Domy i mieszkania na sprzedaż Ursynów

Mamy 1 432 nieruchomości na sprzedaż na terenie Ursynowa, w cenach od 299 000 zł do 15 000 000 zł, przy średniej cenie 1 525 082 zł.

Średnia cena 1 525 082 zł cena sprzedaży
Przedział cen 299 000–15 000 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 102 m² na nieruchomość
Cena za m² 14 932 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

1 432 łącznie
83% mieszkania
  • Mieszkania 83,1%
    1 190 nieruchomości
  • Domy 15,4%
    221 nieruchomości
  • Inne typy nieruchomości 1,5%
    21 nieruchomości

Ile pokoi

1 411 łącznie
32% 3 pokoje
  • 1 pokój 7,6%
    107 nieruchomości
  • 2 pokoje 30,4%
    429 nieruchomości
  • 3 pokoje 32,1%
    453 nieruchomości
  • 4 pokoje 13,2%
    186 nieruchomości
  • 5+ pokoi 16,7%
    236 nieruchomości

Przedziały cenowe

1 411 łącznie
  • 295 000–830 000 zł 20,1%
    284 nieruchomości
  • 830 000–1 000 000 zł 22,0%
    311 nieruchomości
  • 1 000 000–1 240 000 zł 17,9%
    252 nieruchomości
  • 1 240 000–1 995 000 zł 20,6%
    290 nieruchomości
  • 1 995 000–15 005 000 zł 19,4%
    274 nieruchomości

Przedziały powierzchni

1 411 łącznie
  • 10–50 m² 25,4%
    358 nieruchomości
  • 50–60 m² 20,8%
    294 nieruchomości
  • 60–70 m² 14,9%
    210 nieruchomości
  • 70–120 m² 20,1%
    283 nieruchomości
  • 120–1 380 m² 18,9%
    266 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 63 m² 312 m²
Cena za metr kwadratowy 18 480 zł/m² 11 061 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

W tej chwili oferta na sprzedaż na terenie Ursynowa liczy 1 432 nieruchomości, w tym 1 190 mieszkań i 221 domów oraz 21 innych nieruchomości, a mieszkania stanowią 84%. Średnia powierzchnia mieszkań wynosi około 63 m², przy cenie 18 480 zł/m², wobec 312 m² i 11 061 zł/m² w przypadku domów.

Mieszkania 3-pokojowe dominują, a za nimi plasują się opcje 2- i 4-pokojowe.

Z 1 002 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 900 000 zł rynek Ursynowa najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2010–2025 mediana wzrosła o 73,2%.

Mediana ceny sprzedaży 900 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 17 101 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 1 002 2025
Ceny w ciągu roku -8,9% mediana
Od 2010 roku +73,2% mediana
Wobec mediany gminy +18,4% Warszawa: 760 000 zł
Wobec mediany krajowej +100% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla Ursynowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 900 000 zł, czyli 17 101 zł/m², w obserwowanym przedziale od 525 038 zł do 1 943 975 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 310 000 zł do 1 100 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 44,9% transakcji zawarto między 420 000 zł a 760 000 zł, a 10,9% przekroczyło 1 100 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 42,2% sprzedanych lokali ma od 47 do 71 m², a 10% przekracza 97 m².

Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Warszawa: 760 000 zł) o 18,4%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 100%.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi osiedlami. Najdroższa lokalizacja to Jeziorki Północne — mediana 1 070 000 zł (9 670 zł/m², 217 transakcji od 2010 roku), dalej Dąbrówka z medianą 1 060 000 zł (8 391 zł/m²). Kabaty: 700 000 zł (10 708 zł/m²). Na drugim biegunie Wyczółki ma najbardziej przystępną medianę: 451 861 zł (8 490 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 70 sprzedaży mieszkań, z medianą 956 500 zł i 17 528 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 920 920 zł (17 578 zł/m²) przy 545 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Ursynowa rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 70 956 500 zł +6,3% 17 528 zł/m²
2025 1 002 900 000 zł -8,9% 17 101 zł/m²
2024 1 220 988 001 zł +26,9% 17 712 zł/m²
2023 1 214 778 771 zł +12,7% 14 513 zł/m²
2022 997 690 784 zł +15,1% 12 565 zł/m²
2021 1 297 600 000 zł +9,1% 10 774 zł/m²
2020 1 209 550 000 zł +5,4% 9 459 zł/m²
2019 1 173 521 893 zł +6,5% 9 195 zł/m²
2018 1 101 490 000 zł +1% 8 450 zł/m²
2017 1 051 485 000 zł +20,4% 8 637 zł/m²
2016 1 450 402 677 zł -3,2% 6 871 zł/m²
2015 1 031 415 794 zł -6,9% 7 620 zł/m²
2014 600 446 560 zł -1,5% 8 124 zł/m²
2013 698 453 323 zł -4,5% 7 767 zł/m²
2012 580 474 700 zł -4% 8 227 zł/m²
2011 522 494 500 zł -4,8% 8 977 zł/m²
2010 587 519 500 zł — 8 982 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Ursynów: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 1 002
Mediana ceny 900 000 zł
Cena za m² 17 101 zł/m²
Mediana powierzchni 55 m²
Typowy przedział 525 038 –
1 943 975 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Ursynowa

