Domy i mieszkania na sprzedaż Cieszyński

Zobacz 911 nieruchomości na sprzedaż w powiecie cieszyńskim: ceny od 161 000 zł do 4 499 000 zł, średnio 904 141 zł.

Średnia cena 904 141 zł cena sprzedaży
Przedział cen 161 000–4 499 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 140 m² na nieruchomość
Cena za m² 6 452 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

911 łącznie
50% mieszkania
  • Mieszkania 50,5%
    460 nieruchomości
  • Domy 49,5%
    451 nieruchomości

Ile pokoi

911 łącznie
31% 5+ pokoi
  • 1 pokój 6,5%
    59 nieruchomości
  • 2 pokoje 23,6%
    215 nieruchomości
  • 3 pokoje 25,5%
    232 nieruchomości
  • 4 pokoje 13,4%
    122 nieruchomości
  • 5+ pokoi 31,1%
    283 nieruchomości

Przedziały cenowe

911 łącznie
  • 160 000–505 000 zł 20,4%
    186 nieruchomości
  • 505 000–645 000 zł 20,0%
    182 nieruchomości
  • 645 000–820 000 zł 19,6%
    179 nieruchomości
  • 825 000–1 205 000 zł 20,6%
    188 nieruchomości
  • 1 210 000–4 500 000 zł 19,3%
    176 nieruchomości

Przedziały powierzchni

911 łącznie
  • 10–50 m² 20,5%
    187 nieruchomości
  • 50–70 m² 19,8%
    180 nieruchomości
  • 70–130 m² 20,6%
    188 nieruchomości
  • 130–210 m² 19,4%
    177 nieruchomości
  • 210–860 m² 19,6%
    179 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 58 m² 224 m²
Cena za metr kwadratowy 10 947 zł/m² 5 256 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Dostępne oferty na sprzedaż w powiecie cieszyńskim to 911 nieruchomości: 460 mieszkań i 451 domów. Mieszkania stanowią 50% oferty. Pod względem powierzchni mieszkania mają średnio 58 m² (10 947 zł/m²), a domy około 224 m² (5 256 zł/m²).

Najczęściej spotykany typ to mieszkania 2-pokojowe, a zaraz po nich opcje 3- i 4-pokojowe.

Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania w powiecie cieszyńskim wyniosła 373 000 zł w 2025 roku, na podstawie 459 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny wzrosły o 7,9%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 7 278 zł.

Mediana ceny sprzedaży 373 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 7 278 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 459 2025
Ceny w ciągu roku +7,9% mediana
Od 2021 roku +30,9% mediana
Wobec mediany województwa +15,1% śląskie: 324 046 zł
Wobec mediany krajowej -17,1% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla powiatu cieszyńskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 373 000 zł, czyli 7 278 zł/m², w obserwowanym przedziale od 179 500 zł do 826 500 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 160 000 zł do 640 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44% transakcji zawarto między 250 000 zł a 450 000 zł, a 10,1% przekroczyło 640 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 41,9% sprzedanych lokali ma od 41 do 60 m², a 10,2% przekracza 77 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę województwa (śląskie: 324 046 zł) o 15,1%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 17,1% niższa.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi gminami. Najdroższa lokalizacja to Wisła — mediana 506 021 zł (11 391 zł/m², 224 transakcje od 2010 roku), dalej Ustroń z medianą 470 000 zł (9 245 zł/m²). Skoczów: 303 000 zł (6 015 zł/m²). Na drugim biegunie Zebrzydowice ma najbardziej przystępną medianę: 142 675 zł (2 235 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 115 sprzedaży mieszkań, z medianą 378 000 zł i 7 794 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 395 000 zł (7 700 zł/m²) przy 311 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu cieszyńskiego rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 115 378 000 zł +1,3% 7 794 zł/m²
2025 459 373 000 zł +7,9% 7 278 zł/m²
2024 451 345 540 zł +9,9% 7 051 zł/m²
2023 428 314 454 zł +4,8% 6 238 zł/m²
2022 344 300 000 zł +5,3% 5 747 zł/m²
2021 215 285 000 zł — 5 454 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Cieszyński: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 459
Mediana ceny 373 000 zł
Cena za m² 7 278 zł/m²
Mediana powierzchni 50,3 m²
Typowy przedział 179 500 –
826 500 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie cieszyńskim

