Domy i mieszkania na sprzedaż Ursus

Mamy 1 145 nieruchomości na sprzedaż na terenie Ursusa, w cenach od 320 000 zł do 4 990 000 zł, przy średniej cenie 944 041 zł.

Średnia cena 944 041 zł cena sprzedaży
Przedział cen 320 000–4 990 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 70 m² na nieruchomość
Cena za m² 13 422 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

1 145 łącznie
74% mieszkania
  • Mieszkania 73,8%
    845 nieruchomości
  • Domy 5,6%
    64 nieruchomości
  • Inne typy nieruchomości 20,6%
    236 nieruchomości

Ile pokoi

909 łącznie
37% 2 pokoje
  • 1 pokój 6,8%
    62 nieruchomości
  • 2 pokoje 37,2%
    338 nieruchomości
  • 3 pokoje 29,6%
    269 nieruchomości
  • 4 pokoje 18,9%
    172 nieruchomości
  • 5+ pokoi 7,5%
    68 nieruchomości

Przedziały cenowe

909 łącznie
  • 320 000–630 000 zł 20,9%
    190 nieruchomości
  • 630 000–755 000 zł 21,5%
    195 nieruchomości
  • 755 000–875 000 zł 19,7%
    179 nieruchomości
  • 875 000–1 110 000 zł 19,0%
    173 nieruchomości
  • 1 110 000–4 995 000 zł 18,9%
    172 nieruchomości

Przedziały powierzchni

909 łącznie
  • 10–40 m² 20,9%
    190 nieruchomości
  • 40–50 m² 20,2%
    184 nieruchomości
  • 50–60 m² 18,9%
    172 nieruchomości
  • 60–70 m² 21,0%
    191 nieruchomości
  • 70–1 060 m² 18,9%
    172 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 54 m² 287 m²
Cena za metr kwadratowy 15 619 zł/m² 7 977 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Łączna oferta na sprzedaż na terenie Ursusa sięga 1 145 nieruchomości, w podziale na 845 mieszkań i 64 domy oraz 236 innych nieruchomości; mieszkania dominują z udziałem 93%. Pod względem metrażu i ceny mieszkania oscylują wokół 54 m² i 15 619 zł/m², a domy wokół 287 m² i 7 977 zł/m².

Pod względem typu największą część oferty stanowią mieszkania 2-pokojowe, a dalej opcje 3- i 4-pokojowe.

Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny Ursusa oscylowały w 2025 roku wokół 647 643 zł (mediana). To około 13 578 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 56,9% sprzedaży od 2010 roku.

Mediana ceny sprzedaży 647 643 zł 2025
Mediana ceny za m² 13 578 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 3 184 2025
Ceny w ciągu roku +8,8% mediana
Od 2010 roku +77,4% mediana
Wobec mediany gminy -14,8% Warszawa: 760 000 zł
Wobec mediany krajowej +43,9% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla Ursusa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 647 643 zł, czyli 13 578 zł/m², w obserwowanym przedziale od 370 032 zł do 1 076 641 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 270 000 zł do 790 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 43,1% transakcji zawarto między 350 000 zł a 580 000 zł, a 10,1% przekroczyło 790 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,8% sprzedanych lokali ma od 41 do 61 m², a 10,3% przekracza 75 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 14,8% niższa od mediany gminy (Warszawa: 760 000 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 43,9%.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi osiedlami. Najdroższa lokalizacja to Szamoty — mediana 500 000 zł (10 800 zł/m², 5 560 transakcji od 2010 roku), dalej Niedźwiadek z medianą 440 288 zł (9 209 zł/m²). Skorosze: 426 738 zł (7 809 zł/m²). Na drugim biegunie Czechowice ma najbardziej przystępną medianę: 400 000 zł (7 466 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 172 sprzedaże mieszkań, z medianą 720 000 zł i 15 232 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 667 999 zł (13 839 zł/m²) przy 1 949 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Ursusa rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 172 720 000 zł +11,2% 15 232 zł/m²
2025 3 184 647 643 zł +8,8% 13 578 zł/m²
2024 1 623 595 000 zł +8,4% 11 364 zł/m²
2023 1 218 548 672 zł +11,9% 10 162 zł/m²
2022 1 088 490 109 zł +3,6% 9 577 zł/m²
2021 1 129 473 000 zł +19,8% 8 639 zł/m²
2020 1 096 394 968 zł +4,5% 7 604 zł/m²
2019 816 378 000 zł +7,4% 7 183 zł/m²
2018 991 352 000 zł +1,7% 6 973 zł/m²
2017 963 345 952 zł +3,3% 6 920 zł/m²
2016 928 334 880 zł +1,5% 6 731 zł/m²
2015 584 330 000 zł -0,9% 6 413 zł/m²
2014 479 333 000 zł +3,2% 6 311 zł/m²
2013 466 322 602 zł -7,8% 6 294 zł/m²
2012 454 350 000 zł -5,9% 6 738 zł/m²
2011 479 372 000 zł +1,9% 7 267 zł/m²
2010 427 365 000 zł — 7 248 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Ursus: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 3 184
Mediana ceny 647 643 zł
Cena za m² 13 578 zł/m²
Mediana powierzchni 44,6 m²
Typowy przedział 370 032 –
1 076 641 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Ursusa

