Domy i mieszkania na sprzedaż Bielany

Zobacz 1 378 nieruchomości na sprzedaż na terenie Bielan: ceny od 210 000 zł do 12 900 000 zł, średnio 1 104 078 zł.

Średnia cena 1 104 078 zł cena sprzedaży
Przedział cen 210 000–12 900 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 69 m² na nieruchomość
Cena za m² 15 928 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

1 378 łącznie
92% mieszkania
  • Mieszkania 92,1%
    1 269 nieruchomości
  • Domy 7,3%
    100 nieruchomości
  • Inne typy nieruchomości 0,7%
    9 nieruchomości

Ile pokoi

1 369 łącznie
42% 2 pokoje
  • 1 pokój 11,5%
    158 nieruchomości
  • 2 pokoje 41,8%
    572 nieruchomości
  • 3 pokoje 29,0%
    397 nieruchomości
  • 4 pokoje 9,1%
    124 nieruchomości
  • 5+ pokoi 8,6%
    118 nieruchomości

Przedziały cenowe

1 369 łącznie
  • 210 000–655 000 zł 20,4%
    279 nieruchomości
  • 655 000–775 000 zł 19,8%
    271 nieruchomości
  • 775 000–885 000 zł 19,9%
    273 nieruchomości
  • 885 000–1 200 000 zł 20,2%
    276 nieruchomości
  • 1 200 000–12 905 000 zł 19,7%
    270 nieruchomości

Przedziały powierzchni

1 369 łącznie
  • 10–40 m² 29,1%
    399 nieruchomości
  • 40–50 m² 22,6%
    310 nieruchomości
  • 50–60 m² 20,4%
    279 nieruchomości
  • 60–70 m² 9,2%
    126 nieruchomości
  • 70–1 010 m² 18,6%
    255 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 52 m² 285 m²
Cena za metr kwadratowy 17 755 zł/m² 11 679 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Rynek sprzedaży Bielan obejmuje 1 378 nieruchomości, ze zdecydowaną przewagą mieszkań (93% całości): 1 269 mieszkań i 100 domów oraz 9 innych nieruchomości. Mieszkania mają średnią powierzchnię 52 m² i cenę 17 755 zł/m²; domy natomiast około 285 m² i 11 679 zł/m².

Mieszkania 2-pokojowe przeważają, wyprzedzając opcje 3- i 1-pokojowe.

Z 1 368 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 750 000 zł rynek Bielan najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2010–2025 mediana wzrosła o 128,7%.

Mediana ceny sprzedaży 750 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 16 237 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 1 368 2025
Ceny w ciągu roku -2,5% mediana
Od 2010 roku +128,7% mediana
Wobec mediany gminy -1,3% Warszawa: 760 000 zł
Wobec mediany krajowej +66,7% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla Bielan obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 750 000 zł, czyli 16 237 zł/m², w obserwowanym przedziale od 416 400 zł do 1 743 321 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 260 000 zł do 940 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 44,7% transakcji zawarto między 340 000 zł a 610 000 zł, a 10,1% przekroczyło 940 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44% sprzedanych lokali ma od 40 do 58 m², a 10,1% przekracza 78 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 1,3% niższa od mediany gminy (Warszawa: 760 000 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 66,7%.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi osiedlami. Najdroższa lokalizacja to Huta — mediana 922 500 zł (9 599 zł/m², 72 transakcje od 2010 roku), dalej Marymont-Kaskada z medianą 820 033 zł (12 032 zł/m²). Las Bielański: 764 250 zł (10 975 zł/m²). Na drugim biegunie Wrzeciono ma najbardziej przystępną medianę: 350 000 zł (8 659 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 112 sprzedaży mieszkań, z medianą 797 500 zł i 16 520 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 797 737 zł (16 366 zł/m²) przy 626 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Bielan rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 112 797 500 zł +6,3% 16 520 zł/m²
2025 1 368 750 000 zł -2,5% 16 237 zł/m²
2024 909 769 000 zł +15,6% 16 546 zł/m²
2023 1 119 665 000 zł +20,9% 14 208 zł/m²
2022 913 550 000 zł +10,3% 12 166 zł/m²
2021 1 226 498 474 zł +2,8% 10 841 zł/m²
2020 1 195 484 885 zł +19,2% 9 969 zł/m²
2019 943 406 900 zł +1,7% 8 929 zł/m²
2018 1 093 400 000 zł +5,8% 8 432 zł/m²
2017 1 955 378 019 zł +3,6% 8 072 zł/m²
2016 2 287 365 000 zł +4,4% 7 818 zł/m²
2015 910 349 636 zł +1% 7 429 zł/m²
2014 722 346 005 zł +1,8% 7 189 zł/m²
2013 731 340 000 zł -2,9% 6 929 zł/m²
2012 618 350 000 zł +0% 7 306 zł/m²
2011 569 350 000 zł +6,7% 7 782 zł/m²
2010 514 328 000 zł — 7 798 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Bielany: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 1 368
Mediana ceny 750 000 zł
Cena za m² 16 237 zł/m²
Mediana powierzchni 48,4 m²
Typowy przedział 416 400 –
1 743 321 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Bielan