Rozkład obliczony na podstawie 2 012 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 160 000 zł 9,7%
160 000 – 250 000 zł 18,3%
250 000 – 450 000 zł 44%
450 000 – 640 000 zł 17,9%
Powyżej 640 000 zł 10,1%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie cieszyńskim

Rozkład ceny za m² na podstawie 2 011 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 3 800 zł/m² 9,8%
3 800 – 5 300 zł/m² 18,7%
5 300 – 8 700 zł/m² 43,2%
8 700 – 12 000 zł/m² 18,9%
Powyżej 12 000 zł/m² 9,4%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie cieszyńskim

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 32 m² 10,1%
32 – 41 m² 18,1%
41 – 60 m² 41,9%
60 – 77 m² 19,7%
Powyżej 77 m² 10,2%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Cieszyński: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 8,2% 187 250 zł 8 393 zł/m²
2 izby 28,5% 341 500 zł 8 689 zł/m²
3 izby 38,7% 317 000 zł 7 007 zł/m²
4 izby 20,7% 350 000 zł 6 183 zł/m²
5 izb 3,5% 442 500 zł 5 387 zł/m²
6 izb i więcej 0,4% 482 020 zł 3 924 zł/m²

Najdroższe gminy w powiecie cieszyńskim

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Wisła 224 506 021 zł 11 391 zł/m²
Ustroń 516 470 000 zł 9 245 zł/m²
Skoczów 339 303 000 zł 6 015 zł/m²
Hażlach 48 272 500 zł 4 970 zł/m²
Cieszyn 710 265 000 zł 5 759 zł/m²

Najtańsze gminy w powiecie cieszyńskim

Gmina Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Zebrzydowice 32 142 675 zł 2 235 zł/m²
Chybie 43 230 000 zł 4 416 zł/m²
Strumień 42 239 500 zł 4 642 zł/m²
Goleszów 24 242 500 zł 3 442 zł/m²
Cieszyn 710 265 000 zł 5 759 zł/m²

Ceny działek w powiecie cieszyńskim: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 2 773 81 zł/m² 114 000 zł 1 395 m²
Grunty rolne 708 38 zł/m² 100 000 zł 2 381 m²
Grunty leśne 118 11 zł/m² 80 000 zł 5 469 m²
Wszystkie działki 3 868 73 zł/m² 107 000 zł 1 493 m²

Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie cieszyńskim

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Ustroń 343 147 zł/m² 220 900 zł
Wisła 262 107 zł/m² 200 000 zł
Cieszyn 201 106 zł/m² 140 000 zł
Brenna 518 96 zł/m² 130 000 zł
Skoczów 494 72 zł/m² 105 000 zł
Goleszów 391 59 zł/m² 100 000 zł
Hażlach 270 56 zł/m² 92 000 zł
Chybie 179 53 zł/m² 80 000 zł
Strumień 268 52 zł/m² 74 250 zł
Zebrzydowice 194 45 zł/m² 83 500 zł

Aktywność rynku nieruchomości w powiecie cieszyńskim

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 2 040 524 0 916 600
2026 (do 17.08) 631 121 0 316 194
Razem 2010–2026 9 989 2 301 0 4 907 2 781

Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 373 000 zł (7 278 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (38,7% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości w powiecie cieszyńskim?

Nieruchomości w powiecie cieszyńskim kosztują średnio około 904 141 zł, czyli około 6 452 zł/m².

Jak duża jest oferta w powiecie cieszyńskim?

W tej chwili do wyboru są 911 nieruchomości: 460 mieszkań i 451 domów.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Znajdziesz tu oferty od 161 000 zł do 4 499 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości w powiecie cieszyńskim?

Zazwyczaj oferują około 140 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 224 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 58 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu cieszyńskiego:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój53 m²679 214 zł
2 pokoje53 m²548 399 zł
3 pokoje70 m²684 493 zł
4 pokoje131 m²909 287 zł
5 pokoi178 m²1 150 548 zł
6 pokoi226 m²1 193 841 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Średnio wychodzi około 6 452 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 10 947 zł/m², a dla domów spada do 5 256 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży powiatu cieszyńskiego?

Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.