Rozkład obliczony na podstawie 16 097 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 270 000 zł 10,5%
270 000 – 350 000 zł 17,8%
350 000 – 580 000 zł 43,1%
580 000 – 790 000 zł 18,5%
Powyżej 790 000 zł 10,1%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Ursusa

Rozkład ceny za m² na podstawie 16 097 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 6 200 zł/m² 9,8%
6 200 – 7 100 zł/m² 17,9%
7 100 – 11 000 zł/m² 40,7%
11 000 – 15 000 zł/m² 23,1%
Powyżej 15 000 zł/m² 8,4%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Ursusa

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 33 m² 9,2%
33 – 41 m² 18,1%
41 – 61 m² 44,8%
61 – 75 m² 17,6%
Powyżej 75 m² 10,3%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Ursus: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 6,2% 310 000 zł 10 705 zł/m²
2 izby 40,6% 380 000 zł 10 146 zł/m²
3 izby 33,2% 480 000 zł 9 343 zł/m²
4 izby 16,8% 564 500 zł 9 189 zł/m²
5 izb 2,8% 650 000 zł 8 756 zł/m²
6 izb i więcej 0,4% 892 000 zł 7 167 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Ursusa

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
2-09-09 3 200 397 468 zł 1 383 zł/m²
2-11-15 1 791 460 000 zł 2 834 zł/m²
2-11-16 1 208 480 000 zł 1 052 zł/m²
2-11-09 795 405 000 zł 1 475 zł/m²
2-11-08 549 520 000 zł 1 732 zł/m²
2-09-04 419 462 500 zł 1 536 zł/m²
2-11-13 335 356 626 zł —
2-11-14 244 355 000 zł —
2-11-10 238 409 123 zł 650 zł/m²
2-09-07 169 400 000 zł 437 zł/m²

Mediana ceny według osiedli na terenie Ursusa

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Osiedle Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Szamoty 5 560 500 000 zł 10 800 zł/m²
Niedźwiadek 704 440 288 zł 9 209 zł/m²
Skorosze 7 146 426 738 zł 7 809 zł/m²
Gołąbki 1 654 408 806 zł 7 505 zł/m²
Czechowice 1 031 400 000 zł 7 466 zł/m²

Ceny działek na terenie Ursusa: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 115 1 267 zł/m² 3 000 000 zł 1 688 m²
Grunty rolne 25 1 915 zł/m² 6 089 912 zł 2 195 m²
Wszystkie działki 255 1 195 zł/m² 1 800 000 zł 1 064 m²

Ceny gruntu według osiedli na terenie Ursusa

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Osiedle Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Szamoty 47 2 638 zł/m² 19 817 771 zł
Skorosze 70 1 465 zł/m² 2 976 000 zł
Czechowice 57 1 102 zł/m² 730 000 zł
Gołąbki 66 1 036 zł/m² 1 100 209 zł

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Ursusa

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 3 801 3 214 0 34 553
2026 (do 17.08) 231 176 0 12 43
Razem 2010–2026 20 731 16 189 0 314 4 228

W porównaniu z medianą gminy (Warszawa: 760 000 zł) ceny Ursusa są o 14,8% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to +43,9%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +77,4%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Ursusa?

Na zakup nieruchomości na terenie Ursusa trzeba przeznaczyć średnio 944 041 zł, czyli około 13 422 zł/m².

Jak duża jest oferta na terenie Ursusa?

Obecnie dostępnych ofert: 1 145: 845 mieszkań i 64 domy oraz 236 innych nieruchomości.

Jaki jest przedział cen na terenie Ursusa?

Oferty zaczynają się od 320 000 zł i sięgają 4 990 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Średnio mają około 70 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 287 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 54 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Ursusa:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój32 m²556 011 zł
2 pokoje42 m²675 080 zł
3 pokoje61 m²940 143 zł
4 pokoje74 m²1 085 345 zł
5 pokoi145 m²1 823 909 zł
6 pokoi214 m²2 163 696 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Ursusa?

Wynosi ona około 13 422 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 15 619 zł/m², a dla domów spada do 7 977 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Ursusa?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.