Domy i mieszkania na sprzedaż Bemowo

Zobacz 1 551 nieruchomości na sprzedaż na terenie Bemowa: ceny od 210 000 zł do 4 200 000 zł, średnio 1 005 342 zł.

Średnia cena 1 005 342 zł cena sprzedaży
Przedział cen 210 000–4 200 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 66 m² na nieruchomość
Cena za m² 15 164 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

1 551 łącznie
59% mieszkania
  • Mieszkania 59,3%
    919 nieruchomości
  • Domy 2,3%
    35 nieruchomości
  • Inne typy nieruchomości 38,5%
    597 nieruchomości

Ile pokoi

954 łącznie
41% 2 pokoje
  • 1 pokój 10,0%
    95 nieruchomości
  • 2 pokoje 40,9%
    390 nieruchomości
  • 3 pokoje 30,9%
    295 nieruchomości
  • 4 pokoje 12,5%
    119 nieruchomości
  • 5+ pokoi 5,8%
    55 nieruchomości

Przedziały cenowe

954 łącznie
  • 210 000–695 000 zł 20,1%
    192 nieruchomości
  • 695 000–790 000 zł 20,5%
    196 nieruchomości
  • 790 000–935 000 zł 19,9%
    190 nieruchomości
  • 935 000–1 255 000 zł 20,4%
    195 nieruchomości
  • 1 260 000–4 205 000 zł 19,0%
    181 nieruchomości

Przedziały powierzchni

954 łącznie
  • 10–50 m² 37,3%
    356 nieruchomości
  • 50–60 m² 18,4%
    176 nieruchomości
  • 60–70 m² 18,7%
    178 nieruchomości
  • 70–80 m² 7,9%
    75 nieruchomości
  • 80–430 m² 17,7%
    169 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 58 m² 274 m²
Cena za metr kwadratowy 16 350 zł/m² 8 526 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Dostępne oferty na sprzedaż na terenie Bemowa to 1 551 nieruchomości: 919 mieszkań i 35 domów oraz 597 innych nieruchomości. Mieszkania stanowią 96% oferty. Pod względem powierzchni mieszkania mają średnio 58 m² (16 350 zł/m²), a domy około 274 m² (8 526 zł/m²).

Mieszkania 2-pokojowe dominują, a za nimi plasują się opcje 3- i 4-pokojowe.

Rynek nieruchomości Bemowa zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 724 496 zł (średnia bez wartości skrajnych: 767 935 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji wzrosła o 134,1% rok do roku.

Mediana ceny sprzedaży 724 496 zł 2025
Mediana ceny za m² 14 399 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 2 542 2025
Ceny w ciągu roku -7,7% mediana
Od 2010 roku +81,1% mediana
Wobec mediany gminy -4,7% Warszawa: 760 000 zł
Wobec mediany krajowej +61% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla Bemowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 724 496 zł, czyli 14 399 zł/m², w obserwowanym przedziale od 465 002 zł do 1 380 002 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 270 000 zł do 880 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 44,5% transakcji zawarto między 360 000 zł a 620 000 zł, a 9,9% przekroczyło 880 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 45% sprzedanych lokali ma od 43 do 64 m², a 9,9% przekracza 81 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 4,7% niższa od mediany gminy (Warszawa: 760 000 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 61%.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi osiedlami. Najdroższa lokalizacja to Groty — mediana 554 948 zł (8 692 zł/m², 222 transakcje od 2010 roku), dalej Fort Bema z medianą 550 862 zł (9 274 zł/m²). Fort Radiowo: 530 000 zł (8 884 zł/m²). Na drugim biegunie Jelonki ma najbardziej przystępną medianę: 431 500 zł (7 896 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 117 sprzedaży mieszkań, z medianą 818 889 zł i 17 319 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 729 012 zł (14 284 zł/m²) przy 1 479 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Bemowa rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 117 818 889 zł +13% 17 319 zł/m²
2025 2 542 724 496 zł -7,7% 14 399 zł/m²
2024 1 086 785 000 zł +19,6% 15 374 zł/m²
2023 1 228 656 405 zł +10,3% 12 864 zł/m²
2022 1 239 595 000 zł +7,2% 11 205 zł/m²
2021 1 564 555 005 zł +13% 10 000 zł/m²
2020 1 112 491 000 zł +4,9% 9 235 zł/m²
2019 1 392 468 104 zł +6,4% 8 565 zł/m²
2018 1 262 440 000 zł +19,8% 7 915 zł/m²
2017 2 297 367 394 zł +6,5% 7 261 zł/m²
2016 1 677 345 000 zł +2,3% 6 667 zł/m²
2015 1 550 337 095 zł -10,8% 6 590 zł/m²
2014 800 377 738 zł -0,9% 6 873 zł/m²
2013 762 381 000 zł -2,4% 6 977 zł/m²
2012 557 390 400 zł -6% 7 100 zł/m²
2011 652 415 100 zł +3,8% 7 470 zł/m²
2010 666 400 000 zł — 7 555 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Bemowo: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 2 542
Mediana ceny 724 496 zł
Cena za m² 14 399 zł/m²
Mediana powierzchni 48,6 m²
Typowy przedział 465 002 –
1 380 002 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Bemowa

