Domy i mieszkania na sprzedaż Ursynów Północny

Mamy 210 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Ursynów Północny, w cenach od 499 000 zł do 3 699 000 zł, przy średniej cenie 1 117 684 zł.

Średnia cena 1 117 684 zł cena sprzedaży
Przedział cen 499 000–3 699 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 70 m² na nieruchomość
Cena za m² 16 039 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

210 łącznie
99% mieszkania
  • Mieszkania 98,6%
    207 nieruchomości
  • Domy 1,4%
    3 nieruchomości

Ile pokoi

210 łącznie
43% 3 pokoje
  • 1 pokój 7,6%
    16 nieruchomości
  • 2 pokoje 23,8%
    50 nieruchomości
  • 3 pokoje 42,9%
    90 nieruchomości
  • 4 pokoje 20,0%
    42 nieruchomości
  • 5+ pokoi 5,7%
    12 nieruchomości

Przedziały cenowe

210 łącznie
  • 495 000–745 000 zł 20,0%
    42 nieruchomości
  • 745 000–900 000 zł 23,3%
    49 nieruchomości
  • 900 000–1 000 000 zł 16,7%
    35 nieruchomości
  • 1 050 000–1 355 000 zł 20,0%
    42 nieruchomości
  • 1 370 000–3 700 000 zł 20,0%
    42 nieruchomości

Przedziały powierzchni

210 łącznie
  • 30–50 m² 22,9%
    48 nieruchomości
  • 50–60 m² 17,6%
    37 nieruchomości
  • 60–70 m² 23,8%
    50 nieruchomości
  • 70–90 m² 22,4%
    47 nieruchomości
  • 90–300 m² 13,3%
    28 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 67 m² 275 m²
Cena za metr kwadratowy 16 331 zł/m² 11 148 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Rynek sprzedaży osiedla Ursynów Północny obejmuje 210 nieruchomości, ze zdecydowaną przewagą mieszkań (99% całości): 207 mieszkań i 3 domy. Mieszkania mają średnią powierzchnię 67 m² i cenę 16 331 zł/m²; domy natomiast około 275 m² i 11 148 zł/m².

Pod względem typu największą część oferty stanowią mieszkania 3-pokojowe, a dalej opcje 2- i 4-pokojowe.

Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na osiedlu Ursynów Północny sprzedawano w 2025 roku za medianę 885 000 zł. Typowa nieruchomość: 53,2 m², 3 izby. Ceny zyskały 2% w ciągu roku.

Mediana ceny sprzedaży 885 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 16 607 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 74 2025
Ceny w ciągu roku +2% mediana
Od 2010 roku +96,7% mediana
Wobec mediany dzielnicy -1,7% Ursynów: 900 000 zł
Wobec mediany krajowej +96,7% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla osiedla Ursynów Północny obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 885 000 zł, czyli 16 607 zł/m², w obserwowanym przedziale od 531 500 zł do 1 703 500 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 300 000 zł do 930 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 45,8% transakcji zawarto między 400 000 zł a 690 000 zł, a 10,3% przekroczyło 930 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44,4% sprzedanych lokali ma od 46 do 66 m², a 9,6% przekracza 85 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 1,7% niższa od mediany dzielnicy (Ursynów: 900 000 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 96,7%.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 6 sprzedaży mieszkań, z medianą 720 000 zł i 16 091 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 939 000 zł (17 351 zł/m²) przy 35 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Ursynów Północny rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 6 720 000 zł -18,6% 16 091 zł/m²
2025 74 885 000 zł +2% 16 607 zł/m²
2024 76 867 500 zł +20,5% 15 767 zł/m²
2023 89 720 000 zł +24,1% 13 292 zł/m²
2022 156 580 000 zł -3,3% 12 190 zł/m²
2021 77 600 000 zł +9,6% 10 979 zł/m²
2020 58 547 500 zł +7,4% 9 642 zł/m²
2019 79 510 000 zł -14,1% 9 266 zł/m²
2018 164 594 040 zł +20,9% 9 319 zł/m²
2017 106 491 402 zł +22,9% 8 875 zł/m²
2016 71 400 000 zł -1,4% 7 809 zł/m²
2015 184 405 750 zł +11,2% 8 616 zł/m²
2014 50 365 000 zł -11% 7 128 zł/m²
2013 49 410 000 zł -8,4% 7 170 zł/m²
2012 64 447 500 zł +5,9% 8 228 zł/m²
2011 60 422 500 zł -6,1% 8 666 zł/m²
2010 71 450 000 zł — 8 373 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Ursynów Północny: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 74
Mediana ceny 885 000 zł
Cena za m² 16 607 zł/m²
Mediana powierzchni 53,2 m²
Typowy przedział 531 500 –
1 703 500 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Ursynów Północny

Rozkład obliczony na podstawie 1 434 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 300 000 zł 9,8%
300 000 – 400 000 zł 16,6%
400 000 – 690 000 zł 45,8%
690 000 – 930 000 zł 17,6%
Powyżej 930 000 zł 10,3%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Ursynów Północny

Rozkład ceny za m² na podstawie 1 434 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 6 700 zł/m² 9,8%
6 700 – 8 400 zł/m² 18,3%
8 400 – 11 000 zł/m² 42,5%
11 000 – 15 000 zł/m² 18,4%
Powyżej 15 000 zł/m² 10,9%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Ursynów Północny

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 32 m² 10,2%
32 – 46 m² 17,4%
46 – 66 m² 44,4%
66 – 85 m² 18,5%
Powyżej 85 m² 9,6%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Ursynów Północny: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 2,6% 323 500 zł 11 507 zł/m²
2 izby 25,3% 399 138 zł 10 838 zł/m²
3 izby 32,7% 513 500 zł 10 144 zł/m²
4 izby 28,8% 655 000 zł 9 878 zł/m²
5 izb 9% 720 000 zł 8 623 zł/m²
6 izb i więcej 1,6% 1 065 000 zł 9 709 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Ursynów Północny

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
1-10-08 305 485 000 zł —
1-10-10 245 657 038 zł —
1-10-09 148 711 600 zł —
1-10-16 146 561 000 zł —
1-10-11 144 617 531 zł —
1-10-01 119 615 000 zł —
1-10-02 25 610 000 zł —
1-10-12 13 — —

Ceny działek na osiedlu Ursynów Północny: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Wszystkie działki 6 3 143 zł/m² 1 305 000 zł 938 m²

Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Ursynów Północny

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 131 79 0 7 45
2026 (do 17.08) 8 6 0 0 2
Razem 2010–2026 2 068 1 456 0 20 592

Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 885 000 zł (16 607 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (32,7% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na osiedlu Ursynów Północny?

Nieruchomości na osiedlu Ursynów Północny kosztują średnio około 1 117 684 zł, czyli około 16 039 zł/m².

Ile nieruchomości obejmuje oferta na osiedlu Ursynów Północny?

Obecnie dostępnych ofert: 210: 207 mieszkań i 3 domy.

Jaki jest przedział cen na osiedlu Ursynów Północny?

Oferty zaczynają się od 499 000 zł i sięgają 3 699 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Ursynów Północny?

Średnia powierzchnia to około 70 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 275 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 67 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Ursynów Północny:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój33 m²634 375 zł
2 pokoje49 m²809 840 zł
3 pokoje67 m²1 061 020 zł
4 pokoje88 m²1 415 067 zł
5 pokoi136 m²2 255 000 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy na osiedlu Ursynów Północny?

Średnio wychodzi około 16 039 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 16 331 zł/m², a dla domów spada do 11 148 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na osiedlu Ursynów Północny?

Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.