Domy i mieszkania na sprzedaż Wola

Zobacz 2 537 nieruchomości na sprzedaż na terenie Woli: ceny od 280 000 zł do 11 990 000 zł, średnio 1 246 824 zł.

Średnia cena 1 246 824 zł cena sprzedaży
Przedział cen 280 000–11 990 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 54 m² na nieruchomość
Cena za m² 23 034 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

2 537 łącznie
98% mieszkania
  • Mieszkania 98,1%
    2 490 nieruchomości
  • Domy 0,3%
    7 nieruchomości
  • Inne typy nieruchomości 1,6%
    40 nieruchomości

Ile pokoi

2 497 łącznie
47% 2 pokoje
  • 1 pokój 14,9%
    372 nieruchomości
  • 2 pokoje 47,5%
    1 186 nieruchomości
  • 3 pokoje 26,4%
    658 nieruchomości
  • 4 pokoje 8,3%
    208 nieruchomości
  • 5+ pokoi 2,9%
    73 nieruchomości

Przedziały cenowe

2 497 łącznie
  • 280 000–700 000 zł 20,9%
    522 nieruchomości
  • 700 000–890 000 zł 19,1%
    478 nieruchomości
  • 890 000–1 125 000 zł 20,1%
    503 nieruchomości
  • 1 125 000–1 585 000 zł 19,9%
    497 nieruchomości
  • 1 585 000–11 995 000 zł 19,9%
    497 nieruchomości

Przedziały powierzchni

2 497 łącznie
  • 10–40 m² 29,5%
    736 nieruchomości
  • 40–50 m² 27,7%
    691 nieruchomości
  • 50–60 m² 16,5%
    413 nieruchomości
  • 60–70 m² 8,5%
    212 nieruchomości
  • 70–350 m² 17,8%
    445 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 54 m² 232 m²
Cena za metr kwadratowy 23 203 zł/m² 9 130 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Łączna oferta na sprzedaż na terenie Woli sięga 2 537 nieruchomości, w podziale na 2 490 mieszkań i 7 domów oraz 40 innych nieruchomości; mieszkania dominują z udziałem 99%. Pod względem metrażu i ceny mieszkania oscylują wokół 54 m² i 23 203 zł/m², a domy wokół 232 m² i 9 130 zł/m².

Mieszkania 2-pokojowe dominują, a za nimi plasują się opcje 3- i 1-pokojowe.

W 2025 roku 3 052 mieszkania zmieniły właściciela na terenie Woli, przy medianie ceny 941 440 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2010 roku ceny wzrosły o 182,9%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 20 383 zł.

Mediana ceny sprzedaży 941 440 zł 2025
Mediana ceny za m² 20 383 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 3 052 2025
Ceny w ciągu roku +5,9% mediana
Od 2010 roku +182,9% mediana
Wobec mediany gminy +23,9% Warszawa: 760 000 zł
Wobec mediany krajowej +109,2% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla Woli obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 941 440 zł, czyli 20 383 zł/m², w obserwowanym przedziale od 458 974 zł do 2 027 264 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 250 000 zł do 1 000 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 44% transakcji zawarto między 350 000 zł a 660 000 zł, a 11,2% przekroczyło 1 000 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami jednoizbowymi. Pod względem powierzchni 44,7% sprzedanych lokali ma od 37 do 56 m², a 10,1% przekracza 74 m².

Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Warszawa: 760 000 zł) o 23,9%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 109,2%.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi osiedlami. Najdroższa lokalizacja to Mirów — mediana 670 000 zł (14 458 zł/m², 5 536 transakcji od 2010 roku), dalej Czyste z medianą 635 755 zł (11 938 zł/m²). Powązki: 475 000 zł (9 463 zł/m²). Na drugim biegunie Koło ma najbardziej przystępną medianę: 347 250 zł (9 075 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 338 sprzedaży mieszkań, z medianą 988 165 zł i 22 405 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 1 010 000 zł (22 002 zł/m²) przy 1 982 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Woli rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 338 988 165 zł +5% 22 405 zł/m²
2025 3 052 941 440 zł +5,9% 20 383 zł/m²
2024 2 678 888 875 zł +27,9% 19 382 zł/m²
2023 2 197 695 184 zł +14,8% 15 537 zł/m²
2022 2 719 605 798 zł +9% 13 180 zł/m²
2021 3 237 555 735 zł +19,8% 12 347 zł/m²
2020 3 765 464 050 zł +3,1% 9 740 zł/m²
2019 2 415 450 000 zł +5,7% 10 235 zł/m²
2018 2 922 425 754 zł +10,3% 9 335 zł/m²
2017 3 488 386 000 zł +10,9% 8 226 zł/m²
2016 3 891 348 000 zł -1,6% 7 700 zł/m²
2015 3 395 353 830 zł +1,1% 7 730 zł/m²
2014 1 437 350 000 zł +3,2% 7 293 zł/m²
2013 1 221 339 000 zł +1,1% 7 049 zł/m²
2012 1 015 335 309 zł -0,9% 7 559 zł/m²
2011 907 338 415 zł +1,7% 7 988 zł/m²
2010 809 332 750 zł — 7 921 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Wola: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 3 052
Mediana ceny 941 440 zł
Cena za m² 20 383 zł/m²
Mediana powierzchni 43,8 m²
Typowy przedział 458 974 –
2 027 264 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Woli

