Mamy 102 nieruchomości na sprzedaż na terenie Cieszyna, w cenach od 161 000 zł do 1 999 900 zł, przy średniej cenie 611 544 zł.
Ceny nieruchomości Cieszyna według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Cieszyna? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 300 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 170 000 zł a 818 559 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
300 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 567 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
167
2025
Ceny w ciągu roku
+7,1%
mediana
Od 2021 roku
+15,4%
mediana
Wobec mediany powiatu
-19,6%
Cieszyński: 373 000 zł
Wobec mediany krajowej
-33,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Cieszyna obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 300 000 zł, czyli 6 567 zł/m², w obserwowanym przedziale od 170 000 zł do 818 559 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 130 000 zł do 450 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 46,2% transakcji zawarto między 200 000 zł a 340 000 zł, a 9,9% przekroczyło 450 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44,1% sprzedanych lokali ma od 38 do 58 m², a 10% przekracza 77 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 19,6% niższa od mediany powiatu (Cieszyński: 373 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 33,3% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 11 sprzedaży mieszkań, z medianą 310 000 zł i 6 822 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 265 000 zł (6 328 zł/m²) przy 75 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Cieszyna rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
11 |
310 000 zł |
+3,3% |
6 822 zł/m² |
| 2025 |
167 |
300 000 zł |
+7,1% |
6 567 zł/m² |
| 2024 |
163 |
280 000 zł |
+16,7% |
6 067 zł/m² |
| 2023 |
158 |
240 000 zł |
-4% |
5 647 zł/m² |
| 2022 |
119 |
250 000 zł |
-3,8% |
5 319 zł/m² |
| 2021 |
92 |
260 000 zł |
— |
5 318 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Cieszyn: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
167 |
| Mediana ceny |
300 000 zł |
| Cena za m² |
6 567 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
49,2 m² |
| Typowy przedział |
170 000 – 818 559 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Cieszyna
Rozkład obliczony na podstawie 710 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 130 000 zł |
9,7% |
| 130 000 – 200 000 zł |
16,8% |
| 200 000 – 340 000 zł |
46,2% |
| 340 000 – 450 000 zł |
17,5% |
| Powyżej 450 000 zł |
9,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Cieszyna
Rozkład ceny za m² na podstawie 709 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 000 zł/m² |
10% |
| 4 000 – 5 100 zł/m² |
17,5% |
| 5 100 – 6 700 zł/m² |
44,4% |
| 6 700 – 8 500 zł/m² |
18,1% |
| Powyżej 8 500 zł/m² |
10% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Cieszyna
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 21 m² |
10,6% |
| 21 – 38 m² |
17,8% |
| 38 – 58 m² |
44,1% |
| 58 – 77 m² |
17,5% |
| Powyżej 77 m² |
10% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Cieszyn: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
12,5% |
122 250 zł |
6 801 zł/m² |
| 2 izby |
22,1% |
206 000 zł |
6 297 zł/m² |
| 3 izby |
35,3% |
270 000 zł |
5 933 zł/m² |
| 4 izby |
25,8% |
330 000 zł |
5 948 zł/m² |
| 5 izb |
4,2% |
442 690 zł |
5 462 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,1% |
1 500 000 zł |
8 633 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Cieszyna
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 38 |
54 |
347 500 zł |
134 zł/m² |
| 45 |
33 |
259 500 zł |
— |
| 41 |
31 |
245 000 zł |
— |
| 40 |
26 |
260 000 zł |
134 zł/m² |
| 30 |
24 |
257 500 zł |
698 zł/m² |
| 42 |
23 |
360 000 zł |
— |
| 76 |
20 |
— |
132 zł/m² |
| 69 |
19 |
— |
95 zł/m² |
| 31 |
17 |
347 500 zł |
— |
| 44 |
17 |
323 360 zł |
— |
Ceny działek na terenie Cieszyna: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
136 |
106 zł/m² |
140 986 zł |
1 333 m² |
| Grunty rolne |
60 |
123 zł/m² |
140 150 zł |
1 351 m² |
| Wszystkie działki |
201 |
106 zł/m² |
140 000 zł |
1 334 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Cieszyna
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
348 |
221 |
0 |
61 |
66 |
| 2026 (do 17.08) |
16 |
11 |
0 |
2 |
3 |
| Razem 2010–2026 |
1 601 |
933 |
0 |
320 |
348 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla Cieszyna średnia bez wartości skrajnych wynosi 319 465 zł, przy medianie 300 000 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 6 567 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Cieszyna
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Cieszyna?
Nieruchomości na terenie Cieszyna kosztują średnio około 611 544 zł, czyli około 5 147 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Cieszyna?
W tej chwili do wyboru są 102 nieruchomości: 64 mieszkania i 38 domów.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 161 000 zł do 1 999 900 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Cieszyna?
Zazwyczaj oferują około 119 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 216 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 61 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Cieszyna:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 21 m² | 200 000 zł |
| 2 pokoje | 60 m² | 441 476 zł |
| 3 pokoje | 69 m² | 441 068 zł |
| 4 pokoje | 128 m² | 721 319 zł |
| 5 pokoi | 184 m² | 995 878 zł |
| 6 pokoi | 366 m² | 1 062 250 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 5 147 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 144 zł/m², a dla domów spada do 4 191 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Cieszyna?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.