Domy i mieszkania na sprzedaż Piła

Mamy 593 nieruchomości na sprzedaż na terenie Piły, w cenach od 165 000 zł do 2 990 000 zł, przy średniej cenie 533 836 zł.

Średnia cena 533 836 zł cena sprzedaży
Przedział cen 165 000–2 990 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 78 m² na nieruchomość
Cena za m² 6 819 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

593 łącznie
83% mieszkania
  • Mieszkania 83,3%
    494 nieruchomości
  • Domy 16,7%
    99 nieruchomości

Ile pokoi

593 łącznie
35% 3 pokoje
  • 1 pokój 5,6%
    33 nieruchomości
  • 2 pokoje 30,7%
    182 nieruchomości
  • 3 pokoje 35,2%
    209 nieruchomości
  • 4 pokoje 18,2%
    108 nieruchomości
  • 5+ pokoi 10,3%
    61 nieruchomości

Przedziały cenowe

593 łącznie
  • 165 000–290 000 zł 20,4%
    121 nieruchomości
  • 290 000–400 000 zł 22,1%
    131 nieruchomości
  • 405 000–540 000 zł 18,2%
    108 nieruchomości
  • 540 000–700 000 zł 19,9%
    118 nieruchomości
  • 705 000–2 995 000 zł 19,4%
    115 nieruchomości

Przedziały powierzchni

593 łącznie
  • 20–50 m² 34,1%
    202 nieruchomości
  • 50–60 m² 13,5%
    80 nieruchomości
  • 60–70 m² 14,5%
    86 nieruchomości
  • 70–100 m² 21,2%
    126 nieruchomości
  • 100–740 m² 16,7%
    99 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 59 m² 174 m²
Cena za metr kwadratowy 7 625 zł/m² 5 458 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Rynek sprzedaży Piły obejmuje 593 nieruchomości, ze zdecydowaną przewagą mieszkań (83% całości): 494 mieszkania i 99 domów. Mieszkania mają średnią powierzchnię 59 m² i cenę 7 625 zł/m²; domy natomiast około 174 m² i 5 458 zł/m².

Mieszkania 3-pokojowe występują najczęściej; następne w kolejności są opcje 2- i 4-pokojowe.

Ile kosztuje nieruchomość na terenie Piły? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 317 603 zł — to mediana wyliczona z 649 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2010 roku zmiana wynosi +86,8%.

Mediana ceny sprzedaży 317 603 zł 2025
Mediana ceny za m² 7 168 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 649 2025
Ceny w ciągu roku +6,1% mediana
Od 2010 roku +86,8% mediana
Wobec mediany powiatu +5,9% Pilski: 300 000 zł
Wobec mediany krajowej -29,4% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla Piły obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 317 603 zł, czyli 7 168 zł/m², w obserwowanym przedziale od 150 816 zł do 646 200 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 120 000 zł do 410 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 42,7% transakcji zawarto między 170 000 zł a 290 000 zł, a 10% przekroczyło 410 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,6% sprzedanych lokali ma od 39 do 60 m², a 9,9% przekracza 75 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Pilski: 300 000 zł) o 5,9%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 29,4% niższa.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi osiedlami. Najdroższa lokalizacja to Jadwiżyn — mediana 275 500 zł (4 961 zł/m², 396 transakcji od 2010 roku), dalej Koszyce z medianą 260 429 zł (4 794 zł/m²). Podlasie: 235 000 zł (4 642 zł/m²). Na drugim biegunie Śródmieście ma najbardziej przystępną medianę: 180 000 zł (4 139 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 281 sprzedaży mieszkań, z medianą 327 900 zł i 6 626 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 325 000 zł (6 900 zł/m²) przy 537 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Piły rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 281 327 900 zł +3,2% 6 626 zł/m²
2025 649 317 603 zł +6,1% 7 168 zł/m²
2024 598 299 449 zł +7,7% 6 455 zł/m²
2023 639 278 144 zł +7,5% 5 959 zł/m²
2022 674 258 657 zł +3,5% 5 304 zł/m²
2021 872 250 000 zł +10,2% 5 016 zł/m²
2020 630 226 896 zł +5,5% 4 766 zł/m²
2019 566 215 000 zł +16,2% 4 459 zł/m²
2018 508 185 000 zł +12,1% 3 950 zł/m²
2017 442 165 000 zł +10,2% 3 503 zł/m²
2016 412 149 671 zł +7,7% 3 262 zł/m²
2015 361 139 000 zł -4,1% 3 026 zł/m²
2014 253 145 000 zł -2,7% 3 050 zł/m²
2013 222 149 000 zł -1,6% 3 034 zł/m²
2012 220 151 371 zł +5,9% 3 026 zł/m²
2011 241 143 000 zł -15,9% 3 299 zł/m²
2010 177 170 000 zł — 3 392 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Piła: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 649
Mediana ceny 317 603 zł
Cena za m² 7 168 zł/m²
Mediana powierzchni 46,4 m²
Typowy przedział 150 816 –
646 200 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Piły

