Odkryj 1 477 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Boernerowo. Ceny wahają się od 485 934 zł do 2 500 000 zł, a średnia cena to 1 105 995 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Boernerowo według rzeczywistych cen transakcyjnych
Mediana ceny sprzedaży na osiedlu Boernerowo wyniosła 635 000 zł w 2023 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie dzielnicy (Bemowo) mediana to 656 405 zł. Zmiana roczna: +22,1%.
Mediana ceny sprzedaży
635 000 zł
2023
Mediana ceny za m²
10 682 zł/m²
2023
Zarejestrowane sprzedaże
13
2023
Ceny w ciągu roku
+22,1%
mediana
Od 2020 roku
+55,1%
mediana
Wobec mediany dzielnicy
-3,3%
Bemowo: 656 405 zł
Wobec mediany krajowej
+67,5%
Polska: 379 000 zł
Statystyki dla osiedla Boernerowo obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 635 000 zł, czyli 10 682 zł/m², w obserwowanym przedziale od 496 574 zł do 775 280 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 210 000 zł do 700 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 42,4% transakcji zawarto między 370 000 zł a 580 000 zł, a 10,2% przekroczyło 700 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 40,7% sprzedanych lokali ma od 49 do 58 m², a 11,9% przekracza 74 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 3,3% niższa od mediany dzielnicy (Bemowo: 656 405 zł), a medianę krajową (379 000 zł) przewyższa o 67,5%.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Boernerowo rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
2 |
860 000 zł |
+29,9% |
11 668 zł/m² |
| 2024 |
4 |
662 215 zł |
+4,3% |
15 484 zł/m² |
| 2023 |
13 |
635 000 zł |
+22,1% |
10 682 zł/m² |
| 2022 |
5 |
520 000 zł |
+32% |
9 451 zł/m² |
| 2021 |
5 |
394 000 zł |
-3,8% |
8 527 zł/m² |
| 2020 |
6 |
409 500 zł |
-11% |
7 925 zł/m² |
| 2019 |
4 |
460 000 zł |
+15,3% |
7 234 zł/m² |
| 2018 |
4 |
399 000 zł |
-10,8% |
5 842 zł/m² |
| 2017 |
2 |
447 500 zł |
+112,6% |
7 128 zł/m² |
| 2016 |
2 |
210 500 zł |
-33% |
3 842 zł/m² |
| 2015 |
2 |
314 000 zł |
+59,8% |
5 459 zł/m² |
| 2014 |
2 |
196 500 zł |
— |
5 512 zł/m² |
| 2012 |
4 |
212 500 zł |
-50,4% |
5 697 zł/m² |
| 2011 |
4 |
428 500 zł |
— |
6 294 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Boernerowo: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2023) |
| Sprzedaże |
13 |
| Mediana ceny |
635 000 zł |
| Cena za m² |
10 682 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
55,9 m² |
| Typowy przedział |
496 574 – 775 280 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Boernerowo
Rozkład obliczony na podstawie 59 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 210 000 zł |
10,2% |
| 210 000 – 370 000 zł |
18,6% |
| 370 000 – 580 000 zł |
42,4% |
| 580 000 – 700 000 zł |
18,6% |
| Powyżej 700 000 zł |
10,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Boernerowo
Rozkład ceny za m² na podstawie 59 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 5 100 zł/m² |
11,9% |
| 5 100 – 6 700 zł/m² |
15,3% |
| 6 700 – 9 900 zł/m² |
45,8% |
| 9 900 – 12 000 zł/m² |
15,3% |
| Powyżej 12 000 zł/m² |
11,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Boernerowo
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 36 m² |
15,3% |
| 36 – 49 m² |
15,3% |
| 49 – 58 m² |
40,7% |
| 58 – 74 m² |
16,9% |
| Powyżej 74 m² |
11,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Boernerowo: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
25,9% |
290 000 zł |
9 055 zł/m² |
| 3 izby |
48,3% |
432 500 zł |
8 151 zł/m² |
| 4 izby |
22,4% |
555 000 zł |
8 114 zł/m² |
| 5 izb |
1,7% |
882 699 zł |
11 446 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,7% |
760 000 zł |
5 560 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Boernerowo
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 6-08-03 |
64 |
520 000 zł |
1 940 zł/m² |
| 6-08-02 |
22 |
— |
— |
| 6-08-01 |
5 |
— |
— |
Ceny działek na osiedlu Boernerowo: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Wszystkie działki |
5 |
1 940 zł/m² |
2 130 000 zł |
1 298 m² |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 635 000 zł (10 682 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (48,3% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na osiedlu Boernerowo — ceny i metraże
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na osiedlu Boernerowo?
Na zakup nieruchomości na osiedlu Boernerowo trzeba przeznaczyć średnio 1 105 995 zł, czyli około 9 066 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na osiedlu Boernerowo?
W tej chwili do wyboru są 1 477 nieruchomości: 9 mieszkań i 4 domy oraz 1 464 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 485 934 zł do 2 500 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 122 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 269 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 57 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Boernerowo:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 37 m² | 580 000 zł |
| 2 pokoje | 55 m² | 799 250 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu Boernerowo?
Wynosi ona około 9 066 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 14 086 zł/m², a dla domów spada do 6 672 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży osiedla Boernerowo?
Zdecydowanym faworytem jest 1-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 5-pokojowy dom.