Rozkład obliczony na podstawie 15 802 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 310 000 zł 10%
310 000 – 420 000 zł 16,7%
420 000 – 760 000 zł 44,9%
760 000 – 1 100 000 zł 17,6%
Powyżej 1 100 000 zł 10,9%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Ursynowa

Rozkład ceny za m² na podstawie 15 802 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 6 600 zł/m² 10,3%
6 600 – 8 000 zł/m² 17,7%
8 000 – 12 000 zł/m² 43,9%
12 000 – 17 000 zł/m² 17,7%
Powyżej 17 000 zł/m² 10,4%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Ursynowa

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 35 m² 10%
35 – 47 m² 19,4%
47 – 71 m² 42,2%
71 – 97 m² 18,4%
Powyżej 97 m² 10%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Ursynów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 5,4% 360 000 zł 12 300 zł/m²
2 izby 28,6% 426 942 zł 11 240 zł/m²
3 izby 34,8% 540 000 zł 10 488 zł/m²
4 izby 21,4% 700 000 zł 10 072 zł/m²
5 izb 8% 969 000 zł 10 052 zł/m²
6 izb i więcej 1,8% 1 224 800 zł 9 347 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Ursynowa

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
1-08-17 2 476 431 494 zł 503 zł/m²
1-11-13 811 973 029 zł 880 zł/m²
1-11-09 775 545 652 zł —
1-10-79 760 599 500 zł 1 091 zł/m²
1-08-28 721 439 511 zł 470 zł/m²
1-11-11 707 610 000 zł —
1-11-06 550 580 000 zł —
1-10-03 481 641 308 zł 15 zł/m²
1-11-07 437 852 500 zł 2 421 zł/m²
1-08-14 429 717 474 zł 4 502 zł/m²

Najdroższe osiedla na terenie Ursynowa

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Osiedle Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Jeziorki Północne 217 1 070 000 zł 9 670 zł/m²
Dąbrówka 24 1 060 000 zł 8 391 zł/m²
Kabaty 2 791 700 000 zł 10 708 zł/m²
Stary Służew 279 694 350 zł 9 756 zł/m²
Jeziorki Południowe 202 593 188 zł 9 220 zł/m²

Najtańsze osiedla na terenie Ursynowa

Osiedle Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Wyczółki 3 977 451 861 zł 8 490 zł/m²
Ursynów Północny 1 434 520 106 zł 9 280 zł/m²
Pyry 211 550 000 zł 8 352 zł/m²
Grabów 378 552 100 zł 8 391 zł/m²
Natolin 3 219 560 000 zł 9 307 zł/m²

Ceny działek na terenie Ursynowa: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 325 913 zł/m² 1 280 000 zł 1 277 m²
Grunty rolne 88 665 zł/m² 986 545 zł 1 534 m²
Wszystkie działki 735 693 zł/m² 880 000 zł 1 268 m²

Gdzie grunt jest najdroższy: osiedla na terenie Ursynowa

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Osiedle Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Ursynów Centrum 34 2 081 zł/m² 2 388 986 zł
Stary Imielin 48 1 490 zł/m² 2 633 000 zł
Kabaty 46 1 257 zł/m² 2 299 558 zł
Pyry 54 1 215 zł/m² 997 500 zł
Wyczółki 94 1 150 zł/m² 3 415 000 zł
Grabów 72 701 zł/m² 762 500 zł
Natolin 29 608 zł/m² 492 000 zł
Skarpa Powsińska 23 534 zł/m² 1 000 000 zł
Jeziorki Południowe 159 441 zł/m² 619 750 zł
Jeziorki Północne 67 423 zł/m² 547 000 zł

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Ursynowa

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 2 055 1 020 0 376 659
2026 (do 17.08) 214 71 0 42 101
Razem 2010–2026 27 877 15 917 0 1 758 10 202

Zasadnicza część sprzedaży na terenie Ursynowa zamyka się między 525 038 zł a 1 943 975 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 10% nieruchomości sprzedano poniżej 310 000 zł, a 10,9% powyżej 1 100 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Ursynowa?

Nieruchomości na terenie Ursynowa kosztują średnio około 1 525 082 zł, czyli około 14 932 zł/m².

Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Ursynowa?

Aktualna oferta to około 1 432 nieruchomości: 1 190 mieszkań i 221 domów oraz 21 innych nieruchomości.

Jaki jest przedział cen na terenie Ursynowa?

Znajdziesz tu oferty od 299 000 zł do 15 000 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Ursynowa?

Średnio mają około 102 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 312 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 63 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Ursynowa:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój30 m²677 694 zł
2 pokoje54 m²906 866 zł
3 pokoje67 m²1 201 071 zł
4 pokoje98 m²1 717 068 zł
5 pokoi179 m²2 568 366 zł
6 pokoi293 m²4 043 143 zł

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Ursynowa?

Średnia cena to 14 932 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 18 480 zł/m², a dla domów spada do 11 061 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Ursynowa?

Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.