Mamy 586 nieruchomości na sprzedaż na terenie Mirowa, w cenach od 410 000 zł do 11 990 000 zł, przy średniej cenie 1 564 627 zł.
Ceny nieruchomości Mirowa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na terenie Mirowa wyniosła 1 192 471 zł w 2025 roku, na podstawie 664 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny wzrosły o 20,8%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 28 759 zł.
Mediana ceny sprzedaży
1 192 471 zł
2025
Mediana ceny za m²
28 759 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
664
2025
Ceny w ciągu roku
+20,8%
mediana
Od 2010 roku
+240,7%
mediana
Wobec mediany dzielnicy
+26,7%
Wola: 941 440 zł
Wobec mediany krajowej
+165%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Mirowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 1 192 471 zł, czyli 28 759 zł/m², w obserwowanym przedziale od 550 375 zł do 2 637 704 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 320 000 zł do 1 600 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,5% transakcji zawarto między 470 000 zł a 970 000 zł, a 9,7% przekroczyło 1 600 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami jednoizbowymi. Pod względem powierzchni 45% sprzedanych lokali ma od 36 do 58 m², a 10,2% przekracza 84 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę dzielnicy (Wola: 941 440 zł) o 26,7%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 165%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 31 sprzedaży mieszkań, z medianą 946 856 zł i 27 703 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 1 259 500 zł (30 116 zł/m²) przy 403 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Mirowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
31 |
946 856 zł |
-20,6% |
27 703 zł/m² |
| 2025 |
664 |
1 192 471 zł |
+20,8% |
28 759 zł/m² |
| 2024 |
626 |
987 419 zł |
+34,3% |
22 461 zł/m² |
| 2023 |
345 |
735 000 zł |
+8,7% |
16 763 zł/m² |
| 2022 |
568 |
676 024 zł |
-4,3% |
20 597 zł/m² |
| 2021 |
588 |
706 114 zł |
+13,2% |
15 305 zł/m² |
| 2020 |
428 |
623 925 zł |
+3,4% |
13 408 zł/m² |
| 2019 |
370 |
603 668 zł |
+25,3% |
11 895 zł/m² |
| 2018 |
389 |
481 871 zł |
+12,1% |
11 710 zł/m² |
| 2017 |
257 |
430 000 zł |
+2,4% |
9 583 zł/m² |
| 2016 |
217 |
420 000 zł |
+0,6% |
9 342 zł/m² |
| 2015 |
208 |
417 500 zł |
-18,5% |
8 957 zł/m² |
| 2014 |
202 |
512 500 zł |
+19,7% |
8 587 zł/m² |
| 2013 |
200 |
428 298 zł |
+15% |
8 160 zł/m² |
| 2012 |
149 |
372 500 zł |
-6,3% |
8 308 zł/m² |
| 2011 |
187 |
397 630 zł |
+13,6% |
8 977 zł/m² |
| 2010 |
107 |
350 000 zł |
— |
8 521 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Mirów: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
664 |
| Mediana ceny |
1 192 471 zł |
| Cena za m² |
28 759 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
42,3 m² |
| Typowy przedział |
550 375 – 2 637 704 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Mirowa
Rozkład obliczony na podstawie 5 536 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 320 000 zł |
10,1% |
| 320 000 – 470 000 zł |
17,4% |
| 470 000 – 970 000 zł |
44,5% |
| 970 000 – 1 600 000 zł |
18,3% |
| Powyżej 1 600 000 zł |
9,7% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Mirowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 5 536 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 7 900 zł/m² |
9,8% |
| 7 900 – 11 000 zł/m² |
19,9% |
| 11 000 – 20 000 zł/m² |
41,6% |
| 20 000 – 29 000 zł/m² |
18,8% |
| Powyżej 29 000 zł/m² |
9,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Mirowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 29 m² |
11% |
| 29 – 36 m² |
16,3% |
| 36 – 58 m² |
45% |
| 58 – 84 m² |
17,4% |
| Powyżej 84 m² |
10,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Mirów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
22,8% |
690 089 zł |
27 282 zł/m² |
| 2 izby |
31,8% |
609 140 zł |
18 852 zł/m² |
| 3 izby |
29,1% |
640 000 zł |
14 103 zł/m² |
| 4 izby |
13% |
806 390 zł |
14 279 zł/m² |
| 5 izb |
2,8% |
1 158 681 zł |
13 793 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,6% |
1 946 136 zł |
15 317 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Mirowa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 6-01-04 |
1 172 |
699 840 zł |
247 487 zł/m² |
| 6-01-06 |
667 |
800 000 zł |
44 282 zł/m² |
| 6-01-02 |
568 |
594 377 zł |
— |
| 6-01-07 |
345 |
671 250 zł |
19 581 zł/m² |
| 6-01-01 |
311 |
500 001 zł |
25 507 zł/m² |
| 6-01-08 |
270 |
590 000 zł |
— |
| 6-01-10 |
263 |
586 092 zł |
— |
| 6-01-03 |
237 |
1 115 000 zł |
18 325 zł/m² |
| 6-01-05 |
159 |
484 000 zł |
4 178 zł/m² |
| 6-01-09 |
90 |
500 000 zł |
14 013 zł/m² |
Ceny działek na terenie Mirowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
50 |
68 272 zł/m² |
116 235 000 zł |
595 m² |
| Wszystkie działki |
61 |
72 116 zł/m² |
104 000 000 zł |
826 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Mirowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
859 |
675 |
0 |
18 |
166 |
| 2026 (do 17.08) |
45 |
31 |
0 |
2 |
12 |
| Razem 2010–2026 |
7 110 |
5 593 |
0 |
76 |
1 441 |
W porównaniu z medianą dzielnicy (Wola: 941 440 zł) ceny Mirowa są o 26,7% wyższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to +165%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +240,7%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Mirowa w liczbach
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Mirowa?
Na zakup nieruchomości na terenie Mirowa trzeba przeznaczyć średnio 1 564 627 zł, czyli około 27 289 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Mirowa?
Aktualna oferta to około 586 nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Mirowa?
Ceny wahają się od około 410 000 zł do 11 990 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Mirowa?
Średnio mają około 57 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Mirowa:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 32 m² | 817 884 zł |
| 2 pokoje | 44 m² | 1 148 181 zł |
| 3 pokoje | 64 m² | 1 677 540 zł |
| 4 pokoje | 125 m² | 4 021 324 zł |
| 5 pokoi | 124 m² | 3 389 955 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Mirowa?
Średnia cena to 27 289 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Mirowa?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.