Odkryj 196 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Bemowo-Lotnisko. Ceny wahają się od 210 000 zł do 2 700 000 zł, a średnia cena to 980 514 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Bemowo-Lotnisko według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na osiedlu Bemowo-Lotnisko wyniosła 735 000 zł w 2025 roku, na podstawie 125 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny wzrosły o 1,4%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 13 622 zł.
Mediana ceny sprzedaży
735 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
13 622 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
125
2025
Ceny w ciągu roku
+1,4%
mediana
Od 2010 roku
+90,9%
mediana
Wobec mediany dzielnicy
+1,4%
Bemowo: 724 496 zł
Wobec mediany krajowej
+63,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Bemowo-Lotnisko obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 735 000 zł, czyli 13 622 zł/m², w obserwowanym przedziale od 453 800 zł do 1 275 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 280 000 zł do 730 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 44,5% transakcji zawarto między 350 000 zł a 540 000 zł, a 10,3% przekroczyło 730 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 45,9% sprzedanych lokali ma od 46 do 67 m², a 9,8% przekracza 83 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę dzielnicy (Bemowo: 724 496 zł) o 1,4%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 63,3%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 5 sprzedaży mieszkań, z medianą 555 000 zł i 14 593 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 709 500 zł (14 003 zł/m²) przy 52 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Bemowo-Lotnisko rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
5 |
555 000 zł |
-24,5% |
14 593 zł/m² |
| 2025 |
125 |
735 000 zł |
+1,4% |
13 622 zł/m² |
| 2024 |
128 |
725 000 zł |
+11,2% |
13 891 zł/m² |
| 2023 |
129 |
652 000 zł |
+25,4% |
11 061 zł/m² |
| 2022 |
159 |
520 000 zł |
-2,8% |
10 114 zł/m² |
| 2021 |
148 |
535 000 zł |
+15,1% |
9 476 zł/m² |
| 2020 |
132 |
465 000 zł |
+0,2% |
8 865 zł/m² |
| 2019 |
166 |
463 988 zł |
+8,7% |
7 772 zł/m² |
| 2018 |
158 |
427 025 zł |
+13,9% |
7 161 zł/m² |
| 2017 |
130 |
375 000 zł |
+0% |
6 708 zł/m² |
| 2016 |
179 |
375 000 zł |
-1,3% |
6 408 zł/m² |
| 2015 |
297 |
380 000 zł |
+0% |
7 215 zł/m² |
| 2014 |
177 |
380 000 zł |
+1,2% |
6 466 zł/m² |
| 2013 |
224 |
375 378 zł |
+2,8% |
6 700 zł/m² |
| 2012 |
93 |
365 000 zł |
-7,6% |
6 839 zł/m² |
| 2011 |
149 |
395 000 zł |
+2,6% |
7 054 zł/m² |
| 2010 |
145 |
385 000 zł |
— |
6 874 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Bemowo-Lotnisko: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
125 |
| Mediana ceny |
735 000 zł |
| Cena za m² |
13 622 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
58,6 m² |
| Typowy przedział |
453 800 – 1 275 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Bemowo-Lotnisko
Rozkład obliczony na podstawie 2 544 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 280 000 zł |
10,8% |
| 280 000 – 350 000 zł |
15,9% |
| 350 000 – 540 000 zł |
44,5% |
| 540 000 – 730 000 zł |
18,6% |
| Powyżej 730 000 zł |
10,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Bemowo-Lotnisko
Rozkład ceny za m² na podstawie 2 541 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 5 500 zł/m² |
10,5% |
| 5 500 – 6 600 zł/m² |
17,7% |
| 6 600 – 9 100 zł/m² |
44% |
| 9 100 – 12 000 zł/m² |
16,9% |
| Powyżej 12 000 zł/m² |
10,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Bemowo-Lotnisko
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 37 m² |
10,2% |
| 37 – 46 m² |
16,6% |
| 46 – 67 m² |
45,9% |
| 67 – 83 m² |
17,4% |
| Powyżej 83 m² |
9,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Bemowo-Lotnisko: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,9% |
271 114 zł |
8 939 zł/m² |
| 2 izby |
15,9% |
343 626 zł |
9 155 zł/m² |
| 3 izby |
40,4% |
420 000 zł |
8 411 zł/m² |
| 4 izby |
33,2% |
500 000 zł |
7 718 zł/m² |
| 5 izb |
8% |
560 000 zł |
6 993 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,6% |
670 000 zł |
7 239 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Bemowo-Lotnisko
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 6-08-09 |
332 |
530 000 zł |
— |
| 6-08-11 |
249 |
640 000 zł |
— |
| 6-08-07 |
245 |
465 000 zł |
— |
| 6-08-08 |
215 |
505 000 zł |
— |
| 6-08-06 |
191 |
414 000 zł |
— |
| 6-08-10 |
164 |
543 906 zł |
787 zł/m² |
| 6-08-05 |
148 |
447 000 zł |
— |
| 6-08-04 |
101 |
507 500 zł |
— |
Ceny działek na osiedlu Bemowo-Lotnisko: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Wszystkie działki |
5 |
787 zł/m² |
420 000 zł |
426 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Bemowo-Lotnisko
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
208 |
134 |
0 |
7 |
67 |
| 2026 (do 17.08) |
13 |
5 |
0 |
2 |
6 |
| Razem 2010–2026 |
3 578 |
2 581 |
0 |
37 |
960 |
Zasadnicza część sprzedaży na osiedlu Bemowo-Lotnisko zamyka się między 453 800 zł a 1 275 000 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 10,8% nieruchomości sprzedano poniżej 280 000 zł, a 10,3% powyżej 730 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na osiedlu Bemowo-Lotnisko: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Bemowo-Lotnisko?
Licz się ze średnią kwotą 980 514 zł, aby kupić nieruchomość na osiedlu Bemowo-Lotnisko, czyli około 13 914 zł/m².
Jak duża jest oferta na osiedlu Bemowo-Lotnisko?
W tej chwili do wyboru są 196 nieruchomości: 190 mieszkań i 6 domów.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 210 000 zł do 2 700 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Bemowo-Lotnisko?
Średnio mają około 70 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 349 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 62 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Bemowo-Lotnisko:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 31 m² | 562 943 zł |
| 2 pokoje | 47 m² | 766 062 zł |
| 3 pokoje | 67 m² | 1 002 301 zł |
| 4 pokoje | 89 m² | 1 262 599 zł |
| 6 pokoi | 305 m² | 2 224 833 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu Bemowo-Lotnisko?
Średnia cena to 13 914 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 15 183 zł/m², a dla domów spada do 6 823 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży osiedla Bemowo-Lotnisko?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.