Zobacz 149 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Wrzeciono: ceny od 210 000 zł do 12 000 000 zł, średnio 762 398 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Wrzeciono według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile kosztuje nieruchomość na osiedlu Wrzeciono? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 540 000 zł — to mediana wyliczona z 152 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2010 roku zmiana wynosi +82,4%.
Mediana ceny sprzedaży
540 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
14 419 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
152
2025
Ceny w ciągu roku
-4,4%
mediana
Od 2010 roku
+82,4%
mediana
Wobec mediany dzielnicy
-28%
Bielany: 750 000 zł
Wobec mediany krajowej
+20%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Wrzeciono obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 540 000 zł, czyli 14 419 zł/m², w obserwowanym przedziale od 355 500 zł do 1 006 650 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 200 000 zł do 630 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 44,3% transakcji zawarto między 270 000 zł a 460 000 zł, a 10% przekroczyło 630 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 38,3% sprzedanych lokali ma od 36 do 48 m², a 9,8% przekracza 60 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 28% niższa od mediany dzielnicy (Bielany: 750 000 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 20%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 17 sprzedaży mieszkań, z medianą 640 000 zł i 14 316 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 555 000 zł (14 089 zł/m²) przy 84 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Wrzeciono rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
17 |
640 000 zł |
+18,5% |
14 316 zł/m² |
| 2025 |
152 |
540 000 zł |
-4,4% |
14 419 zł/m² |
| 2024 |
141 |
565 000 zł |
+15,3% |
15 432 zł/m² |
| 2023 |
199 |
490 000 zł |
+12,6% |
12 733 zł/m² |
| 2022 |
178 |
435 000 zł |
+6,1% |
11 097 zł/m² |
| 2021 |
204 |
410 000 zł |
+14,2% |
10 150 zł/m² |
| 2020 |
163 |
359 000 zł |
+8,3% |
9 589 zł/m² |
| 2019 |
164 |
331 500 zł |
+2% |
8 962 zł/m² |
| 2018 |
186 |
325 000 zł |
+17,1% |
7 703 zł/m² |
| 2017 |
176 |
277 500 zł |
-10,5% |
7 294 zł/m² |
| 2016 |
197 |
310 000 zł |
+6,9% |
7 779 zł/m² |
| 2015 |
195 |
290 000 zł |
+9,4% |
7 083 zł/m² |
| 2014 |
143 |
265 000 zł |
+5,8% |
6 959 zł/m² |
| 2013 |
114 |
250 500 zł |
+4,4% |
6 530 zł/m² |
| 2012 |
103 |
240 000 zł |
-20% |
6 631 zł/m² |
| 2011 |
120 |
300 000 zł |
+1,3% |
7 296 zł/m² |
| 2010 |
140 |
296 096 zł |
— |
7 485 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Wrzeciono: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
152 |
| Mediana ceny |
540 000 zł |
| Cena za m² |
14 419 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
37 m² |
| Typowy przedział |
355 500 – 1 006 650 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Wrzeciono
Rozkład obliczony na podstawie 2 592 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 200 000 zł |
9% |
| 200 000 – 270 000 zł |
18% |
| 270 000 – 460 000 zł |
44,3% |
| 460 000 – 630 000 zł |
18,7% |
| Powyżej 630 000 zł |
10% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Wrzeciono
Rozkład ceny za m² na podstawie 2 592 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 5 900 zł/m² |
9,6% |
| 5 900 – 7 200 zł/m² |
18,6% |
| 7 200 – 11 000 zł/m² |
45,8% |
| 11 000 – 14 000 zł/m² |
15,2% |
| Powyżej 14 000 zł/m² |
10,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Wrzeciono
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 24 m² |
4,9% |
| 24 – 36 m² |
20,2% |
| 36 – 48 m² |
38,3% |
| 48 – 60 m² |
26,8% |
| Powyżej 60 m² |
9,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Wrzeciono: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
14,1% |
240 000 zł |
10 971 zł/m² |
| 2 izby |
25,7% |
310 000 zł |
9 708 zł/m² |
| 3 izby |
36,3% |
375 000 zł |
8 929 zł/m² |
| 4 izby |
22,9% |
455 000 zł |
8 576 zł/m² |
| 5 izb |
0,9% |
710 000 zł |
9 872 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,1% |
1 024 646 zł |
9 371 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Wrzeciono
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 7-07-02 |
465 |
460 000 zł |
— |
| 7-07-03 |
458 |
359 000 zł |
— |
| 7-07-05 |
399 |
395 000 zł |
— |
| 7-07-01 |
318 |
336 000 zł |
— |
| 7-07-04 |
104 |
394 000 zł |
— |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Wrzeciono
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
180 |
160 |
0 |
1 |
19 |
| 2026 (do 17.08) |
21 |
17 |
0 |
0 |
4 |
| Razem 2010–2026 |
2 954 |
2 626 |
0 |
4 |
324 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na osiedlu Wrzeciono to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 375 000 zł. W ciągu roku mediana straciła 4,4%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na osiedlu Wrzeciono: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na osiedlu Wrzeciono?
Nieruchomości na osiedlu Wrzeciono kosztują średnio około 762 398 zł, czyli około 16 487 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na osiedlu Wrzeciono?
Aktualna oferta to około 149 nieruchomości: 148 mieszkań i 1 dom.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na osiedlu Wrzeciono?
Znajdziesz tu oferty od 210 000 zł do 12 000 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na osiedlu Wrzeciono?
Zazwyczaj oferują około 46 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 621 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 42 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Wrzeciono:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 26 m² | 456 251 zł |
| 2 pokoje | 40 m² | 657 250 zł |
| 3 pokoje | 53 m² | 813 882 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu Wrzeciono?
Wynosi ona około 16 487 zł/m². Dla mieszkań spada do 16 206 zł/m², a dla domów rośnie do 19 324 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na osiedlu Wrzeciono?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.