Odkryj 29 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Staszyce. Ceny wahają się od 165 000 zł do 1 290 000 zł, a średnia cena to 682 138 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Staszyce według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na osiedlu Staszyce sprzedawano w 2025 roku za medianę 305 000 zł. Typowa nieruchomość: 59,1 m², 3 izby. Ceny zyskały 5,2% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
305 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 282 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
12
2025
Ceny w ciągu roku
+5,2%
mediana
Od 2010 roku
+47,3%
mediana
Wobec mediany gminy
-4%
Piła: 317 603 zł
Wobec mediany krajowej
-32,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Staszyce obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 305 000 zł, czyli 5 282 zł/m², w obserwowanym przedziale od 129 500 zł do 399 250 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 96 000 zł do 360 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 45,7% transakcji zawarto między 150 000 zł a 270 000 zł, a 11,6% przekroczyło 360 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 39,5% sprzedanych lokali ma od 53 do 69 m², a 10,5% przekracza 84 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 4% niższa od mediany gminy (Piła: 317 603 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 32,2% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 9 sprzedaży mieszkań, z medianą 430 000 zł i 5 852 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 363 000 zł (5 789 zł/m²) przy 15 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Staszyce rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
9 |
430 000 zł |
+41% |
5 852 zł/m² |
| 2025 |
12 |
305 000 zł |
+5,2% |
5 282 zł/m² |
| 2024 |
9 |
290 000 zł |
-13,4% |
5 172 zł/m² |
| 2023 |
7 |
335 000 zł |
+11,7% |
5 121 zł/m² |
| 2022 |
13 |
300 000 zł |
+11,1% |
4 688 zł/m² |
| 2021 |
9 |
270 000 zł |
+20% |
4 649 zł/m² |
| 2020 |
7 |
225 000 zł |
+14,8% |
4 276 zł/m² |
| 2019 |
15 |
196 000 zł |
+15,3% |
3 794 zł/m² |
| 2018 |
16 |
169 950 zł |
+13,3% |
3 159 zł/m² |
| 2017 |
15 |
150 000 zł |
-14,3% |
2 679 zł/m² |
| 2016 |
11 |
175 000 zł |
+22,8% |
2 659 zł/m² |
| 2015 |
18 |
142 500 zł |
-27,3% |
2 581 zł/m² |
| 2014 |
5 |
196 000 zł |
+25,2% |
3 225 zł/m² |
| 2013 |
4 |
156 500 zł |
-3,7% |
2 267 zł/m² |
| 2012 |
6 |
162 500 zł |
+14% |
2 709 zł/m² |
| 2011 |
10 |
142 500 zł |
-31,2% |
2 593 zł/m² |
| 2010 |
7 |
207 000 zł |
— |
2 978 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Staszyce: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
12 |
| Mediana ceny |
305 000 zł |
| Cena za m² |
5 282 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
59,1 m² |
| Typowy przedział |
129 500 – 399 250 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Staszyce
Rozkład obliczony na podstawie 173 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 96 000 zł |
10,4% |
| 96 000 – 150 000 zł |
15,6% |
| 150 000 – 270 000 zł |
45,7% |
| 270 000 – 360 000 zł |
16,8% |
| Powyżej 360 000 zł |
11,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Staszyce
Rozkład ceny za m² na podstawie 172 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 000 zł/m² |
9,9% |
| 2 000 – 2 700 zł/m² |
19,8% |
| 2 700 – 4 400 zł/m² |
41,9% |
| 4 400 – 5 600 zł/m² |
18% |
| Powyżej 5 600 zł/m² |
10,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Staszyce
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 m² |
14% |
| 35 – 53 m² |
17,4% |
| 53 – 69 m² |
39,5% |
| 69 – 84 m² |
18,6% |
| Powyżej 84 m² |
10,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Staszyce: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,2% |
87 500 zł |
4 637 zł/m² |
| 2 izby |
11,2% |
124 000 zł |
3 567 zł/m² |
| 3 izby |
35,9% |
180 000 zł |
3 718 zł/m² |
| 4 izby |
41,2% |
212 500 zł |
3 502 zł/m² |
| 5 izb |
10% |
262 500 zł |
3 587 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,6% |
500 000 zł |
5 559 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Staszyce
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Piła 25 |
224 |
196 000 zł |
240 zł/m² |
| Piła 26 |
132 |
215 000 zł |
197 zł/m² |
| Piła 36 |
42 |
111 500 zł |
— |
| Piła 24 |
21 |
212 500 zł |
— |
Ceny działek na osiedlu Staszyce: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
9 |
315 zł/m² |
244 000 zł |
623 m² |
| Wszystkie działki |
22 |
199 zł/m² |
138 000 zł |
623 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Staszyce
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
42 |
13 |
0 |
6 |
23 |
| 2026 (do 17.08) |
26 |
9 |
0 |
3 |
14 |
| Razem 2010–2026 |
572 |
229 |
0 |
58 |
285 |
Między obrębami ewidencyjnymi na osiedlu Staszyce różnice są wyraźne: najdroższy obręb to Piła 26, z medianą 215 000 zł przy 24 sprzedażach mieszkań. Najwięcej transakcji przypada na obręb Piła 25 (224). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości osiedla Staszyce w liczbach
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na osiedlu Staszyce?
Licz się ze średnią kwotą 682 138 zł, aby kupić nieruchomość na osiedlu Staszyce, czyli około 5 737 zł/m².
Jak duża jest oferta na osiedlu Staszyce?
Obecnie dostępnych ofert: 29: 17 domów i 12 mieszkań.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 165 000 zł i sięgają 1 290 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na osiedlu Staszyce?
Zazwyczaj oferują około 119 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 164 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 55 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Staszyce:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 35 m² | 203 000 zł |
| 3 pokoje | 69 m² | 482 333 zł |
| 4 pokoje | 129 m² | 793 375 zł |
| 5 pokoi | 186 m² | 921 500 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 5 737 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 956 zł/m², a dla domów spada do 5 448 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu Staszyce?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 2-pokojowe mieszkanie.