Ceny nieruchomości Ulhówka według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla Ulhówka obejmują 9 sprzedaży mieszkań w 2021 roku, przy medianie ceny 76 000 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 1 208 zł. To o 76,2% mniej niż mediana krajowa (320 000 zł).
Mediana ceny sprzedaży
76 000 zł
2021
Mediana ceny za m²
1 208 zł/m²
2021
Zarejestrowane sprzedaże
9
2021
Ceny w ciągu roku
+52%
mediana
Od 2019 roku
+52%
mediana
Wobec mediany powiatu
-57,8%
Tomaszowski: 180 000 zł
Wobec mediany krajowej
-76,2%
Polska: 320 000 zł
Statystyki dla Ulhówka obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 76 000 zł, czyli 1 208 zł/m², w obserwowanym przedziale od 44 000 zł do 119 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 31 000 zł do 100 000 zł (około 74% rynku). W szczegółach: 41,5% transakcji zawarto między 42 000 zł a 80 000 zł, a 15,1% przekroczyło 100 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 41,5% sprzedanych lokali ma od 47 do 70 m², a 15,1% przekracza 75 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 57,8% niższa od mediany powiatu (Tomaszowski: 180 000 zł), a od mediany krajowej (320 000 zł) jest o 76,2% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Ulhówka rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2022 |
4 |
56 000 zł |
-26,3% |
1 027 zł/m² |
| 2021 |
9 |
76 000 zł |
+52% |
1 208 zł/m² |
| 2020 |
5 |
50 000 zł |
+0% |
1 035 zł/m² |
| 2019 |
7 |
50 000 zł |
-44,4% |
858 zł/m² |
| 2018 |
3 |
90 000 zł |
+4,7% |
1 198 zł/m² |
| 2017 |
3 |
86 000 zł |
+43,3% |
1 205 zł/m² |
| 2016 |
3 |
60 000 zł |
+50% |
791 zł/m² |
| 2015 |
3 |
40 000 zł |
+0% |
1 030 zł/m² |
| 2014 |
2 |
40 000 zł |
-19,2% |
928 zł/m² |
| 2013 |
3 |
49 500 zł |
+10% |
1 062 zł/m² |
| 2012 |
4 |
45 000 zł |
-10% |
883 zł/m² |
| 2011 |
3 |
50 000 zł |
+66,7% |
1 255 zł/m² |
| 2010 |
4 |
30 000 zł |
— |
584 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Ulhówek: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2021) |
| Sprzedaże |
9 |
| Mediana ceny |
76 000 zł |
| Cena za m² |
1 208 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
72,4 m² |
| Typowy przedział |
44 000 – 119 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Ulhówka
Rozkład obliczony na podstawie 53 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 31 000 zł |
11,3% |
| 31 000 – 42 000 zł |
17% |
| 42 000 – 80 000 zł |
41,5% |
| 80 000 – 100 000 zł |
15,1% |
| Powyżej 100 000 zł |
15,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Ulhówka
Rozkład ceny za m² na podstawie 53 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 640 zł/m² |
11,3% |
| 640 – 820 zł/m² |
20,8% |
| 820 – 1 300 zł/m² |
37,7% |
| 1 300 – 1 700 zł/m² |
20,8% |
| Powyżej 1 700 zł/m² |
9,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Ulhówka
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 31 m² |
11,3% |
| 31 – 47 m² |
17% |
| 47 – 70 m² |
41,5% |
| 70 – 75 m² |
15,1% |
| Powyżej 75 m² |
15,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Ulhówek: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,9% |
51 250 zł |
1 274 zł/m² |
| 2 izby |
17,6% |
40 000 zł |
1 274 zł/m² |
| 3 izby |
56,9% |
50 000 zł |
1 194 zł/m² |
| 4 izby |
13,7% |
80 000 zł |
1 093 zł/m² |
| 5 izb |
3,9% |
82 000 zł |
1 168 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
3,9% |
55 000 zł |
784 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Ulhówka
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Ulhówek |
11 |
— |
7,0 zł/m² |
| Hubinek |
10 |
— |
3,8 zł/m² |
| Rzeplin |
10 |
— |
4,8 zł/m² |
| Rzeczyca |
10 |
— |
4,4 zł/m² |
| Rokitno |
9 |
— |
6,1 zł/m² |
| Ulhówek-Osada |
7 |
— |
34 zł/m² |
| Dębina-Osada |
7 |
— |
1,9 zł/m² |
| Żerniki |
7 |
— |
3,3 zł/m² |
| Dyniska Stare |
5 |
— |
2,8 zł/m² |
| Tarnoszyn |
5 |
— |
4,1 zł/m² |
Ceny działek na terenie Ulhówka: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
18 |
13 zł/m² |
10 000 zł |
940 m² |
| Grunty rolne |
566 |
3,4 zł/m² |
50 000 zł |
15 993 m² |
| Wszystkie działki |
586 |
3,5 zł/m² |
50 000 zł |
15 550 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Ulhówka
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
76 |
10 |
0 |
50 |
16 |
| 2026 (do 17.08) |
12 |
2 |
0 |
5 |
5 |
| Razem 2010–2026 |
853 |
86 |
0 |
608 |
159 |
W porównaniu z medianą powiatu (Tomaszowski: 180 000 zł) ceny Ulhówka są o 57,8% niższe. Mediana krajowa wynosi 320 000 zł, różnica to -76,2%. Od 2019 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +52%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Ulhówka
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Ulhówka?
Na zakup nieruchomości na terenie Ulhówka trzeba przeznaczyć średnio 360 000 zł, czyli około 2 195 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Ulhówka?
Aktualna oferta to około 47 nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 164 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 2 195 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Ulhówka?
Największym zainteresowaniem cieszy się 6-pokojowy dom.