Rozkład obliczony na podstawie 39 486 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 250 000 zł 9,4%
250 000 – 350 000 zł 18,7%
350 000 – 660 000 zł 44%
660 000 – 1 000 000 zł 16,7%
Powyżej 1 000 000 zł 11,2%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Woli

Rozkład ceny za m² na podstawie 39 486 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 6 900 zł/m² 9,9%
6 900 – 7 900 zł/m² 17,3%
7 900 – 13 000 zł/m² 43,4%
13 000 – 20 000 zł/m² 19,1%
Powyżej 20 000 zł/m² 10,3%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Woli

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 29 m² 10,3%
29 – 37 m² 16,7%
37 – 56 m² 44,7%
56 – 74 m² 18,2%
Powyżej 74 m² 10,1%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Wola: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 13,4% 350 000 zł 16 708 zł/m²
2 izby 38,4% 389 503 zł 12 725 zł/m²
3 izby 32,2% 500 000 zł 12 251 zł/m²
4 izby 13,4% 632 071 zł 10 803 zł/m²
5 izb 2,3% 850 000 zł 11 023 zł/m²
6 izb i więcej 0,3% 1 198 000 zł 11 658 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Woli

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
6-05-05 4 255 366 391 zł 13 812 zł/m²
6-05-04 2 710 456 555 zł —
6-05-03 2 546 433 615 zł —
6-05-02 1 882 474 700 zł —
6-03-02 1 600 506 200 zł —
6-01-04 1 172 699 840 zł 247 487 zł/m²
6-03-07 916 606 825 zł —
6-04-05 866 634 422 zł 91 925 zł/m²
6-07-10 798 483 862 zł —
6-04-06 786 578 059 zł —

Najdroższe osiedla na terenie Woli

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Osiedle Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Mirów 5 536 670 000 zł 14 458 zł/m²
Czyste 6 318 635 755 zł 11 938 zł/m²
Powązki 1 603 475 000 zł 9 463 zł/m²
Ulrychów 4 453 447 000 zł 9 112 zł/m²
Nowolipki 3 028 412 051 zł 9 891 zł/m²

Najtańsze osiedla na terenie Woli

Osiedle Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Koło 2 054 347 250 zł 9 075 zł/m²
Młynów 5 874 410 000 zł 8 942 zł/m²
Odolany 10 616 410 756 zł 8 091 zł/m²
Nowolipki 3 028 412 051 zł 9 891 zł/m²
Ulrychów 4 453 447 000 zł 9 112 zł/m²

Ceny działek na terenie Woli: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 132 14 737 zł/m² 18 677 125 zł 776 m²
Wszystkie działki 174 12 258 zł/m² 18 573 000 zł 784 m²

Ceny gruntu według osiedli na terenie Woli

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Osiedle Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Mirów 61 72 116 zł/m² 104 000 000 zł
Czyste 23 5 897 zł/m² 11 000 000 zł
Odolany 20 5 647 zł/m² 17 966 918 zł
Ulrychów 21 1 137 zł/m² 635 000 zł

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Woli

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 4 405 3 114 0 79 1 212
2026 (do 17.08) 477 344 0 18 115
Razem 2010–2026 58 152 39 793 0 422 17 937

Zasadnicza część sprzedaży na terenie Woli zamyka się między 458 974 zł a 2 027 264 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 9,4% nieruchomości sprzedano poniżej 250 000 zł, a 11,2% powyżej 1 000 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Woli?

Nieruchomości na terenie Woli kosztują średnio około 1 246 824 zł, czyli około 23 034 zł/m².

Jak duża jest oferta na terenie Woli?

Aktualna oferta to około 2 537 nieruchomości: 2 490 mieszkań i 7 domów oraz 40 innych nieruchomości.

Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Woli?

Oferty zaczynają się od 280 000 zł i sięgają 11 990 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Woli?

Średnio mają około 54 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 232 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 54 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Woli:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój30 m²721 780 zł
2 pokoje44 m²993 476 zł
3 pokoje63 m²1 369 416 zł
4 pokoje101 m²2 629 122 zł
5 pokoi120 m²3 027 240 zł
6 pokoi123 m²2 136 340 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Woli?

Średnio wychodzi około 23 034 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 23 203 zł/m², a dla domów spada do 9 130 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Woli?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.