Mamy 324 nieruchomości na sprzedaż na terenie Młynowa, w cenach od 419 000 zł do 2 924 769 zł, przy średniej cenie 1 051 115 zł.
Ceny nieruchomości Młynowa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile kosztuje nieruchomość na terenie Młynowa? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 685 000 zł — to mediana wyliczona z 300 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2010 roku zmiana wynosi +130,3%.
Mediana ceny sprzedaży
685 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
16 958 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
300
2025
Ceny w ciągu roku
-4,9%
mediana
Od 2010 roku
+130,3%
mediana
Wobec mediany dzielnicy
-27,2%
Wola: 941 440 zł
Wobec mediany krajowej
+52,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Młynowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 685 000 zł, czyli 16 958 zł/m², w obserwowanym przedziale od 399 750 zł do 1 400 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 220 000 zł do 780 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 43,6% transakcji zawarto między 310 000 zł a 540 000 zł, a 10,1% przekroczyło 780 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 42,2% sprzedanych lokali ma od 37 do 53 m², a 9,8% przekracza 71 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 27,2% niższa od mediany dzielnicy (Wola: 941 440 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 52,2%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 24 sprzedaże mieszkań, z medianą 679 500 zł i 16 376 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 710 000 zł (17 260 zł/m²) przy 141 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Młynowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
24 |
679 500 zł |
-0,8% |
16 376 zł/m² |
| 2025 |
300 |
685 000 zł |
-4,9% |
16 958 zł/m² |
| 2024 |
301 |
720 000 zł |
+20% |
17 502 zł/m² |
| 2023 |
301 |
600 000 zł |
+7,1% |
14 122 zł/m² |
| 2022 |
432 |
560 000 zł |
+10,8% |
12 657 zł/m² |
| 2021 |
554 |
505 500 zł |
+18,9% |
11 507 zł/m² |
| 2020 |
323 |
425 000 zł |
+6,5% |
10 470 zł/m² |
| 2019 |
321 |
399 000 zł |
+2,2% |
9 699 zł/m² |
| 2018 |
432 |
390 500 zł |
+1,1% |
8 755 zł/m² |
| 2017 |
718 |
386 441 zł |
+26,4% |
8 387 zł/m² |
| 2016 |
398 |
305 743 zł |
+1,9% |
7 494 zł/m² |
| 2015 |
496 |
300 000 zł |
-6,7% |
7 550 zł/m² |
| 2014 |
332 |
321 590 zł |
+7,2% |
7 150 zł/m² |
| 2013 |
293 |
300 000 zł |
-3,8% |
6 614 zł/m² |
| 2012 |
257 |
312 000 zł |
+0,3% |
7 197 zł/m² |
| 2011 |
202 |
311 000 zł |
+4,5% |
7 619 zł/m² |
| 2010 |
190 |
297 500 zł |
— |
7 800 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Młynów: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
300 |
| Mediana ceny |
685 000 zł |
| Cena za m² |
16 958 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
42,9 m² |
| Typowy przedział |
399 750 – 1 400 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Młynowa
Rozkład obliczony na podstawie 5 874 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 220 000 zł |
9,2% |
| 220 000 – 310 000 zł |
18,3% |
| 310 000 – 540 000 zł |
43,6% |
| 540 000 – 780 000 zł |
18,8% |
| Powyżej 780 000 zł |
10,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Młynowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 5 874 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 6 300 zł/m² |
10,1% |
| 6 300 – 7 600 zł/m² |
18,2% |
| 7 600 – 11 000 zł/m² |
40,3% |
| 11 000 – 16 000 zł/m² |
21,3% |
| Powyżej 16 000 zł/m² |
10,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Młynowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 27 m² |
10,4% |
| 27 – 37 m² |
19,6% |
| 37 – 53 m² |
42,2% |
| 53 – 71 m² |
18% |
| Powyżej 71 m² |
9,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Młynów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
11,6% |
265 742 zł |
11 694 zł/m² |
| 2 izby |
34,6% |
353 400 zł |
13 883 zł/m² |
| 3 izby |
36,1% |
445 000 zł |
17 293 zł/m² |
| 4 izby |
15,5% |
565 000 zł |
9 471 zł/m² |
| 5 izb |
1,9% |
822 500 zł |
9 455 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,3% |
1 150 054 zł |
8 739 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Młynowa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 6-03-07 |
916 |
606 825 zł |
— |
| 6-03-18 |
725 |
417 375 zł |
— |
| 6-03-08 |
716 |
589 416 zł |
2 858 zł/m² |
| 6-03-11 |
415 |
420 000 zł |
— |
| 6-03-16 |
387 |
520 000 zł |
54 821 zł/m² |
| 6-03-13 |
370 |
380 000 zł |
— |
| 6-03-19 |
284 |
441 630 zł |
— |
| 6-03-10 |
229 |
420 000 zł |
— |
| 6-03-15 |
207 |
438 000 zł |
— |
| 6-03-14 |
194 |
452 500 zł |
— |
Ceny działek na terenie Młynowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
11 |
24 117 zł/m² |
19 438 500 zł |
746 m² |
| Wszystkie działki |
17 |
24 117 zł/m² |
19 438 500 zł |
746 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Młynowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
383 |
311 |
0 |
0 |
72 |
| 2026 (do 17.08) |
32 |
25 |
0 |
0 |
7 |
| Razem 2010–2026 |
7 675 |
5 922 |
0 |
17 |
1 736 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Młynowa to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 445 000 zł. W ciągu roku mediana straciła 4,9%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Młynowa: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Młynowa?
Nieruchomości na terenie Młynowa kosztują średnio około 1 051 115 zł, czyli około 20 850 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Młynowa?
W tej chwili do wyboru są 324 nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Młynowa?
Znajdziesz tu oferty od 419 000 zł do 2 924 769 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 50 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Młynowa:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 29 m² | 577 114 zł |
| 2 pokoje | 45 m² | 954 601 zł |
| 3 pokoje | 59 m² | 1 225 415 zł |
| 4 pokoje | 80 m² | 1 797 246 zł |
| 5 pokoi | 108 m² | 1 992 500 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Młynowa?
Średnio wychodzi około 20 850 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Młynowa?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.