Znajdź 23 nieruchomości na sprzedaż na terenie Radiowa, w cenach między 639 000 zł a 2 490 000 zł, przy średniej cenie 1 498 643 zł.
Mediana ceny sprzedaży
354 866 zł
2015
Mediana ceny za m²
6 634 zł/m²
2015
Zarejestrowane sprzedaże
27
2015
Wobec mediany dzielnicy
+1,5%
Bielany: 349 636 zł
Wobec mediany krajowej
+73,2%
Polska: 204 873 zł
Statystyki dla Radiowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 354 866 zł, czyli 6 634 zł/m², w obserwowanym przedziale od 302 075 zł do 465 199 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 320 000 zł do 770 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 42,9% transakcji zawarto między 350 000 zł a 560 000 zł, a 10,7% przekroczyło 770 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 58,9 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę dzielnicy (Bielany: 349 636 zł) o 1,5%, a medianę krajową (204 873 zł) przewyższa o 73,2%.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Radiowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
2 |
740 719 zł |
-4% |
12 185 zł/m² |
| 2025 |
3 |
771 500 zł |
— |
11 034 zł/m² |
| 2022 |
2 |
656 000 zł |
+0,9% |
11 106 zł/m² |
| 2021 |
3 |
650 000 zł |
-22,2% |
11 121 zł/m² |
| 2020 |
2 |
835 000 zł |
+114,1% |
6 623 zł/m² |
| 2019 |
3 |
390 000 zł |
-37,1% |
8 721 zł/m² |
| 2018 |
1 |
620 000 zł |
+94,4% |
7 721 zł/m² |
| 2017 |
3 |
319 000 zł |
-24% |
6 351 zł/m² |
| 2016 |
1 |
420 000 zł |
+18,4% |
6 361 zł/m² |
| 2015 |
27 |
354 866 zł |
-47% |
6 634 zł/m² |
| 2014 |
1 |
670 000 zł |
+37,3% |
5 794 zł/m² |
| 2013 |
1 |
488 000 zł |
-22,5% |
6 118 zł/m² |
| 2012 |
1 |
630 000 zł |
+60,7% |
6 101 zł/m² |
| 2011 |
2 |
392 000 zł |
-18,1% |
6 467 zł/m² |
| 2010 |
4 |
478 500 zł |
— |
6 370 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Radiowo: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2015) |
| Sprzedaże |
27 |
| Mediana ceny |
354 866 zł |
| Cena za m² |
6 634 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
58,9 m² |
| Typowy przedział |
302 075 – 465 199 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Radiowa
Rozkład obliczony na podstawie 56 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 320 000 zł |
10,7% |
| 320 000 – 350 000 zł |
17,9% |
| 350 000 – 560 000 zł |
42,9% |
| 560 000 – 770 000 zł |
17,9% |
| Powyżej 770 000 zł |
10,7% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Radiowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 56 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 5 500 zł/m² |
10,7% |
| 5 500 – 6 200 zł/m² |
17,9% |
| 6 200 – 7 600 zł/m² |
42,9% |
| 7 600 – 11 000 zł/m² |
17,9% |
| Powyżej 11 000 zł/m² |
10,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Radiowo: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
41,1% |
340 000 zł |
8 104 zł/m² |
| 3 izby |
28,6% |
406 778 zł |
7 227 zł/m² |
| 4 izby |
21,4% |
479 785 zł |
7 164 zł/m² |
| 5 izb |
8,9% |
715 704 zł |
5 976 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Radiowa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 7-12-14 |
87 |
602 500 zł |
190 zł/m² |
| 7-12-09 |
31 |
— |
127 zł/m² |
| 7-11-09 |
28 |
— |
471 zł/m² |
| 7-12-08 |
23 |
— |
850 zł/m² |
| 7-11-10 |
19 |
— |
39 zł/m² |
| 7-11-13 |
14 |
— |
1 411 zł/m² |
| 7-12-10 |
13 |
— |
420 zł/m² |
| 7-12-07 |
6 |
— |
712 zł/m² |
| 7-11-11 |
5 |
— |
1 437 zł/m² |
| 7-12-06 |
4 |
— |
— |
Ceny działek na terenie Radiowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
11 |
560 zł/m² |
1 400 000 zł |
1 333 m² |
| Grunty rolne |
23 |
532 zł/m² |
1 071 000 zł |
1 668 m² |
| Wszystkie działki |
87 |
344 zł/m² |
525 000 zł |
1 765 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Radiowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
30 |
3 |
0 |
16 |
11 |
| 2026 (do 17.08) |
31 |
2 |
0 |
19 |
10 |
| Razem 2010–2026 |
352 |
56 |
0 |
137 |
159 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Radiowa zamyka się między 302 075 zł a 465 199 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 10,7% nieruchomości sprzedano poniżej 320 000 zł, a 10,7% powyżej 770 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Radiowa
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Radiowa?
Licz się ze średnią kwotą 1 498 643 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Radiowa, czyli około 11 728 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Radiowa?
Obecnie dostępnych ofert: 23: 14 mieszkań i 9 domów.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Radiowa?
Ceny wahają się od około 639 000 zł do 2 490 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 128 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 203 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 80 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Radiowa:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 4 pokoje | 82 m² | 1 273 444 zł |
| 5 pokoi | 174 m² | 2 019 848 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Radiowa?
Wynosi ona około 11 728 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 14 752 zł/m², a dla domów spada do 9 877 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Radiowa?
Największym zainteresowaniem cieszy się 4-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 2-pokojowe mieszkanie.