Rozkład obliczony na podstawie 17 184 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 260 000 zł 10,6%
260 000 – 340 000 zł 16,5%
340 000 – 610 000 zł 44,7%
610 000 – 940 000 zł 18,2%
Powyżej 940 000 zł 10,1%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Bielan

Rozkład ceny za m² na podstawie 17 183 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 6 400 zł/m² 9,8%
6 400 – 7 600 zł/m² 17,5%
7 600 – 12 000 zł/m² 46,8%
12 000 – 16 000 zł/m² 14,8%
Powyżej 16 000 zł/m² 11,1%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Bielan

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 32 m² 9,9%
32 – 40 m² 18%
40 – 58 m² 44%
58 – 78 m² 18,1%
Powyżej 78 m² 10,1%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Bielany: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 7,3% 292 401 zł 11 388 zł/m²
2 izby 32% 365 184 zł 11 223 zł/m²
3 izby 36,4% 450 000 zł 10 879 zł/m²
4 izby 19,6% 550 000 zł 9 563 zł/m²
5 izb 3,7% 870 000 zł 10 201 zł/m²
6 izb i więcej 0,9% 1 362 000 zł 10 206 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Bielan

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
7-08-01 2 796 528 282 zł 3 607 zł/m²
7-08-07 884 548 091 zł 8 437 zł/m²
7-05-14 744 423 000 zł —
7-08-15 521 465 984 zł —
7-07-02 465 460 000 zł —
7-07-03 458 359 000 zł —
7-05-12 407 540 000 zł —
7-07-05 399 395 000 zł —
7-10-08 392 664 103 zł 1 544 zł/m²
7-06-01 392 450 000 zł —

Najdroższe osiedla na terenie Bielan

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Osiedle Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Huta 72 922 500 zł 9 599 zł/m²
Marymont-Kaskada 1 056 820 033 zł 12 032 zł/m²
Las Bielański 180 764 250 zł 10 975 zł/m²
Młociny 1 039 598 968 zł 9 464 zł/m²
Wólka Węglowa 187 577 235 zł 10 318 zł/m²

Najtańsze osiedla na terenie Bielan

Osiedle Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Wrzeciono 2 592 350 000 zł 8 659 zł/m²
Stare Bielany 2 061 380 000 zł 8 864 zł/m²
Słodowiec 2 485 399 083 zł 8 856 zł/m²
Radiowo 56 415 000 zł 6 921 zł/m²
Chomiczówka 3 098 443 706 zł 7 866 zł/m²

Ceny działek na terenie Bielan: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 214 1 367 zł/m² 1 850 500 zł 1 200 m²
Grunty rolne 53 532 zł/m² 598 424 zł 1 279 m²
Grunty leśne 10 29 zł/m² 45 541 zł 1 897 m²
Wszystkie działki 457 794 zł/m² 1 060 000 zł 1 200 m²

Gdzie grunt jest najdroższy: osiedla na terenie Bielan

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Osiedle Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Chomiczówka 40 2 860 zł/m² 2 060 250 zł
Placówka 27 2 152 zł/m² 2 232 950 zł
Huta 71 1 077 zł/m² 2 231 509 zł
Młociny 128 852 zł/m² 1 140 000 zł
Wólka Węglowa 52 420 zł/m² 415 000 zł
Placówka 27 2 152 zł/m² 2 232 950 zł
Huta 71 1 077 zł/m² 2 231 509 zł
Młociny 128 852 zł/m² 1 140 000 zł
Wólka Węglowa 52 420 zł/m² 415 000 zł
Radiowo 87 344 zł/m² 525 000 zł

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Bielan

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 1 946 1 418 0 121 407
2026 (do 17.08) 228 114 0 47 67
Razem 2010–2026 24 427 17 362 0 736 6 329

W porównaniu z medianą gminy (Warszawa: 760 000 zł) ceny Bielan są o 1,3% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to +66,7%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +128,7%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Bielan?

Na zakup nieruchomości na terenie Bielan trzeba przeznaczyć średnio 1 104 078 zł, czyli około 15 928 zł/m².

Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Bielan?

Obecnie dostępnych ofert: 1 378: 1 269 mieszkań i 100 domów oraz 9 innych nieruchomości.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Znajdziesz tu oferty od 210 000 zł do 12 900 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Średnia powierzchnia to około 69 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 285 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 52 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Bielan:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój29 m²566 674 zł
2 pokoje42 m²773 329 zł
3 pokoje58 m²979 272 zł
4 pokoje92 m²1 554 483 zł
5 pokoi157 m²2 546 884 zł
6 pokoi256 m²3 088 647 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Bielan?

Średnia cena to 15 928 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 17 755 zł/m², a dla domów spada do 11 679 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Bielan?

Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.