 – 37 m² |
13,5% |
| 37 – 58 m² |
49% |
| 58 – 65 m² |
16,3% |
| Powyżej 65 m² |
10,6% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Werbkowice: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
22,9% |
42 900 zł |
1 620 zł/m² |
| 3 izby |
36,2% |
82 000 zł |
2 086 zł/m² |
| 4 izby |
29,5% |
120 000 zł |
2 188 zł/m² |
| 5 izb |
6,7% |
95 000 zł |
1 831 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
4,8% |
126 000 zł |
1 521 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Werbkowic
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Turkowice |
95 |
15 000 zł |
1,6 zł/m² |
| Wilków |
87 |
— |
2,9 zł/m² |
| Hostynne |
86 |
— |
2,7 zł/m² |
| Podhorce |
83 |
— |
2,8 zł/m² |
| Hostynne Kolonia |
81 |
— |
3,4 zł/m² |
| Sahryń |
73 |
— |
2,7 zł/m² |
| Werbkowice |
71 |
160 000 zł |
9,5 zł/m² |
| Dobromierzyce |
54 |
— |
2,7 zł/m² |
| Honiatyczki |
52 |
— |
2,6 zł/m² |
| Konopne |
50 |
— |
2,3 zł/m² |
Ceny działek na terenie Werbkowic: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
78 |
16 zł/m² |
49 000 zł |
2 253 m² |
| Grunty rolne |
1 249 |
2,7 zł/m² |
40 000 zł |
15 524 m² |
| Grunty leśne |
18 |
2,3 zł/m² |
12 000 zł |
5 405 m² |
| Wszystkie działki |
1 357 |
2,9 zł/m² |
38 950 zł |
14 594 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Werbkowic
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
124 |
6 |
0 |
85 |
33 |
| 2026 (do 17.08) |
12 |
0 |
0 |
11 |
1 |
| Razem 2010–2026 |
2 016 |
156 |
0 |
1 460 |
400 |
Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Werbkowic: 53,2 m², 4 izby, za 217 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości w okolicach Werbkowic: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość w okolicach Werbkowic?
Na zakup nieruchomości w okolicach Werbkowic trzeba przeznaczyć średnio 381 649 zł, czyli około 2 864 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 37 nieruchomości: 32 domy i 5 mieszkań.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 75 000 zł do 1 119 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 133 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 145 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 56 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku w okolicach Werbkowic:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 62 m² | 186 000 zł |
| 3 pokoje | 76 m² | 221 333 zł |
| 4 pokoje | 153 m² | 450 714 zł |
| 5 pokoi | 150 m² | 427 500 zł |
| 6 pokoi | 203 m² | 696 125 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego w okolicach Werbkowic?
Średnia cena to 2 864 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 2 865 zł/m², a dla domów utrzymuje się na poziomie 2 864 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości w okolicach Werbkowic?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 6-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 2-pokojowy dom.