Mamy 295 nieruchomości na sprzedaż na terenie Ulrychowa, w cenach od 339 000 zł do 3 525 816 zł, przy średniej cenie 1 001 609 zł.
Ceny nieruchomości Ulrychowa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Mediana ceny sprzedaży na terenie Ulrychowa wyniosła 838 544 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie dzielnicy (Wola) mediana to 941 440 zł. Zmiana roczna: +5,8%.
Mediana ceny sprzedaży
838 544 zł
2025
Mediana ceny za m²
17 457 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
492
2025
Ceny w ciągu roku
+5,8%
mediana
Od 2010 roku
+130,2%
mediana
Wobec mediany dzielnicy
-10,9%
Wola: 941 440 zł
Wobec mediany krajowej
+86,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Ulrychowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 838 544 zł, czyli 17 457 zł/m², w obserwowanym przedziale od 485 000 zł do 1 538 714 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 250 000 zł do 920 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,3% transakcji zawarto między 340 000 zł a 620 000 zł, a 10,1% przekroczyło 920 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,4% sprzedanych lokali ma od 38 do 59 m², a 9,8% przekracza 77 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 10,9% niższa od mediany dzielnicy (Wola: 941 440 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 86,3%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 29 sprzedaży mieszkań, z medianą 880 000 zł i 19 391 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 884 054 zł (17 736 zł/m²) przy 378 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Ulrychowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
29 |
880 000 zł |
+4,9% |
19 391 zł/m² |
| 2025 |
492 |
838 544 zł |
+5,8% |
17 457 zł/m² |
| 2024 |
278 |
792 317 zł |
+23,8% |
16 536 zł/m² |
| 2023 |
259 |
640 000 zł |
+23,2% |
14 734 zł/m² |
| 2022 |
343 |
519 558 zł |
+5,3% |
12 253 zł/m² |
| 2021 |
284 |
493 500 zł |
+1,9% |
10 964 zł/m² |
| 2020 |
494 |
484 513 zł |
+16,8% |
9 453 zł/m² |
| 2019 |
379 |
415 000 zł |
+15,4% |
8 487 zł/m² |
| 2018 |
278 |
359 687 zł |
+7,4% |
7 941 zł/m² |
| 2017 |
159 |
335 000 zł |
+8,5% |
7 923 zł/m² |
| 2016 |
246 |
308 750 zł |
-10,8% |
7 247 zł/m² |
| 2015 |
390 |
346 033 zł |
+2,8% |
7 019 zł/m² |
| 2014 |
196 |
336 750 zł |
-15,2% |
6 918 zł/m² |
| 2013 |
175 |
397 000 zł |
+19,3% |
6 860 zł/m² |
| 2012 |
118 |
332 800 zł |
-8,9% |
7 158 zł/m² |
| 2011 |
156 |
365 356 zł |
+0,3% |
7 769 zł/m² |
| 2010 |
177 |
364 219 zł |
— |
7 859 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Ulrychów: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
492 |
| Mediana ceny |
838 544 zł |
| Cena za m² |
17 457 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48,6 m² |
| Typowy przedział |
485 000 – 1 538 714 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Ulrychowa
Rozkład obliczony na podstawie 4 453 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 250 000 zł |
9,8% |
| 250 000 – 340 000 zł |
17,2% |
| 340 000 – 620 000 zł |
44,3% |
| 620 000 – 920 000 zł |
18,5% |
| Powyżej 920 000 zł |
10,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Ulrychowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 4 453 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 6 600 zł/m² |
10,5% |
| 6 600 – 7 500 zł/m² |
17,3% |
| 7 500 – 13 000 zł/m² |
46% |
| 13 000 – 17 000 zł/m² |
14,9% |
| Powyżej 17 000 zł/m² |
11,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Ulrychowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 28 m² |
10,2% |
| 28 – 38 m² |
17,6% |
| 38 – 59 m² |
44,4% |
| 59 – 77 m² |
18% |
| Powyżej 77 m² |
9,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Ulrychów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
8,3% |
295 000 zł |
11 948 zł/m² |
| 2 izby |
29,9% |
376 800 zł |
10 957 zł/m² |
| 3 izby |
37,9% |
440 000 zł |
10 551 zł/m² |
| 4 izby |
19,1% |
580 000 zł |
9 872 zł/m² |
| 5 izb |
4,5% |
761 309 zł |
9 258 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,2% |
958 939 zł |
9 991 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Ulrychowa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 6-07-10 |
798 |
483 862 zł |
— |
| 6-07-03 |
487 |
400 000 zł |
— |
| 6-07-07 |
463 |
705 000 zł |
— |
| 6-07-01 |
451 |
535 000 zł |
3 376 zł/m² |
| 6-07-08 |
434 |
380 500 zł |
— |
| 6-07-11 |
432 |
579 300 zł |
— |
| 6-07-05 |
78 |
427 500 zł |
— |
| 6-07-02 |
47 |
552 000 zł |
— |
| 6-07-06 |
39 |
— |
1 137 zł/m² |
| 6-07-12 |
32 |
1 172 500 zł |
— |
Ceny działek na terenie Ulrychowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
15 |
1 137 zł/m² |
900 000 zł |
539 m² |
| Wszystkie działki |
21 |
1 137 zł/m² |
635 000 zł |
539 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Ulrychowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
783 |
502 |
0 |
1 |
280 |
| 2026 (do 17.08) |
71 |
30 |
0 |
3 |
38 |
| Razem 2010–2026 |
6 202 |
4 486 |
0 |
39 |
1 677 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Ulrychowa zamyka się między 485 000 zł a 1 538 714 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 9,8% nieruchomości sprzedano poniżej 250 000 zł, a 10,1% powyżej 920 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Ulrychowa: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Ulrychowa?
Na zakup nieruchomości na terenie Ulrychowa trzeba przeznaczyć średnio 1 001 609 zł, czyli około 18 673 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 295: 290 mieszkań i 5 domów.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Ulrychowa?
Ceny wahają się od około 339 000 zł do 3 525 816 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Ulrychowa?
Zazwyczaj oferują około 54 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 301 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 49 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Ulrychowa:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 26 m² | 531 033 zł |
| 2 pokoje | 42 m² | 846 402 zł |
| 3 pokoje | 55 m² | 952 386 zł |
| 4 pokoje | 99 m² | 2 265 531 zł |
| 5 pokoi | 109 m² | 2 669 737 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 18 673 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 19 748 zł/m², a dla domów spada do 8 439 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Ulrychowa?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.