Zobacz 70 nieruchomości na sprzedaż na terenie Chybia: ceny od 179 000 zł do 770 000 zł, średnio 543 190 zł.
Ceny nieruchomości Chybia według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości Chybia zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 270 000 zł (średnia bez wartości skrajnych: 301 125 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji wzrosła o 0% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
270 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 564 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
10
2025
Ceny w ciągu roku
+35%
mediana
Od 2021 roku
+3,4%
mediana
Wobec mediany powiatu
-27,6%
Cieszyński: 373 000 zł
Wobec mediany krajowej
-40%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Chybia obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 270 000 zł, czyli 5 564 zł/m², w obserwowanym przedziale od 192 250 zł do 534 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 110 000 zł do 400 000 zł (około 84% rynku). W szczegółach: 41,9% transakcji zawarto między 180 000 zł a 260 000 zł, a 11,6% przekroczyło 400 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 27,9% sprzedanych lokali ma od 41 do 59 m², a 11,6% przekracza 72 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 27,6% niższa od mediany powiatu (Cieszyński: 373 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 40% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 250 000 zł (4 861 zł/m²) przy 7 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Chybia rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
1 |
170 000 zł |
-37% |
3 609 zł/m² |
| 2025 |
10 |
270 000 zł |
+35% |
5 564 zł/m² |
| 2024 |
10 |
200 000 zł |
+36,1% |
4 896 zł/m² |
| 2023 |
10 |
147 000 zł |
-33,9% |
3 347 zł/m² |
| 2022 |
4 |
222 500 zł |
-14,8% |
3 856 zł/m² |
| 2021 |
8 |
261 128 zł |
— |
4 502 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Chybie: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
10 |
| Mediana ceny |
270 000 zł |
| Cena za m² |
5 564 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
46,7 m² |
| Typowy przedział |
192 250 – 534 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Chybia
Rozkład obliczony na podstawie 43 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 110 000 zł |
4,7% |
| 110 000 – 180 000 zł |
20,9% |
| 180 000 – 260 000 zł |
41,9% |
| 260 000 – 400 000 zł |
20,9% |
| Powyżej 400 000 zł |
11,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Chybia
Rozkład ceny za m² na podstawie 43 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 900 zł/m² |
11,6% |
| 2 900 – 4 100 zł/m² |
16,3% |
| 4 100 – 5 100 zł/m² |
44,2% |
| 5 100 – 6 800 zł/m² |
18,6% |
| Powyżej 6 800 zł/m² |
9,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Chybia
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 36 m² |
14% |
| 36 – 41 m² |
18,6% |
| 41 – 59 m² |
27,9% |
| 59 – 72 m² |
27,9% |
| Powyżej 72 m² |
11,6% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Chybie: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,3% |
110 000 zł |
5 823 zł/m² |
| 2 izby |
23,3% |
130 000 zł |
4 015 zł/m² |
| 3 izby |
60,5% |
250 000 zł |
6 916 zł/m² |
| 4 izby |
11,6% |
310 000 zł |
4 624 zł/m² |
| 5 izb |
2,3% |
70 000 zł |
598 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Chybia
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Mnich |
108 |
240 000 zł |
49 zł/m² |
| Chybie |
82 |
— |
65 zł/m² |
| Zaborze |
40 |
— |
72 zł/m² |
| Frelichów |
16 |
— |
60 zł/m² |
| Zarzecze |
11 |
— |
20 zł/m² |
Ceny działek na terenie Chybia: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
142 |
51 zł/m² |
80 000 zł |
1 478 m² |
| Grunty rolne |
34 |
71 zł/m² |
81 450 zł |
1 474 m² |
| Wszystkie działki |
179 |
53 zł/m² |
80 000 zł |
1 477 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Chybia
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
76 |
10 |
0 |
46 |
20 |
| 2026 (do 17.08) |
21 |
1 |
0 |
18 |
2 |
| Razem 2010–2026 |
378 |
44 |
0 |
237 |
97 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Chybia zamyka się między 192 250 zł a 534 500 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 4,7% nieruchomości sprzedano poniżej 110 000 zł, a 11,6% powyżej 400 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Chybia: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Chybia?
Nieruchomości na terenie Chybia kosztują średnio około 543 190 zł, czyli około 2 428 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 70 nieruchomości: 8 domów i 2 mieszkania oraz 60 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Chybia?
Znajdziesz tu oferty od 179 000 zł do 770 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Chybia?
Zazwyczaj oferują około 224 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 263 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 66 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 2 428 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 3 809 zł/m², a dla domów spada do 2 342 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Chybia?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 7-pokojowy dom i 4-pokojowy dom.