Rozkład obliczony na podstawie 20 503 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 270 000 zł 9,4%
270 000 – 360 000 zł 17,3%
360 000 – 620 000 zł 44,5%
620 000 – 880 000 zł 18,9%
Powyżej 880 000 zł 9,9%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Bemowa

Rozkład ceny za m² na podstawie 20 500 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 6 200 zł/m² 10,1%
6 200 – 7 100 zł/m² 17,5%
7 100 – 11 000 zł/m² 42%
11 000 – 15 000 zł/m² 19,5%
Powyżej 15 000 zł/m² 10,9%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Bemowa

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 35 m² 9,6%
35 – 43 m² 17,1%
43 – 64 m² 45%
64 – 81 m² 18,5%
Powyżej 81 m² 9,9%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Bemowo: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 5% 320 000 zł 10 808 zł/m²
2 izby 34,1% 388 911 zł 10 322 zł/m²
3 izby 36,4% 478 960 zł 10 719 zł/m²
4 izby 19,2% 590 000 zł 9 114 zł/m²
5 izb 4,8% 740 000 zł 8 786 zł/m²
6 izb i więcej 0,6% 835 000 zł 8 698 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Bemowa

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
6-11-03 2 524 520 000 zł 1 695 zł/m²
6-11-02 2 293 475 000 zł 262 zł/m²
6-15-01 1 862 609 018 zł —
6-13-05 1 745 416 996 zł 1 583 zł/m²
6-13-02 1 234 365 000 zł —
6-11-11 753 486 323 zł —
6-13-15 717 563 330 zł 1 444 zł/m²
6-11-04 656 561 297 zł 3 945 zł/m²
6-13-10 399 609 950 zł —
6-08-09 332 530 000 zł —

Najdroższe osiedla na terenie Bemowa

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Osiedle Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Groty 222 554 948 zł 8 692 zł/m²
Fort Bema 1 408 550 862 zł 9 274 zł/m²
Fort Radiowo 223 530 000 zł 8 884 zł/m²
Chrzanów 7 087 494 546 zł 9 740 zł/m²
Górce 5 707 490 000 zł 8 437 zł/m²

Najtańsze osiedla na terenie Bemowa

Osiedle Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Jelonki 3 253 431 500 zł 7 896 zł/m²
Bemowo-Lotnisko 2 544 433 845 zł 7 526 zł/m²
Boernerowo 59 445 200 zł 7 996 zł/m²
Górce 5 707 490 000 zł 8 437 zł/m²
Chrzanów 7 087 494 546 zł 9 740 zł/m²

Ceny działek na terenie Bemowa: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 137 1 548 zł/m² 5 780 000 zł 4 522 m²
Grunty rolne 36 1 799 zł/m² 8 625 476 zł 2 554 m²
Wszystkie działki 261 1 410 zł/m² 3 844 896 zł 2 506 m²

Ceny gruntu według osiedli na terenie Bemowa

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Osiedle Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Górce 74 1 935 zł/m² 4 135 500 zł
Jelonki 21 1 297 zł/m² 1 100 000 zł
Chrzanów 147 1 288 zł/m² 5 194 248 zł

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Bemowa

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 3 348 2 575 0 160 613
2026 (do 17.08) 197 119 0 13 65
Razem 2010–2026 32 534 20 658 0 659 11 217

Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 724 496 zł (14 399 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (36,4% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Bemowa?

Nieruchomości na terenie Bemowa kosztują średnio około 1 005 342 zł, czyli około 15 164 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

Aktualna oferta to około 1 551 nieruchomości: 919 mieszkań i 35 domów oraz 597 innych nieruchomości.

Jaki jest przedział cen na terenie Bemowa?

Oferty zaczynają się od 210 000 zł i sięgają 4 200 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Bemowa?

Średnia powierzchnia to około 66 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 274 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 58 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Bemowa:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój31 m²579 518 zł
2 pokoje46 m²776 659 zł
3 pokoje66 m²1 054 184 zł
4 pokoje88 m²1 367 027 zł
5 pokoi139 m²1 773 471 zł
6 pokoi216 m²2 427 875 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Bemowa?

Wynosi ona około 15 164 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 16 350 zł/m², a dla domów spada do 8 526 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Bemowa?

Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.