Domy i mieszkania na sprzedaż Pyry

Znajdź 87 nieruchomości na sprzedaż na terenie Pyr, w cenach między 385 000 zł a 8 000 000 zł, przy średniej cenie 2 597 783 zł.

Średnia cena 2 597 783 zł cena sprzedaży
Przedział cen 385 000–8 000 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 252 m² na nieruchomość
Cena za m² 10 303 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

87 łącznie
66% domy
  • Mieszkania 34,5%
    30 nieruchomości
  • Domy 65,5%
    57 nieruchomości

Ile pokoi

87 łącznie
59% 5+ pokoi
  • 1 pokój 9,2%
    8 nieruchomości
  • 2 pokoje 10,3%
    9 nieruchomości
  • 3 pokoje 18,4%
    16 nieruchomości
  • 4 pokoje 3,4%
    3 nieruchomości
  • 5+ pokoi 58,6%
    51 nieruchomości

Przedziały cenowe

87 łącznie
  • 385 000–1 200 000 zł 20,7%
    18 nieruchomości
  • 1 350 000–1 995 000 zł 25,3%
    22 nieruchomości
  • 2 100 000–2 705 000 zł 16,1%
    14 nieruchomości
  • 2 890 000–3 955 000 zł 19,5%
    17 nieruchomości
  • 4 150 000–8 005 000 zł 18,4%
    16 nieruchomości

Przedziały powierzchni

87 łącznie
  • 10–80 m² 23,0%
    20 nieruchomości
  • 80–180 m² 17,2%
    15 nieruchomości
  • 180–310 m² 24,1%
    21 nieruchomości
  • 310–430 m² 17,2%
    15 nieruchomości
  • 430–680 m² 18,4%
    16 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 66 m² 350 m²
Cena za metr kwadratowy 18 333 zł/m² 9 505 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Łączna oferta na sprzedaż na terenie Pyr sięga 87 nieruchomości, w podziale na 57 domów i 30 mieszkań; domy dominują z udziałem 66%. Pod względem metrażu i ceny domy oscylują wokół 350 m² i 9 505 zł/m², a mieszkania wokół 66 m² i 18 333 zł/m².

Domy 6-pokojowe występują najczęściej; następne w kolejności są opcje 7- i 5-pokojowe.

Ile kosztuje nieruchomość na terenie Pyr? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 1 800 000 zł — to mediana wyliczona z 7 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2011 roku zmiana wynosi +333,7%.

Mediana ceny sprzedaży 1 800 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 13 851 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 7 2025
Ceny w ciągu roku +106,9% mediana
Od 2011 roku +333,7% mediana
Wobec mediany dzielnicy +100% Ursynów: 900 000 zł
Wobec mediany krajowej +300% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla Pyr obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 1 800 000 zł, czyli 13 851 zł/m², w obserwowanym przedziale od 612 500 zł do 2 718 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 290 000 zł do 1 100 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 43,6% transakcji zawarto między 400 000 zł a 830 000 zł, a 11,4% przekroczyło 1 100 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 45,5% sprzedanych lokali ma od 51 do 90 m², a 11,4% przekracza 110 m².

Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę dzielnicy (Ursynów: 900 000 zł) o 100%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 300%.

W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 1 849 000 zł (11 753 zł/m²) przy 5 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Pyr rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 3 1 849 000 zł +2,7% 11 622 zł/m²
2025 7 1 800 000 zł +106,9% 13 851 zł/m²
2024 6 870 000 zł +15,2% 15 070 zł/m²
2023 10 755 000 zł -17,3% 13 217 zł/m²
2022 9 913 000 zł +33,3% 11 189 zł/m²
2021 9 685 000 zł +10,5% 10 335 zł/m²
2020 15 620 000 zł +47,6% 9 179 zł/m²
2019 15 420 000 zł -8,7% 7 701 zł/m²
2018 10 460 000 zł -43,9% 6 943 zł/m²
2017 61 819 954 zł +118,9% 9 143 zł/m²
2016 24 374 625 zł -6,9% 6 637 zł/m²
2015 6 402 500 zł +15% 6 082 zł/m²
2014 11 350 000 zł +9,4% 5 796 zł/m²
2013 7 320 000 zł -8,6% 6 190 zł/m²
2012 5 350 000 zł -15,7% 6 354 zł/m²
2011 9 415 000 zł -7,8% 6 647 zł/m²
2010 4 450 000 zł — 7 789 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Pyry: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 7
Mediana ceny 1 800 000 zł
Cena za m² 13 851 zł/m²
Mediana powierzchni 75 m²
Typowy przedział 612 500 –
2 718 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Pyr

Rozkład obliczony na podstawie 211 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 290 000 zł 10%
290 000 – 400 000 zł 18%
400 000 – 830 000 zł 43,6%
830 000 – 1 100 000 zł 17,1%
Powyżej 1 100 000 zł 11,4%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Pyr

Rozkład ceny za m² na podstawie 211 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 5 300 zł/m² 10%
5 300 – 6 700 zł/m² 18%
6 700 – 9 800 zł/m² 43,6%
9 800 – 13 000 zł/m² 18%
Powyżej 13 000 zł/m² 10,4%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Pyr

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 44 m² 9%
44 – 51 m² 18,5%
51 – 90 m² 45,5%
90 – 110 m² 15,6%
Powyżej 110 m² 11,4%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Pyry: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 2,4% 290 000 zł 7 214 zł/m²
2 izby 18,2% 435 876 zł 9 335 zł/m²
3 izby 40,7% 430 000 zł 9 262 zł/m²
4 izby 29,2% 730 380 zł 8 714 zł/m²
5 izb 8,6% 1 005 288 zł 8 222 zł/m²
6 izb i więcej 1% 2 695 000 zł 12 198 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Pyr

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
1-09-23 194 760 000 zł —
1-09-33 130 490 000 zł 1 036 zł/m²
1-09-25 44 685 000 zł 837 zł/m²
1-09-42 39 — 11 267 zł/m²
1-09-26 31 — 1 067 zł/m²
1-09-43 29 — 987 zł/m²
1-09-44 26 1 060 000 zł 1 529 zł/m²
1-09-34 25 350 000 zł —
1-09-24 19 — 1 877 zł/m²
1-09-53 5 — —

Ceny działek na terenie Pyr: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 35 1 215 zł/m² 1 040 000 zł 792 m²
Wszystkie działki 54 1 215 zł/m² 997 500 zł 771 m²

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Pyr

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 50 7 0 14 29
2026 (do 17.08) 12 3 0 3 6
Razem 2010–2026 715 212 0 95 408

Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Pyr to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 430 000 zł. W ciągu roku mediana zyskała 106,9%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Pyr?

Licz się ze średnią kwotą 2 597 783 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Pyr, czyli około 10 303 zł/m².

Jak duża jest oferta na terenie Pyr?

W tej chwili do wyboru są 87 nieruchomości: 57 domów i 30 mieszkań.

Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Pyr?

Oferty zaczynają się od 385 000 zł i sięgają 8 000 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Pyr?

Średnia powierzchnia to około 252 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 350 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 66 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Pyr:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój27 m²526 250 zł
2 pokoje52 m²1 061 211 zł
3 pokoje83 m²1 359 450 zł
5 pokoi207 m²2 551 000 zł
6 pokoi326 m²2 943 750 zł

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Pyr?

Wynosi ona około 10 303 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 18 333 zł/m², a dla domów spada do 9 505 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Pyr?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 6-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 7-pokojowy dom.