Ceny nieruchomości Grot według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na terenie Grot wyniosła 990 000 zł w 2024 roku, na podstawie 10 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny wzrosły o 47,8%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 16 068 zł.
Mediana ceny sprzedaży
990 000 zł
2024
Mediana ceny za m²
16 068 zł/m²
2024
Zarejestrowane sprzedaże
10
2024
Ceny w ciągu roku
+47,8%
mediana
Od 2010 roku
+128,9%
mediana
Wobec mediany dzielnicy
+26,1%
Bemowo: 785 000 zł
Wobec mediany krajowej
+138,6%
Polska: 415 000 zł
Statystyki dla Grot obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 990 000 zł, czyli 16 068 zł/m², w obserwowanym przedziale od 808 750 zł do 1 312 750 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 370 000 zł do 950 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 43,2% transakcji zawarto między 450 000 zł a 660 000 zł, a 10,8% przekroczyło 950 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 61,7% sprzedanych lokali ma od 49 do 75 m², a 10,8% przekracza 81 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę dzielnicy (Bemowo: 785 000 zł) o 26,1%, a medianę krajową (415 000 zł) przewyższa o 138,6%.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Grot rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
2 |
942 500 zł |
-18,8% |
17 239 zł/m² |
| 2025 |
4 |
1 160 000 zł |
+17,2% |
16 197 zł/m² |
| 2024 |
10 |
990 000 zł |
+47,8% |
16 068 zł/m² |
| 2023 |
9 |
670 000 zł |
-29,5% |
13 454 zł/m² |
| 2022 |
13 |
950 000 zł |
+51,4% |
12 607 zł/m² |
| 2021 |
22 |
627 500 zł |
+4,6% |
11 300 zł/m² |
| 2020 |
15 |
600 000 zł |
+15,9% |
11 005 zł/m² |
| 2019 |
16 |
517 500 zł |
+11,3% |
8 680 zł/m² |
| 2018 |
23 |
465 000 zł |
-25,6% |
8 596 zł/m² |
| 2017 |
13 |
625 000 zł |
+35,9% |
8 684 zł/m² |
| 2016 |
11 |
460 000 zł |
-8,4% |
7 859 zł/m² |
| 2015 |
15 |
502 000 zł |
-5,6% |
7 395 zł/m² |
| 2014 |
11 |
532 000 zł |
+33% |
7 879 zł/m² |
| 2013 |
17 |
400 000 zł |
-13,2% |
7 531 zł/m² |
| 2012 |
15 |
461 000 zł |
-5,3% |
7 965 zł/m² |
| 2011 |
14 |
486 612 zł |
+12,5% |
7 834 zł/m² |
| 2010 |
12 |
432 500 zł |
— |
8 279 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Groty: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2024) |
| Sprzedaże |
10 |
| Mediana ceny |
990 000 zł |
| Cena za m² |
16 068 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
63,2 m² |
| Typowy przedział |
808 750 – 1 312 750 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Grot
Rozkład obliczony na podstawie 222 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 370 000 zł |
9,9% |
| 370 000 – 450 000 zł |
18,5% |
| 450 000 – 660 000 zł |
43,2% |
| 660 000 – 950 000 zł |
17,6% |
| Powyżej 950 000 zł |
10,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Grot
Rozkład ceny za m² na podstawie 222 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 7 000 zł/m² |
10,4% |
| 7 000 – 8 000 zł/m² |
17,1% |
| 8 000 – 10 000 zł/m² |
41% |
| 10 000 – 14 000 zł/m² |
21,6% |
| Powyżej 14 000 zł/m² |
9,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Grot
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 46 m² |
9,9% |
| 46 – 49 m² |
5% |
| 49 – 75 m² |
61,7% |
| 75 – 81 m² |
12,6% |
| Powyżej 81 m² |
10,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Groty: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,8% |
272 000 zł |
8 530 zł/m² |
| 2 izby |
23% |
415 000 zł |
9 393 zł/m² |
| 3 izby |
44,1% |
550 000 zł |
9 790 zł/m² |
| 4 izby |
24,8% |
640 000 zł |
9 651 zł/m² |
| 5 izb |
5% |
775 000 zł |
8 460 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,4% |
1 130 000 zł |
9 403 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Grot
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 6-10-07 |
201 |
625 000 zł |
— |
| 6-10-05 |
77 |
685 000 zł |
— |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Grot
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
17 |
4 |
0 |
2 |
11 |
| 2026 (do 17.08) |
6 |
2 |
0 |
0 |
4 |
| Razem 2010–2026 |
469 |
224 |
0 |
3 |
242 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Grot zamyka się między 808 750 zł a 1 312 750 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 9,9% nieruchomości sprzedano poniżej 370 000 zł, a 10,8% powyżej 950 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Grot: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Grot?
Licz się ze średnią kwotą 670 000 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Grot, czyli około 14 056 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 2 148.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 48 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 14 056 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Grot?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie.