Domy i mieszkania na sprzedaż Ursynów Centrum

Mamy 389 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Ursynów Centrum, w cenach od 420 000 zł do 4 073 695 zł, przy średniej cenie 1 222 205 zł.

Średnia cena 1 222 205 zł cena sprzedaży
Przedział cen 420 000–4 073 695 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 64 m² na nieruchomość
Cena za m² 19 144 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

389 łącznie
97% mieszkania
  • Mieszkania 97,2%
    378 nieruchomości
  • Domy 2,8%
    11 nieruchomości

Ile pokoi

389 łącznie
40% 2 pokoje
  • 1 pokój 9,0%
    35 nieruchomości
  • 2 pokoje 40,4%
    157 nieruchomości
  • 3 pokoje 32,6%
    127 nieruchomości
  • 4 pokoje 13,6%
    53 nieruchomości
  • 5+ pokoi 4,4%
    17 nieruchomości

Przedziały cenowe

389 łącznie
  • 420 000–780 000 zł 20,1%
    78 nieruchomości
  • 780 000–940 000 zł 20,1%
    78 nieruchomości
  • 940 000–1 125 000 zł 20,8%
    81 nieruchomości
  • 1 125 000–1 440 000 zł 20,1%
    78 nieruchomości
  • 1 440 000–4 075 000 zł 19,0%
    74 nieruchomości

Przedziały powierzchni

389 łącznie
  • 20–40 m² 21,9%
    85 nieruchomości
  • 40–50 m² 19,0%
    74 nieruchomości
  • 50–60 m² 23,9%
    93 nieruchomości
  • 60–80 m² 19,5%
    76 nieruchomości
  • 80–350 m² 15,7%
    61 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 56 m² 320 m²
Cena za metr kwadratowy 20 641 zł/m² 10 080 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Łączna oferta na sprzedaż na osiedlu Ursynów Centrum sięga 389 nieruchomości, w podziale na 378 mieszkań i 11 domów; mieszkania dominują z udziałem 97%. Pod względem metrażu i ceny mieszkania oscylują wokół 56 m² i 20 641 zł/m², a domy wokół 320 m² i 10 080 zł/m².

Pod względem typu największą część oferty stanowią mieszkania 2-pokojowe, a dalej opcje 3- i 4-pokojowe.

Ile naprawdę są warte nieruchomości na osiedlu Ursynów Centrum? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 835 302 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 567 568 zł a 1 570 000 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.

Mediana ceny sprzedaży 835 302 zł 2025
Mediana ceny za m² 17 137 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 256 2025
Ceny w ciągu roku -2% mediana
Od 2010 roku +86,7% mediana
Wobec mediany dzielnicy -7,2% Ursynów: 900 000 zł
Wobec mediany krajowej +85,6% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla osiedla Ursynów Centrum obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 835 302 zł, czyli 17 137 zł/m², w obserwowanym przedziale od 567 568 zł do 1 570 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 330 000 zł do 1 100 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 43,1% transakcji zawarto między 440 000 zł a 780 000 zł, a 11,4% przekroczyło 1 100 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 48,1% sprzedanych lokali ma od 47 do 69 m², a 10,1% przekracza 95 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 7,2% niższa od mediany dzielnicy (Ursynów: 900 000 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 85,6%.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 14 sprzedaży mieszkań, z medianą 912 013 zł i 17 804 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 846 719 zł (17 181 zł/m²) przy 206 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Ursynów Centrum rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 14 912 013 zł +9,2% 17 804 zł/m²
2025 256 835 302 zł -2% 17 137 zł/m²
2024 74 852 500 zł +15% 16 517 zł/m²
2023 90 741 000 zł +2% 13 367 zł/m²
2022 78 726 500 zł +11,8% 13 240 zł/m²
2021 108 650 000 zł +7,4% 11 622 zł/m²
2020 126 605 000 zł +3,4% 10 540 zł/m²
2019 164 585 368 zł +11,5% 10 126 zł/m²
2018 92 524 900 zł +15,8% 9 030 zł/m²
2017 117 453 147 zł +5,9% 8 730 zł/m²
2016 95 428 000 zł -2,5% 7 912 zł/m²
2015 83 439 000 zł +0,2% 7 787 zł/m²
2014 123 438 000 zł -6,8% 8 051 zł/m²
2013 143 470 000 zł +8,1% 8 231 zł/m²
2012 96 434 780 zł -4,7% 7 431 zł/m²
2011 78 456 000 zł +1,9% 8 977 zł/m²
2010 108 447 500 zł — 7 968 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Ursynów Centrum: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 256
Mediana ceny 835 302 zł
Cena za m² 17 137 zł/m²
Mediana powierzchni 53,7 m²
Typowy przedział 567 568 –
1 570 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Ursynów Centrum

Rozkład obliczony na podstawie 1 845 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 330 000 zł 9,9%
330 000 – 440 000 zł 18,5%
440 000 – 780 000 zł 43,1%
780 000 – 1 100 000 zł 17%
Powyżej 1 100 000 zł 11,4%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Ursynów Centrum

Rozkład ceny za m² na podstawie 1 845 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 6 500 zł/m² 10,3%
6 500 – 8 100 zł/m² 17,2%
8 100 – 12 000 zł/m² 43,1%
12 000 – 17 000 zł/m² 18%
Powyżej 17 000 zł/m² 11,4%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Ursynów Centrum

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 38 m² 9,9%
38 – 47 m² 15,2%
47 – 69 m² 48,1%
69 – 95 m² 16,7%
Powyżej 95 m² 10,1%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Ursynów Centrum: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 3,9% 351 500 zł 13 454 zł/m²
2 izby 22,3% 488 000 zł 12 080 zł/m²
3 izby 38,8% 550 000 zł 11 189 zł/m²
4 izby 24,2% 660 000 zł 9 709 zł/m²
5 izb 8,8% 945 000 zł 9 413 zł/m²
6 izb i więcej 2,2% 1 222 948 zł 8 257 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Ursynów Centrum

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
1-10-22 374 635 000 zł —
1-10-23 284 635 000 zł —
1-10-24 204 936 800 zł 341 zł/m²
1-10-27 106 420 000 zł —
1-10-21 74 466 000 zł —
1-10-17 72 590 000 zł —
1-10-29 51 822 500 zł 11 292 zł/m²
1-10-35 48 1 100 000 zł —
1-10-18 39 521 893 zł —
1-10-20 15 — 1 825 zł/m²

Ceny działek na osiedlu Ursynów Centrum: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 22 11 292 zł/m² 13 343 040 zł 1 566 m²
Wszystkie działki 34 2 081 zł/m² 2 388 986 zł 1 377 m²

Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Ursynów Centrum

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 348 258 0 4 86
2026 (do 17.08) 36 14 0 2 20
Razem 2010–2026 2 787 1 858 0 45 884

W porównaniu z medianą dzielnicy (Ursynów: 900 000 zł) ceny osiedla Ursynów Centrum są o 7,2% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to +85,6%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +86,7%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Ursynów Centrum?

Nieruchomości na osiedlu Ursynów Centrum kosztują średnio około 1 222 205 zł, czyli około 19 144 zł/m².

Jak duża jest oferta na osiedlu Ursynów Centrum?

W tej chwili do wyboru są 389 nieruchomości: 378 mieszkań i 11 domów.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Znajdziesz tu oferty od 420 000 zł do 4 073 695 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Zazwyczaj oferują około 64 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 320 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 56 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Ursynów Centrum:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój29 m²742 330 zł
2 pokoje45 m²926 728 zł
3 pokoje63 m²1 196 580 zł
4 pokoje88 m²1 888 924 zł
5 pokoi104 m²2 733 534 zł
6 pokoi320 m²3 225 455 zł

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu Ursynów Centrum?

Wynosi ona około 19 144 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 20 641 zł/m², a dla domów spada do 10 080 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży osiedla Ursynów Centrum?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.