Mamy 63 nieruchomości na sprzedaż na terenie Młocin, w cenach od 559 000 zł do 12 900 000 zł, przy średniej cenie 2 891 444 zł.
Ceny nieruchomości Młocin według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile kosztuje nieruchomość na terenie Młocin? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 870 001 zł — to mediana wyliczona z 86 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2010 roku zmiana wynosi +91,2%.
Mediana ceny sprzedaży
870 001 zł
2025
Mediana ceny za m²
16 094 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
86
2025
Ceny w ciągu roku
-3,4%
mediana
Od 2010 roku
+91,2%
mediana
Wobec mediany dzielnicy
+16%
Bielany: 750 000 zł
Wobec mediany krajowej
+93,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Młocin obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 870 001 zł, czyli 16 094 zł/m², w obserwowanym przedziale od 501 737 zł do 2 210 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 330 000 zł do 1 300 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,6% transakcji zawarto między 440 000 zł a 830 000 zł, a 10,6% przekroczyło 1 300 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 42,7% sprzedanych lokali ma od 46 do 74 m², a 8,3% przekracza 150 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę dzielnicy (Bielany: 750 000 zł) o 16%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 93,3%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 8 sprzedaży mieszkań, z medianą 875 000 zł i 14 655 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 845 000 zł (14 933 zł/m²) przy 22 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Młocin rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
8 |
875 000 zł |
+0,6% |
14 655 zł/m² |
| 2025 |
86 |
870 001 zł |
-3,4% |
16 094 zł/m² |
| 2024 |
123 |
901 000 zł |
+33,5% |
15 725 zł/m² |
| 2023 |
103 |
675 000 zł |
-0,7% |
13 600 zł/m² |
| 2022 |
110 |
680 000 zł |
+36% |
11 931 zł/m² |
| 2021 |
53 |
500 000 zł |
-7,2% |
10 870 zł/m² |
| 2020 |
49 |
539 000 zł |
+5,7% |
9 453 zł/m² |
| 2019 |
56 |
510 000 zł |
+15,4% |
8 682 zł/m² |
| 2018 |
66 |
442 000 zł |
+6,5% |
8 075 zł/m² |
| 2017 |
45 |
415 000 zł |
-25,2% |
7 043 zł/m² |
| 2016 |
53 |
555 000 zł |
+8,4% |
7 309 zł/m² |
| 2015 |
44 |
512 000 zł |
+13,8% |
7 538 zł/m² |
| 2014 |
72 |
450 000 zł |
+12,5% |
6 165 zł/m² |
| 2013 |
45 |
400 000 zł |
-2,7% |
6 690 zł/m² |
| 2012 |
66 |
411 280 zł |
-8,6% |
7 158 zł/m² |
| 2011 |
37 |
450 000 zł |
-1,1% |
7 514 zł/m² |
| 2010 |
23 |
455 000 zł |
— |
8 119 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Młociny: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
86 |
| Mediana ceny |
870 001 zł |
| Cena za m² |
16 094 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
55,7 m² |
| Typowy przedział |
501 737 – 2 210 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Młocin
Rozkład obliczony na podstawie 1 039 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 330 000 zł |
9,9% |
| 330 000 – 440 000 zł |
18% |
| 440 000 – 830 000 zł |
43,6% |
| 830 000 – 1 300 000 zł |
17,9% |
| Powyżej 1 300 000 zł |
10,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Młocin
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 039 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 6 200 zł/m² |
9,8% |
| 6 200 – 7 500 zł/m² |
17,5% |
| 7 500 – 13 000 zł/m² |
43,5% |
| 13 000 – 16 000 zł/m² |
18,2% |
| Powyżej 16 000 zł/m² |
11% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Młocin
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 37 m² |
9,8% |
| 37 – 46 m² |
19% |
| 46 – 74 m² |
42,7% |
| 74 – 150 m² |
20,2% |
| Powyżej 150 m² |
8,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Młociny: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
6,8% |
365 000 zł |
11 940 zł/m² |
| 2 izby |
27,7% |
412 500 zł |
11 008 zł/m² |
| 3 izby |
33,2% |
515 000 zł |
10 236 zł/m² |
| 4 izby |
15,8% |
653 000 zł |
9 988 zł/m² |
| 5 izb |
8,2% |
1 123 575 zł |
9 595 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
8,2% |
1 404 000 zł |
8 853 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Młocin
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 7-10-08 |
392 |
664 103 zł |
1 544 zł/m² |
| 7-10-05 |
234 |
550 000 zł |
1 950 zł/m² |
| 7-10-01 |
125 |
962 500 zł |
551 zł/m² |
| 7-10-07 |
61 |
1 780 000 zł |
1 224 zł/m² |
| 7-10-04 |
32 |
565 000 zł |
794 zł/m² |
| 7-10-03 |
22 |
— |
889 zł/m² |
| 7-10-06 |
21 |
— |
1 028 zł/m² |
| 7-10-02 |
11 |
— |
— |
| 0001 |
6 |
— |
— |
Ceny działek na terenie Młocin: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
92 |
880 zł/m² |
1 280 500 zł |
1 613 m² |
| Grunty rolne |
5 |
751 zł/m² |
766 000 zł |
1 333 m² |
| Wszystkie działki |
128 |
852 zł/m² |
1 140 000 zł |
1 536 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Młocin
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
167 |
86 |
0 |
9 |
72 |
| 2026 (do 17.08) |
25 |
8 |
0 |
6 |
11 |
| Razem 2010–2026 |
1 734 |
1 046 |
0 |
154 |
534 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Młocin zamyka się między 501 737 zł a 2 210 000 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 9,9% nieruchomości sprzedano poniżej 330 000 zł, a 10,6% powyżej 1 300 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Młocin w liczbach
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Młocin?
Nieruchomości na terenie Młocin kosztują średnio około 2 891 444 zł, czyli około 11 829 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 63: 45 domów i 18 mieszkań.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Młocin?
Ceny wahają się od około 559 000 zł do 12 900 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Młocin?
Średnia powierzchnia to około 244 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 320 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 56 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Młocin:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 46 m² | 938 500 zł |
| 3 pokoje | 66 m² | 1 150 222 zł |
| 4 pokoje | 143 m² | 1 957 143 zł |
| 5 pokoi | 203 m² | 2 944 545 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Młocin?
Wynosi ona około 11 829 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 19 148 zł/m², a dla domów spada do 11 316 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Młocin?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.