Kup nieruchomość na terenie Jelonek: 243 nieruchomości w cenach od 365 000 zł do 4 200 000 zł, przy średniej cenie 954 268 zł.
Ceny nieruchomości Jelonek według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na terenie Jelonek sprzedawano w 2025 roku za medianę 730 000 zł. Typowa nieruchomość: 50,3 m², 3 izby. Ceny straciły 5,8% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
730 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
14 482 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
189
2025
Ceny w ciągu roku
-5,8%
mediana
Od 2010 roku
+94,7%
mediana
Wobec mediany dzielnicy
+0,8%
Bemowo: 724 496 zł
Wobec mediany krajowej
+62,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Jelonek obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 730 000 zł, czyli 14 482 zł/m², w obserwowanym przedziale od 474 000 zł do 1 556 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 260 000 zł do 750 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 44,9% transakcji zawarto między 330 000 zł a 560 000 zł, a 10,3% przekroczyło 750 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,1% sprzedanych lokali ma od 43 do 62 m², a 10% przekracza 79 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę dzielnicy (Bemowo: 724 496 zł) o 0,8%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 62,2%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 6 sprzedaży mieszkań, z medianą 875 000 zł i 16 694 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 731 470 zł (14 011 zł/m²) przy 94 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Jelonek rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
6 |
875 000 zł |
+19,9% |
16 694 zł/m² |
| 2025 |
189 |
730 000 zł |
-5,8% |
14 482 zł/m² |
| 2024 |
148 |
775 000 zł |
+30,3% |
14 686 zł/m² |
| 2023 |
183 |
595 000 zł |
+11,2% |
11 507 zł/m² |
| 2022 |
217 |
535 000 zł |
+17,9% |
10 057 zł/m² |
| 2021 |
305 |
453 789 zł |
-1,4% |
8 624 zł/m² |
| 2020 |
202 |
460 000 zł |
+5,7% |
8 641 zł/m² |
| 2019 |
319 |
435 000 zł |
+20,7% |
8 078 zł/m² |
| 2018 |
247 |
360 528 zł |
-8,7% |
7 397 zł/m² |
| 2017 |
435 |
395 000 zł |
+8,5% |
7 690 zł/m² |
| 2016 |
268 |
363 996 zł |
+10,3% |
7 306 zł/m² |
| 2015 |
242 |
330 000 zł |
+4,1% |
6 542 zł/m² |
| 2014 |
99 |
317 000 zł |
-9,8% |
6 477 zł/m² |
| 2013 |
122 |
351 340 zł |
+11,5% |
6 923 zł/m² |
| 2012 |
75 |
315 000 zł |
-14,4% |
6 094 zł/m² |
| 2011 |
87 |
368 000 zł |
-1,9% |
7 168 zł/m² |
| 2010 |
109 |
375 000 zł |
— |
6 987 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Jelonki: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
189 |
| Mediana ceny |
730 000 zł |
| Cena za m² |
14 482 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
50,3 m² |
| Typowy przedział |
474 000 – 1 556 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Jelonek
Rozkład obliczony na podstawie 3 253 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 260 000 zł |
10,4% |
| 260 000 – 330 000 zł |
17,2% |
| 330 000 – 560 000 zł |
44,9% |
| 560 000 – 750 000 zł |
17,3% |
| Powyżej 750 000 zł |
10,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Jelonek
Rozkład ceny za m² na podstawie 3 253 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 5 900 zł/m² |
10,4% |
| 5 900 – 7 100 zł/m² |
18,1% |
| 7 100 – 9 500 zł/m² |
43,6% |
| 9 500 – 14 000 zł/m² |
18,8% |
| Powyżej 14 000 zł/m² |
9,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Jelonek
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 m² |
10% |
| 35 – 43 m² |
17,5% |
| 43 – 62 m² |
44,1% |
| 62 – 79 m² |
18,4% |
| Powyżej 79 m² |
10% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Jelonki: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,4% |
290 000 zł |
9 739 zł/m² |
| 2 izby |
29,6% |
340 653 zł |
9 387 zł/m² |
| 3 izby |
37,8% |
439 905 zł |
8 919 zł/m² |
| 4 izby |
23% |
544 340 zł |
8 288 zł/m² |
| 5 izb |
5,1% |
658 000 zł |
8 144 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,1% |
776 822 zł |
8 467 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Jelonek
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 6-11-11 |
753 |
486 323 zł |
— |
| 6-12-14 |
317 |
362 500 zł |
— |
| 6-11-10 |
256 |
435 500 zł |
— |
| 6-11-13 |
232 |
507 500 zł |
— |
| 6-12-08 |
190 |
430 000 zł |
— |
| 6-12-10 |
172 |
510 000 zł |
— |
| 6-11-12 |
159 |
482 500 zł |
— |
| 6-12-06 |
142 |
391 562 zł |
— |
| 6-11-14 |
135 |
429 750 zł |
2 545 zł/m² |
| 6-11-09 |
118 |
450 000 zł |
— |
Ceny działek na terenie Jelonek: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
10 |
2 253 zł/m² |
1 950 000 zł |
732 m² |
| Wszystkie działki |
21 |
1 297 zł/m² |
1 100 000 zł |
593 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Jelonek
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
315 |
200 |
0 |
8 |
107 |
| 2026 (do 17.08) |
17 |
6 |
0 |
0 |
11 |
| Razem 2010–2026 |
4 872 |
3 295 |
0 |
30 |
1 547 |
W porównaniu z medianą dzielnicy (Bemowo: 724 496 zł) ceny Jelonek są o 0,8% wyższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to +62,2%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +94,7%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Jelonek
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Jelonek?
Licz się ze średnią kwotą 954 268 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Jelonek, czyli około 13 771 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Jelonek?
W tej chwili do wyboru są 243 nieruchomości: 228 mieszkań i 15 domów.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 365 000 zł do 4 200 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Jelonek?
Zazwyczaj oferują około 69 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 251 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 57 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Jelonek:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 47 m² | 708 833 zł |
| 3 pokoje | 63 m² | 902 692 zł |
| 4 pokoje | 77 m² | 1 095 950 zł |
| 6 pokoi | 235 m² | 2 817 714 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Jelonek?
Średnio wychodzi około 13 771 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 14 717 zł/m², a dla domów spada do 10 489 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Jelonek?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.