Kup nieruchomość na osiedlu Huta: 24 nieruchomości w cenach od 517 000 zł do 5 900 000 zł, przy średniej cenie 1 768 647 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Huta według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na osiedlu Huta? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 1 265 448 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 1 143 844 zł a 2 233 584 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
1 265 448 zł
2025
Mediana ceny za m²
10 761 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
18
2025
Ceny w ciągu roku
-29,3%
mediana
Od 2017 roku
+36,8%
mediana
Wobec mediany dzielnicy
+68,7%
Bielany: 750 000 zł
Wobec mediany krajowej
+181,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Huta obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 1 265 448 zł, czyli 10 761 zł/m², w obserwowanym przedziale od 1 143 844 zł do 2 233 584 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 770 000 zł do 1 600 000 zł (około 76% rynku). W szczegółach: 47,2% transakcji zawarto między 890 000 zł a 1 200 000 zł, a 12,5% przekroczyło 1 600 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale pięcioizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami o sześciu i więcej izbach. Pod względem powierzchni 34,7% sprzedanych lokali ma od 93 do 140 m², a 12,5% przekracza 160 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę dzielnicy (Bielany: 750 000 zł) o 68,7%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 181,2%.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 1 239 001 zł (11 889 zł/m²) przy 5 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Huta rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
1 |
2 150 000 zł |
+69,9% |
15 019 zł/m² |
| 2025 |
18 |
1 265 448 zł |
-29,3% |
10 761 zł/m² |
| 2024 |
1 |
1 790 000 zł |
-6% |
19 303 zł/m² |
| 2023 |
2 |
1 905 000 zł |
+112,7% |
11 097 zł/m² |
| 2022 |
26 |
895 663 zł |
+9,2% |
9 650 zł/m² |
| 2021 |
11 |
820 206 zł |
-32,8% |
8 486 zł/m² |
| 2020 |
1 |
1 220 000 zł |
+6,1% |
8 501 zł/m² |
| 2019 |
7 |
1 150 000 zł |
— |
8 045 zł/m² |
| 2017 |
5 |
925 000 zł |
— |
5 434 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Huta: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
18 |
| Mediana ceny |
1 265 448 zł |
| Cena za m² |
10 761 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
111,6 m² |
| Typowy przedział |
1 143 844 – 2 233 584 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Huta
Rozkład obliczony na podstawie 72 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 770 000 zł |
11,1% |
| 770 000 – 890 000 zł |
12,5% |
| 890 000 – 1 200 000 zł |
47,2% |
| 1 200 000 – 1 600 000 zł |
16,7% |
| Powyżej 1 600 000 zł |
12,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Huta
Rozkład ceny za m² na podstawie 72 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 7 400 zł/m² |
11,1% |
| 7 400 – 8 600 zł/m² |
18,1% |
| 8 600 – 10 000 zł/m² |
37,5% |
| 10 000 – 12 000 zł/m² |
25% |
| Powyżej 12 000 zł/m² |
8,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Huta
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 91 m² |
9,7% |
| 91 – 93 m² |
22,2% |
| 93 – 140 m² |
34,7% |
| 140 – 160 m² |
20,8% |
| Powyżej 160 m² |
12,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Huta: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 4 izby |
15,2% |
1 190 172 zł |
10 209 zł/m² |
| 5 izb |
73,9% |
1 035 000 zł |
9 793 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
10,9% |
1 673 957 zł |
10 844 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Huta
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 7-11-12 |
92 |
1 147 060 zł |
939 zł/m² |
| 7-11-08 |
36 |
— |
1 331 zł/m² |
| 7-11-03 |
8 |
— |
15 006 zł/m² |
| 7-08-01 |
3 |
— |
1 142 zł/m² |
Ceny działek na osiedlu Huta: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
39 |
1 576 zł/m² |
4 305 000 zł |
2 519 m² |
| Grunty rolne |
11 |
1 078 zł/m² |
569 000 zł |
715 m² |
| Grunty leśne |
7 |
21 zł/m² |
45 541 zł |
2 132 m² |
| Wszystkie działki |
71 |
1 077 zł/m² |
2 231 509 zł |
1 830 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Huta
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
38 |
18 |
0 |
20 |
0 |
| 2026 (do 17.08) |
5 |
1 |
0 |
3 |
1 |
| Razem 2010–2026 |
187 |
72 |
0 |
88 |
27 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 1 265 448 zł (10 761 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale pięcioizbowe (73,9% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na osiedlu Huta — ceny i metraże
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na osiedlu Huta?
Na zakup nieruchomości na osiedlu Huta trzeba przeznaczyć średnio 1 768 647 zł, czyli około 15 302 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 24 nieruchomości: 21 mieszkań i 3 domy.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 517 000 zł do 5 900 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na osiedlu Huta?
Średnia powierzchnia to około 116 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 379 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 78 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Huta:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 44 m² | 762 000 zł |
| 3 pokoje | 65 m² | 1 443 000 zł |
| 4 pokoje | 100 m² | 1 968 256 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu Huta?
Wynosi ona około 15 302 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 18 050 zł/m², a dla domów spada do 11 345 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu Huta?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowe mieszkanie.