Porównaj 29 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Fort Bema — średnia cena to 1 360 345 zł, a ceny sięgają od 580 000 zł do 3 570 000 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Fort Bema według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla osiedla Fort Bema obejmują 76 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 867 000 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 16 715 zł. To o 92,7% więcej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
867 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
16 715 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
76
2025
Ceny w ciągu roku
+2%
mediana
Od 2010 roku
+88,9%
mediana
Wobec mediany dzielnicy
+19,7%
Bemowo: 724 496 zł
Wobec mediany krajowej
+92,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Fort Bema obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 867 000 zł, czyli 16 715 zł/m², w obserwowanym przedziale od 523 750 zł do 1 762 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 300 000 zł do 1 100 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 43,3% transakcji zawarto między 420 000 zł a 740 000 zł, a 9,9% przekroczyło 1 100 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44% sprzedanych lokali ma od 47 do 73 m², a 9,9% przekracza 96 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę dzielnicy (Bemowo: 724 496 zł) o 19,7%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 92,7%.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 870 000 zł (16 926 zł/m²) przy 41 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Fort Bema rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
3 |
800 000 zł |
-7,7% |
18 442 zł/m² |
| 2025 |
76 |
867 000 zł |
+2% |
16 715 zł/m² |
| 2024 |
56 |
850 000 zł |
+14,9% |
17 399 zł/m² |
| 2023 |
63 |
740 000 zł |
+6,1% |
14 375 zł/m² |
| 2022 |
64 |
697 500 zł |
+9% |
13 104 zł/m² |
| 2021 |
89 |
640 000 zł |
+2,8% |
11 512 zł/m² |
| 2020 |
96 |
622 500 zł |
+4,7% |
10 464 zł/m² |
| 2019 |
118 |
594 500 zł |
+6,6% |
9 903 zł/m² |
| 2018 |
156 |
557 500 zł |
+21,7% |
9 424 zł/m² |
| 2017 |
107 |
458 000 zł |
+8,4% |
8 328 zł/m² |
| 2016 |
72 |
422 500 zł |
+5,6% |
7 894 zł/m² |
| 2015 |
93 |
400 000 zł |
-9,8% |
7 729 zł/m² |
| 2014 |
88 |
443 500 zł |
+7% |
7 959 zł/m² |
| 2013 |
70 |
414 500 zł |
-2,5% |
7 888 zł/m² |
| 2012 |
75 |
425 000 zł |
-10,4% |
8 236 zł/m² |
| 2011 |
93 |
474 500 zł |
+3,4% |
8 874 zł/m² |
| 2010 |
89 |
459 000 zł |
— |
8 762 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Fort Bema: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
76 |
| Mediana ceny |
867 000 zł |
| Cena za m² |
16 715 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
54,3 m² |
| Typowy przedział |
523 750 – 1 762 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Fort Bema
Rozkład obliczony na podstawie 1 408 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 300 000 zł |
9,4% |
| 300 000 – 420 000 zł |
19% |
| 420 000 – 740 000 zł |
43,3% |
| 740 000 – 1 100 000 zł |
18,3% |
| Powyżej 1 100 000 zł |
9,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Fort Bema
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 408 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 7 200 zł/m² |
9,8% |
| 7 200 – 8 200 zł/m² |
17,6% |
| 8 200 – 11 000 zł/m² |
44% |
| 11 000 – 15 000 zł/m² |
18,5% |
| Powyżej 15 000 zł/m² |
10,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Fort Bema
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
10,6% |
| 34 – 47 m² |
17,3% |
| 47 – 73 m² |
44% |
| 73 – 96 m² |
18,3% |
| Powyżej 96 m² |
9,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Fort Bema: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
11,2% |
328 500 zł |
10 149 zł/m² |
| 2 izby |
30% |
439 500 zł |
10 371 zł/m² |
| 3 izby |
31,6% |
577 500 zł |
10 191 zł/m² |
| 4 izby |
19,4% |
739 000 zł |
10 002 zł/m² |
| 5 izb |
7,3% |
858 500 zł |
9 850 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,5% |
1 200 000 zł |
10 568 zł/m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Fort Bema
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
243 |
77 |
0 |
68 |
98 |
| 2026 (do 17.08) |
16 |
4 |
0 |
3 |
9 |
| Razem 2010–2026 |
3 382 |
1 415 |
0 |
210 |
1 757 |
Zasadnicza część sprzedaży na osiedlu Fort Bema zamyka się między 523 750 zł a 1 762 500 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 9,4% nieruchomości sprzedano poniżej 300 000 zł, a 9,9% powyżej 1 100 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości osiedla Fort Bema w liczbach
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na osiedlu Fort Bema?
Na zakup nieruchomości na osiedlu Fort Bema trzeba przeznaczyć średnio 1 360 345 zł, czyli około 18 298 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na osiedlu Fort Bema?
Aktualna oferta to około 29 nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na osiedlu Fort Bema?
Ceny wahają się od około 580 000 zł do 3 570 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Fort Bema?
Zazwyczaj oferują około 74 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Fort Bema:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 50 m² | 877 111 zł |
| 3 pokoje | 80 m² | 1 468 917 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu Fort Bema?
Średnio wychodzi około 18 298 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu Fort Bema?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.