Zobacz 874 nieruchomości na sprzedaż na terenie Wólki Węglowej: ceny od 580 000 zł do 3 599 000 zł, średnio 1 997 037 zł.
Ceny nieruchomości Wólki Węglowej według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile kosztuje nieruchomość na terenie Wólki Węglowej? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 574 000 zł — to mediana wyliczona z 159 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2023 roku zmiana wynosi -36,2%.
Mediana ceny sprzedaży
574 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
10 894 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
159
2025
Ceny w ciągu roku
+64%
mediana
Od 2023 roku
-36,2%
mediana
Wobec mediany dzielnicy
-23,5%
Bielany: 750 000 zł
Wobec mediany krajowej
+27,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Wólki Węglowej obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 574 000 zł, czyli 10 894 zł/m², w obserwowanym przedziale od 386 097 zł do 821 465 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 410 000 zł do 740 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 44,4% transakcji zawarto między 470 000 zł a 650 000 zł, a 10,2% przekroczyło 740 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,4% sprzedanych lokali ma od 47 do 61 m², a 11,2% przekracza 90 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 23,5% niższa od mediany dzielnicy (Bielany: 750 000 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 27,6%.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 615 000 zł (12 728 zł/m²) przy 15 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Wólki Węglowej rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
159 |
574 000 zł |
+64% |
10 894 zł/m² |
| 2024 |
9 |
350 000 zł |
-61,1% |
10 032 zł/m² |
| 2023 |
5 |
900 000 zł |
+7,9% |
8 893 zł/m² |
| 2022 |
3 |
834 000 zł |
+17,6% |
5 915 zł/m² |
| 2021 |
1 |
709 000 zł |
— |
7 806 zł/m² |
| 2019 |
2 |
570 000 zł |
-8,4% |
6 310 zł/m² |
| 2018 |
4 |
622 000 zł |
+13,3% |
5 507 zł/m² |
| 2017 |
2 |
549 000 zł |
— |
4 383 zł/m² |
| 2015 |
1 |
711 500 zł |
— |
7 878 zł/m² |
| 2010 |
1 |
675 000 zł |
— |
7 459 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Wólka Węglowa: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
159 |
| Mediana ceny |
574 000 zł |
| Cena za m² |
10 894 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48,7 m² |
| Typowy przedział |
386 097 – 821 465 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Wólki Węglowej
Rozkład obliczony na podstawie 187 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 410 000 zł |
11,2% |
| 410 000 – 470 000 zł |
16,6% |
| 470 000 – 650 000 zł |
44,4% |
| 650 000 – 740 000 zł |
17,6% |
| Powyżej 740 000 zł |
10,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Wólki Węglowej
Rozkład ceny za m² na podstawie 187 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 7 300 zł/m² |
8,6% |
| 7 300 – 9 100 zł/m² |
19,8% |
| 9 100 – 12 000 zł/m² |
44,4% |
| 12 000 – 13 000 zł/m² |
16% |
| Powyżej 13 000 zł/m² |
11,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Wólki Węglowej
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 42 m² |
3,2% |
| 42 – 47 m² |
24,6% |
| 47 – 61 m² |
44,4% |
| 61 – 90 m² |
16,6% |
| Powyżej 90 m² |
11,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Wólka Węglowa: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,9% |
320 000 zł |
9 361 zł/m² |
| 2 izby |
59,7% |
517 500 zł |
10 999 zł/m² |
| 3 izby |
27,6% |
631 655 zł |
9 885 zł/m² |
| 4 izby |
6,6% |
812 000 zł |
9 207 zł/m² |
| 5 izb |
1,7% |
594 000 zł |
5 328 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,6% |
537 000 zł |
4 863 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Wólki Węglowej
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 7-11-09 |
43 |
732 000 zł |
240 zł/m² |
| 7-12-05 |
40 |
709 000 zł |
637 zł/m² |
| 7-12-04 |
18 |
— |
1 182 zł/m² |
| 7-12-02 |
10 |
— |
1 480 zł/m² |
| 7-12-03 |
10 |
— |
395 zł/m² |
| 7-11-05 |
9 |
— |
106 zł/m² |
| 7-12-06 |
9 |
— |
1 397 zł/m² |
| 7-13-04 |
6 |
— |
— |
| 7-10-03 |
5 |
— |
500 zł/m² |
| 7-12-01 |
4 |
— |
— |
Ceny działek na terenie Wólki Węglowej: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
8 |
500 zł/m² |
226 000 zł |
236 m² |
| Grunty rolne |
10 |
504 zł/m² |
583 652 zł |
1 472 m² |
| Wszystkie działki |
52 |
420 zł/m² |
415 000 zł |
1 170 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Wólki Węglowej
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
217 |
160 |
0 |
19 |
38 |
| 2026 (do 17.08) |
9 |
0 |
0 |
5 |
4 |
| Razem 2010–2026 |
414 |
189 |
0 |
89 |
136 |
W porównaniu z medianą dzielnicy (Bielany: 750 000 zł) ceny Wólki Węglowej są o 23,5% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to +27,6%. Od 2023 roku lokalna zmiana wynosi łącznie -36,2%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Wólki Węglowej: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Wólki Węglowej?
Licz się ze średnią kwotą 1 997 037 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Wólki Węglowej, czyli około 12 614 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Wólki Węglowej?
W tej chwili do wyboru są 874 nieruchomości: 14 domów i 5 mieszkań oraz 855 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Wólki Węglowej?
Oferty zaczynają się od 580 000 zł i sięgają 3 599 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 158 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 191 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 68 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Wólki Węglowej:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 4 pokoje | 111 m² | 1 544 975 zł |
| 5 pokoi | 151 m² | 2 306 667 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Wólki Węglowej?
Wynosi ona około 12 614 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 15 996 zł/m², a dla domów spada do 12 182 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Wólki Węglowej?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.