Rozkład obliczony na podstawie 7 745 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 120 000 zł 10%
120 000 – 170 000 zł 18,3%
170 000 – 290 000 zł 42,7%
290 000 – 410 000 zł 19%
Powyżej 410 000 zł 10%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Piły

Rozkład ceny za m² na podstawie 7 739 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 2 700 zł/m² 9,6%
2 700 – 3 700 zł/m² 17,9%
3 700 – 5 600 zł/m² 45%
5 600 – 7 300 zł/m² 17,3%
Powyżej 7 300 zł/m² 10,2%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Piły

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 33 m² 10,2%
33 – 39 m² 17,5%
39 – 60 m² 43,6%
60 – 75 m² 18,8%
Powyżej 75 m² 9,9%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Piła: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 4,2% 186 795 zł 6 663 zł/m²
2 izby 28,4% 185 000 zł 5 231 zł/m²
3 izby 36,7% 213 000 zł 4 661 zł/m²
4 izby 23,4% 260 000 zł 4 473 zł/m²
5 izb 6,4% 330 000 zł 4 451 zł/m²
6 izb i więcej 0,9% 500 000 zł 4 394 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Piły

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Piła 18 1 404 160 000 zł 246 zł/m²
Piła 7 1 396 241 866 zł 206 zł/m²
Piła 15 1 230 256 896 zł 223 zł/m²
Piła 19 1 177 200 000 zł 100 zł/m²
Piła 27 1 024 160 000 zł 336 zł/m²
Piła 2 628 235 838 zł 235 zł/m²
Piła 8 363 276 000 zł 163 zł/m²
Piła 16 309 199 000 zł 164 zł/m²
Piła 14 262 273 000 zł 228 zł/m²
Piła 5 224 352 000 zł 211 zł/m²

Najdroższe osiedla na terenie Piły

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Osiedle Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Jadwiżyn 396 275 500 zł 4 961 zł/m²
Koszyce 1 565 260 429 zł 4 794 zł/m²
Podlasie 185 235 000 zł 4 642 zł/m²
Zamość 2 148 220 000 zł 4 700 zł/m²
Górne 1 622 215 000 zł 4 669 zł/m²

Najtańsze osiedla na terenie Piły

Osiedle Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Śródmieście 1 586 180 000 zł 4 139 zł/m²
Staszyce 173 190 000 zł 3 252 zł/m²
Górne 1 622 215 000 zł 4 669 zł/m²
Zamość 2 148 220 000 zł 4 700 zł/m²
Podlasie 185 235 000 zł 4 642 zł/m²

Ceny działek na terenie Piły: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 240 206 zł/m² 268 668 zł 1 324 m²
Grunty rolne 67 103 zł/m² 237 500 zł 3 399 m²
Wszystkie działki 578 151 zł/m² 181 600 zł 1 212 m²

Gdzie grunt jest najdroższy: osiedla na terenie Piły

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Osiedle Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Koszyce 158 201 zł/m² 197 500 zł
Zamość 25 200 zł/m² 310 575 zł
Staszyce 22 199 zł/m² 138 000 zł
Podlasie 86 182 zł/m² 226 500 zł
Górne 34 98 zł/m² 117 500 zł
Zamość 25 200 zł/m² 310 575 zł
Staszyce 22 199 zł/m² 138 000 zł
Podlasie 86 182 zł/m² 226 500 zł
Górne 34 98 zł/m² 117 500 zł
Motylewo 156 95 zł/m² 147 300 zł

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Piły

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 1 134 797 0 64 273
2026 (do 17.08) 460 302 0 21 137
Razem 2010–2026 13 533 9 157 0 987 3 389

Między obrębami ewidencyjnymi na terenie Piły różnice są wyraźne: najdroższy obręb to Piła 4, z medianą 640 000 zł przy 38 sprzedażach mieszkań. Najwięcej transakcji przypada na obręb Piła 18 (1404). Rynek pierwotny odpowiada za 38,5% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Piły?

Nieruchomości na terenie Piły kosztują średnio około 533 836 zł, czyli około 6 819 zł/m².

Jak duża jest oferta na terenie Piły?

W tej chwili do wyboru są 593 nieruchomości: 494 mieszkania i 99 domów.

Jaki jest przedział cen na terenie Piły?

Znajdziesz tu oferty od 165 000 zł do 2 990 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Zazwyczaj oferują około 78 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 174 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 59 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Piły:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój33 m²252 029 zł
2 pokoje45 m²330 840 zł
3 pokoje67 m²501 662 zł
4 pokoje94 m²704 799 zł
5 pokoi160 m²988 742 zł
6 pokoi227 m²1 131 583 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Piły?

Średnia cena to 6 819 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 625 zł/m², a dla domów spada do 5 458 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Piły?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.