Odkryj 607 domów na sprzedaż na terenie Motylewa. Ceny wahają się od 378 000 zł do 1 449 000 zł, a średnia cena to 941 000 zł.
Ceny nieruchomości Motylewa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla Motylewa obejmują 5 sprzedaży mieszkań w 2022 roku, przy medianie ceny 474 000 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 5 145 zł. To o 37,7% więcej niż mediana krajowa (344 168 zł).
Mediana ceny sprzedaży
474 000 zł
2022
Mediana ceny za m²
5 145 zł/m²
2022
Zarejestrowane sprzedaże
5
2022
Wobec mediany gminy
+83,3%
Piła: 258 657 zł
Wobec mediany krajowej
+37,7%
Polska: 344 168 zł
Statystyki dla Motylewa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 474 000 zł, czyli 5 145 zł/m², w obserwowanym przedziale od 438 000 zł do 524 600 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 180 000 zł do 680 000 zł (około 81% rynku).
Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 92,1 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Piła: 258 657 zł) o 83,3%, a medianę krajową (344 168 zł) przewyższa o 37,7%.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Motylewa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
4 |
679 000 zł |
— |
7 431 zł/m² |
| 2023 |
3 |
460 000 zł |
-3% |
2 109 zł/m² |
| 2022 |
5 |
474 000 zł |
+629,2% |
5 145 zł/m² |
| 2021 |
1 |
65 000 zł |
— |
1 425 zł/m² |
| 2017 |
1 |
358 000 zł |
— |
3 186 zł/m² |
| 2015 |
1 |
230 000 zł |
+91,7% |
2 047 zł/m² |
| 2014 |
1 |
120 000 zł |
— |
1 068 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Motylewo: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2022) |
| Sprzedaże |
5 |
| Mediana ceny |
474 000 zł |
| Cena za m² |
5 145 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
92,1 m² |
| Typowy przedział |
438 000 – 524 600 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Motylewa
Rozkład obliczony na podstawie 16 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 180 000 zł |
12,5% |
| 180 000 – 440 000 zł |
18,8% |
| 440 000 – 530 000 zł |
37,5% |
| 530 000 – 680 000 zł |
25% |
| Powyżej 680 000 zł |
6,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Motylewa
Rozkład ceny za m² na podstawie 16 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 700 zł/m² |
12,5% |
| 1 700 – 2 300 zł/m² |
18,8% |
| 2 300 – 5 700 zł/m² |
37,5% |
| 5 700 – 7 400 zł/m² |
18,8% |
| Powyżej 7 400 zł/m² |
12,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Motylewa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 89 m² |
12,5% |
| 89 – 92 m² |
6,2% |
| 92 – 110 m² |
50% |
| 110 – 170 m² |
18,8% |
| Powyżej 170 m² |
12,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Motylewo: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
6,7% |
65 000 zł |
1 425 zł/m² |
| 4 izby |
53,3% |
590 000 zł |
6 406 zł/m² |
| 5 izb |
26,7% |
394 000 zł |
3 529 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
13,3% |
460 000 zł |
2 065 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Motylewa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Piła 39 |
111 |
460 000 zł |
107 zł/m² |
| Piła 36 |
110 |
474 000 zł |
87 zł/m² |
| Piła 38 |
15 |
— |
5,9 zł/m² |
Ceny działek na terenie Motylewa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
42 |
118 zł/m² |
197 500 zł |
1 545 m² |
| Grunty rolne |
48 |
102 zł/m² |
200 000 zł |
3 409 m² |
| Wszystkie działki |
156 |
95 zł/m² |
147 300 zł |
1 881 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Motylewa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
24 |
5 |
0 |
16 |
3 |
| 2026 (do 17.08) |
6 |
0 |
0 |
3 |
3 |
| Razem 2010–2026 |
273 |
17 |
0 |
181 |
75 |
Między obrębami ewidencyjnymi na terenie Motylewa różnice są wyraźne: najdroższy obręb to Piła 36, z medianą 474 000 zł przy 7 sprzedażach mieszkań. Najwięcej transakcji przypada na obręb Piła 39 (111). Rynek pierwotny odpowiada za 76,9% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Motylewa: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Motylewa?
Na zakup nieruchomości na terenie Motylewa trzeba przeznaczyć średnio 941 000 zł, czyli około 4 622 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 607 nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 378 000 zł do 1 449 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Motylewa?
Średnio mają około 204 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 4 622 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Motylewa?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 6-pokojowy dom i 5-pokojowy dom.