Znajdź 370 nieruchomości na sprzedaż na terenie Czystego, w cenach między 449 000 zł a 4 650 000 zł, przy średniej cenie 1 465 149 zł.
Ceny nieruchomości Czystego według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 900 mieszkań zmieniło właściciela na terenie Czystego, przy medianie ceny 1 064 240 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2010 roku ceny wzrosły o 157%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 23 470 zł.
Mediana ceny sprzedaży
1 064 240 zł
2025
Mediana ceny za m²
23 470 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
900
2025
Ceny w ciągu roku
-2,5%
mediana
Od 2010 roku
+157%
mediana
Wobec mediany dzielnicy
+13%
Wola: 941 440 zł
Wobec mediany krajowej
+136,5%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Czystego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 1 064 240 zł, czyli 23 470 zł/m², w obserwowanym przedziale od 605 380 zł do 2 271 273 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 340 000 zł do 1 400 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 43,4% transakcji zawarto między 460 000 zł a 890 000 zł, a 9,7% przekroczyło 1 400 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami jednoizbowymi. Pod względem powierzchni 45,3% sprzedanych lokali ma od 38 do 59 m², a 9,9% przekracza 80 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę dzielnicy (Wola: 941 440 zł) o 13%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 136,5%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 187 sprzedaży mieszkań, z medianą 1 034 554 zł i 25 873 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 1 078 290 zł (25 761 zł/m²) przy 736 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Czystego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
187 |
1 034 554 zł |
-2,8% |
25 873 zł/m² |
| 2025 |
900 |
1 064 240 zł |
-2,5% |
23 470 zł/m² |
| 2024 |
532 |
1 091 362 zł |
+25% |
20 717 zł/m² |
| 2023 |
377 |
872 779 zł |
+17,5% |
18 467 zł/m² |
| 2022 |
191 |
742 729 zł |
+3,2% |
15 760 zł/m² |
| 2021 |
392 |
720 000 zł |
+30,9% |
15 004 zł/m² |
| 2020 |
492 |
550 000 zł |
+3,5% |
11 431 zł/m² |
| 2019 |
556 |
531 288 zł |
+8,1% |
10 881 zł/m² |
| 2018 |
697 |
491 500 zł |
+14,6% |
11 091 zł/m² |
| 2017 |
318 |
429 034 zł |
-13,4% |
9 558 zł/m² |
| 2016 |
320 |
495 216 zł |
+14,9% |
9 528 zł/m² |
| 2015 |
825 |
431 165 zł |
-7,9% |
9 341 zł/m² |
| 2014 |
138 |
468 013 zł |
-0,5% |
8 291 zł/m² |
| 2013 |
106 |
470 132 zł |
-2,9% |
8 696 zł/m² |
| 2012 |
140 |
484 316 zł |
+18,1% |
9 221 zł/m² |
| 2011 |
85 |
410 000 zł |
-1% |
8 809 zł/m² |
| 2010 |
62 |
414 066 zł |
— |
8 666 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Czyste: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
900 |
| Mediana ceny |
1 064 240 zł |
| Cena za m² |
23 470 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
44 m² |
| Typowy przedział |
605 380 – 2 271 273 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Czystego
Rozkład obliczony na podstawie 6 318 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 340 000 zł |
9,8% |
| 340 000 – 460 000 zł |
18,7% |
| 460 000 – 890 000 zł |
43,4% |
| 890 000 – 1 400 000 zł |
18,4% |
| Powyżej 1 400 000 zł |
9,7% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Czystego
Rozkład ceny za m² na podstawie 6 318 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 8 400 zł/m² |
10,2% |
| 8 400 – 9 800 zł/m² |
17,9% |
| 9 800 – 19 000 zł/m² |
45,7% |
| 19 000 – 26 000 zł/m² |
17% |
| Powyżej 26 000 zł/m² |
9,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Czystego
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 32 m² |
9,2% |
| 32 – 38 m² |
17,3% |
| 38 – 59 m² |
45,3% |
| 59 – 80 m² |
18,3% |
| Powyżej 80 m² |
9,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Czyste: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
17,3% |
473 884 zł |
19 630 zł/m² |
| 2 izby |
42,4% |
539 778 zł |
15 448 zł/m² |
| 3 izby |
26,5% |
691 270 zł |
13 665 zł/m² |
| 4 izby |
11,2% |
837 900 zł |
13 122 zł/m² |
| 5 izb |
2,3% |
1 158 823 zł |
13 787 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,3% |
1 121 014 zł |
11 278 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Czystego
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 6-04-05 |
866 |
634 422 zł |
91 925 zł/m² |
| 6-04-06 |
786 |
578 059 zł |
— |
| 6-04-02 |
719 |
494 525 zł |
— |
| 6-04-08 |
698 |
563 644 zł |
5 722 zł/m² |
| 6-04-09 |
601 |
669 776 zł |
— |
| 6-04-03 |
534 |
500 000 zł |
30 416 zł/m² |
| 6-04-04 |
182 |
470 000 zł |
— |
| 6-04-01 |
159 |
465 000 zł |
3 559 zł/m² |
| 6-04-07 |
5 |
590 000 zł |
— |
Ceny działek na terenie Czystego: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
11 |
21 843 zł/m² |
24 480 000 zł |
829 m² |
| Wszystkie działki |
23 |
5 897 zł/m² |
11 000 000 zł |
829 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Czystego
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
1 170 |
905 |
0 |
2 |
263 |
| 2026 (do 17.08) |
202 |
188 |
0 |
1 |
13 |
| Razem 2010–2026 |
9 249 |
6 348 |
0 |
30 |
2 871 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Czystego zamyka się między 605 380 zł a 2 271 273 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 9,8% nieruchomości sprzedano poniżej 340 000 zł, a 9,7% powyżej 1 400 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Czystego w liczbach
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Czystego?
Licz się ze średnią kwotą 1 465 149 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Czystego, czyli około 26 285 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Czystego?
W tej chwili do wyboru są 370 nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 449 000 zł do 4 650 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Czystego?
Zazwyczaj oferują około 56 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Czystego:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 34 m² | 911 459 zł |
| 2 pokoje | 45 m² | 1 158 655 zł |
| 3 pokoje | 67 m² | 1 791 772 zł |
| 4 pokoje | 97 m² | 2 601 797 zł |
| 6 pokoi | 60 m² | 1 099 000 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Czystego?
Średnio wychodzi około 26 285 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Czystego?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.